Recenze-Už mě vidíš?

9. srpna 2018 v 15:49 | Book is always the answer |  Knižní recenze

Název: Už mě vidíš?
Série: Lacey Flint
Díl: 1.
Autor: Sharon J. Bolton
Nakladatelství: Domino
Rok: 2018 (2012)
Počet stran: 510
Hodnocení na GR: 4.04
Hodnocení na DK: 90%
Děj: Mladá policistka Lacey Flintová se vrací od jedné svědkyně, když tu na svém autě najde skoro mrtvou ženu. Má hlubokou ránu na krku a rozpárané břicho. I když se Lacey snaží ženu zachránit, sanitka to nestihne včas a žena umírá. Jelikož detektiv Joesbury ji trochu podezírá, brzy je přeložena na stanici, kde se případ vyšetřuje a částečně se přidá k týmu. Za pár dní to navíc vypadá, že někdo kopíruje Jacka Rozparovače. Ovšem náš pachatel se až moc zaměřuje na mladou policistku, proč? Detektiv Joesbury si pořád není jistý a částečně si myslí, že by pachatelem mohla být sama Flintová. Má pravdu?

Hodnocení: O S. J. Bolton jsem slyšela už poměrně dost. Samozřejmě pouze v dobrém slova smyslu, je to v zahraničí velice úspěšná autorka, ale u nás bohužel není tak čtená. Nakladatelství Domino tak před rokem publikovalo příspěvek, že je dost dobře možné, že autorku přestanou vydávat. Na ten popud jsem si koupila její tehdejší novinku "Má ji rád, nemá ji rád". Bohužel mi až do dnešních dní leží nepřečtená na poličce.
Když jsem viděla v jakém nádherném (druhém) vydání dělají její první knihu ze série s policistkou Lace Flint, byla jsem rozhodnutá, že ji prostě musím mít doma. Abyste mi rozuměli, já si její knihy chtěla koupit už dávno, ale vždycky mě od toho odrazovalo to, že údajně Sharon píše rozvlekle, ale že výsledek stojí za to. Já už moc teď širší knihy nevyhledávám a tím spíš, když jsem viděla, že je kniha napsaná poměrně malou velikostí písma, dlouho jsem se rozhodovala. Nakonec jsem si řekla, že zkusím první díl série a pak uvidím. Teď prohlašuji, že nutně potřebuji všechny knihy, co S. J. Bolton napsala!
Kniha se mi opravdu strašně líbila a hlavně mě velmi bavila. Nebyla jsem schopna knihu odložit. Jediný okamžik byla procházka o délce jedenácti kilometrů, kdy jsem si říkala, že by opravdu bylo drobátko riskantní číst za chůze.
Knihu jsem přečetla za dvacet šest hodin a byla jsem kvůli ní vzhůru do půl třetí ráno. To se moc knihám ještě nepovedlo. I když kniha vypadá tlustě příběh plyne poměrně rychlým tempem a musím říct, že bych se nepřiklonila k názoru, že autorka píše rozvlekle.
Kniha je členěna na části, které se jmenují podle zavražděných žen z let 1888 a 1889 právě Jackem Rozparovačem. Ony části jsou poté členěny na kapitoly, které jsou spíš kratší, což mě naprosto vyhovuje. Občas zde můžeme nalézt pár kapitol psané kurzívou, které představují minulost starou jedenáct let.
Motiv Jacka Rozparovače se mi velice líbil a ocenila jsem ho, protože jsem se o tomto slavném zabijákovi dozvěděla něco víc. Já pouze věděla, že existoval a že vraždil ženy lehkých mravů.
Hlavní hrdinka Lacey mi opravdu přirostla k srdci a nemám jí co vytknout. Je to mladá slečna s nejasnou minulostí a o to je její pozice v celém příběhu záhadnější. Moc se těším na další díly s její přítomností.
Ostatní postavy mi byly taky velice sympatické a ani u nich nemám na co si stěžovat.
Pro mě je styl autorky velice čtivý a jak už jsem psala dřív, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a upřímně mám chuť si od ní hned teď přečíst nějakou další knihu a to se mi často nestává. většinou si potřebuji od autora "odpočinout" a nechce se mi od něj číst moc knih za sebou. U této autorky si troufnu říct, že by mi to vůbec nevadilo.
Konec knihy mě překvapil tak z půlky, částečně jsem to tušila, akorát jsem nemohla pořád přijít na to, jak moc zapletené to celé je a jak se to nakonec vyřeší.

Knihu doporučuji všem a troufám si říct, že ne jenom knihu, ale i obecně autorku. Plánuji si od ní všechny zbylé knihy pořídit a ponořit se do světa Lacey Flintové. A musím vám říct, že už se na to opravdu dost těším!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama