Recenze-Vina

31. srpna 2017 v 12:07 | Book is always the answer |  Knižní recenze

Název: Vina
Autor: Věra Kadlecová
Nakladatelství: Klika
Rok: 2016
Počet stran: 238
Hodnocení na GR: 4.33
Hodnocení na DK: 87%
Děj: Beata sice dopsala knihu o Evině životě, ale nemůže ji vydat. Evina dcera Ester se úspěšně stará o to, aby se to nikdy nepodařilo. Bojí se, co všechno o ní Eva řekla. Bojí se, že by tam bylo ono tajemství, které mezi nimi leží od jejích šestnácti. Beata se nehodlá tak lehce vzdát. Bojuje, aby dodržela slib, který dala Evě. Také se z ciziny vrací Evin syn Arnošt a ten se chce dozvědět, jak to vlastně bylo s jeho matkou a neví, komu má věřit. Nejde tu ovšem jenom o Beatu. Ester se nám v této knize odkrývá a my zjišťujeme, proč vlastně svoji matku tak nesnášela.

Hodnocení: Věděla jsem, že paní Kadlecová píše skvělé psychologické romány, ale tahle kniha mě opět dostala. I přes to mě bohužel tato kniha bavila méně než "Panenka". To je jeden z důvodů, proč recenzi píši, tak dlouho po dočtení knihy. Nedokázala jsem si na ni udělat názor a popravdě, i teď s tím mám docela problém.
Kniha navazuje na předešlý autorčin román jménem "Panenka". Proto bych doporučovala číst je, tak jak jdou za sebou. Není to ovšem povinnost. V příběhu se zorientujete, i když si přečtete jenom "Vinu". Toho si na knize cením. I když jsou s "Panenkou" poměrně dost propojené, jde číst každá zvlášť.
V této knize jde především o Ester a to byla nejspíš to, proč jsem si knihu tak nezamilovala. Ester jsem nesnášela už od prvních pár stránek v předešlém díle. Samozřejmě vím, jak to všechno měla těžké, a že za to, jaká je, může taky Eva, ale i přes tyto indicie, jsem jí to, co dělá, nedokázala odpustit. A když máte poměrně velkou část knihy zaměřenou na osobu, kterou nesnášíte, asi se vám moc líbit nebude (aspoň, tak je to u mě, nevím jak u vás).
Taky jsme zde zjistili (nebo tedy aspoň já), že Beata není tak dokonalá, jak to v prvním díle vypadalo. Dá se říct, že tak trochu nemyslí na ostatní a věří v to, že i když na ostatní bude kašlat, jim to vadit nebude. Jelikož jsem Beatu měla opravdu hodně ráda, tak mi tato kniha dala poměrně velkou ránu mezi oči. Celou knihu jsem se s tím, co dělá, nějak nedokázala smířit a byla jsem na ni hrozně naštvaná.
Z toho vyplívá, že když jsem na hlavní postavy naštvaná skoro celou knihu, nemohla jsem si ke knize vytvořit extrémně pozitivní názor.
Co se mi zde ale velice líbilo, byly pasáže s Oliverem, což je další postava v románu. Opravdu moc mě jeho příběh bavil a na jeho kapitoly jsem se moc těšila. Myslím, že to byl skvělý nápad, přidat do knihy další postavu, která má zase svůj příběh, který, i když to nevypadá, je s hlavním příběhem propojený.
Pořád si ovšem myslím, že kniha je napsána naprosto bravurně a klaním se autorce, jelikož její psaní mě naprosto uchvacuje a nedokážu se od něj odtrhnout. Ještě jsem nepřečetla tolik českých děl, ale tato autorka u mě bude na špičce pořád. Jsem o tom přesvědčena.
Obálka knihy se mi velice líbí a rozhodně bude u mě v knihovně vystavená někde, kde na ni bude moc dobře vidět.

Abych to tedy nějak ukončila, předchozí kniha se mi líbila víc, ale i tato rozhodně stojí za pozornost a neměla by vám uniknout. Protože jestli někdo opravdu umí psát, tak je to právě Věra Kadlecová a já se moc těším na její další knihy (pokud nějaké budou, opravdu velice doufám, že ano)!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji přímo autorce! Její knihy si můžete pořídit ZDE!
Je to přímo její stránka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deny Deny | Web | 5. září 2017 v 22:01 | Reagovat

Nikdy jsem nic takového od českého autora nečetla, mohlo by to stát za to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama