3.Kapitola

24. září 2016 v 10:25 | Anna Elizabeth Potter |  Řád černých rytířůBrian sestavil narychlo bojový plán, nebo aspoň rozmístění hlavních linií. Skupina, která měla bránit město, vyrazila do boje. Brian patřil ke skupině, která hlídala v katedrále a byla připravená na vpád Lordových stoupenců. Nemusel si nic srovnávat v hlavě. Věděl, co se nesmí stát. Hedvika nesmí zemřít, co hůř, nepřítel se jí nesmí zmocnit. Kdyby ji Eshel získal a dokázal ji přilákat na svou stranu, zemřelo by její rukou příliš mnoho lidí. Nemůže dopustit, aby takovou mladou duši zkazil. Stačilo, že zkazil svého syna.
Brian věděl, že skupina, která bojovala v ulicích, nedokáže celou Eshelovu armádu zastavit. Na to jich bylo příliš málo. Věděl však, že bylo důležitější větší část skupiny nechat v katedrále. Dokážou se tak lépe bránit a on bude mít pod kontrolou větší území. Tady byli doma a to bude jejich výhoda.
Věděl to ještě pár okamžiků předtím, než se to stalo. Dveře se rozletěly a dovnitř vpadla první linie nepřítele. Jeho rytíři začali okamžitě dělat to, co dostali rozkazem. Rytíři prošli tvrdým výcvikem a zdálo se, že všechno jde podle jejich plánu a protivníci se ke křídlu, kde se schovávali nejmladší učni, ani nedostanou. V tu chvíli ale dovnitř vtrhl Eshel. Jeho kouzla byla nesmírně mocná a dodala jeho družině trochu víc odvahy, když viděla, že on jeho rytíře zvládne udolat pár kouzly.
Brianovi to taky moc nepřidalo na sebedůvěře, ale nemohl to přeci vzdát. Vypadalo to, že Eshelovi výjimečně nejde o to, zabít co nejvíc lidí, ale získat toho jediného člověka. Brian nejdřív vážně zranil hodně jeho stoupenců a poté se opatrně vydal ke dveřím do křídla těch malých. Bohužel tušil, že Eshel se tam chystá taky, ale nevěděl, že bude tak rychlý. V ten moment, kdy dorazil ke dveřím, už tam vlastně žádné dveře nebyly. Udělalo se mu špatně už jenom z toho, co viděl. Eshel si probojovával cestu k jejímu pokoji. Brian věděl, že tam Hedvika není, ale do krytu, kde se schovávali mladší, to nebylo daleko. Brian byl jistě přesvědčen, že ví přesně, kde se co nachází, protože bez problému našel křídlo mladých. Někdo je musel zradit. Ale kdo? Rozhodl se, že nad touto otázkou teď opravdu nemusí přemýšlet.
"Radím ti neudělat už ani krok." Brian se snažil znít sebevědomě. Bohužel měl pocit, že se mu to nedaří.
"Nech toho. Moc dobře víš, že vyhraju a budu ji mít ve své moci." ve chvíli, kdy to řekl, Briana od něj dělilo jen pár centimetrů.
"Nikdy ji mít nebudeš, o to se postarám." zasyčel na něj Brian. Nelhal. Dokázal jako jeden z mála rytířů bojovat s kouzly Lordů. V tu chvíli si uvědomil, že by se měl pokusit to naučit více rytířů, aby proti mágům měli alespoň tu nejmenší šanci. Jako třeba teď.
"To radši zemřeš? Ustup a já si ji vezmu bez ztrát na životech. Nebo tě odstraním a potom si pro ni dojdu a neručím, že nechám někoho naživu." V tu chvíli Brianovi došla trpělivost a udělal první výpad. Lord to čekal, a tak začal jeden z prvních soubojů mezi mistrem Černých rytířů a Lordem Eshelem.
Briana jeho otec velmi dobře na tento souboj připravil. Brian viděl svého otce v jednom z takových soubojů padnout. Věděl, na co si má dávat pozor, a snažil se to, co nejvíce dodržovat. Nemůže zemřít. Už kvůli ní a celému řádu. Nemůže.
Konečně po pár minutách těžkého souboje se Lordu Eshelovi podařilo dostat se dost blízko na to, aby mohl zasadit smrtící ránu. Soustředil se tedy na konečné smrtelné kouzlo, ale to už se Brian objevil za ním. Nestal se mistrem jen tak, pro nic za nic.
Bohužel Brian zaváhal a máchl pozdě. Dokázal sice Lorda Eshela zranit, ale sám dobře věděl, že kdyby ránu zasadil o něco dřív, mohl mít od něj navždy pokoj. Lord Eshel se dokázal ubránit jeho meči, ale jen za cenu toho, že ho přeci jenom zraní. Zraní, ale nezabije, to bylo důležité. Lord věděl, že teď nemá cenu dál pokračovat. Polovina jeho skupiny byla mrtvá a pomalu se k nim přibližovali další rytíři ve snaze pomoci svému vůdci. Omotal tedy plášť kolem svého těla a zmizel ve vteřině pryč.
V katedrále to vypadalo…no jako po útoku. Všude se válela těla, na zemi kaluže krve a kusy stavby se taky sesunuly. Brian se podíval na tu spoušť, co po nich zbyla, ale hlavně mu šlo o to, aby zranění, byli co nejdříve vyléčeni. Sestry hned začaly obíhat zraněné, nebo také mrtvé. Naštěstí jich nebylo mnoho. Jenom tři docela mladí chlapci. Brian se na to nemohl koukat, a tak se šel podívat do krytu nejmladších.
Našel tam skupinku vystrašených dětí, které se k sobě krčily a z jejich očí bylo patrné, že chtějí znát aktuální průběh věcí. Brian se na ně usmál a oznámil, že se nemají čeho bát. Teď už ne.
Očima vyhledal Hedviku a povzbudivě se na ní usmál.
"Nemysli si, že se zítra vyhneš výcviku." řekl směrem k ní. Pár dětí se zasmálo a vydalo se z krytu ven, směrem do svých pokojů.
Brian ještě zkontroloval sestry a jejich zraněné. Když obešel úplně všechny, rozhodl se poslat skupinu rytířů uklízet do ulic. I tam se boj odehrával. Poté si uvědomil, že by měl svolat radu nejstarších, aby se rozhodlo, co se teď bude dít. Už musel o Hedvice a její velké síle říct nejstarším. Dlouho se toho obával, protože si myslel, že až ji nejstarší objeví, budou ji chtít pro sebe. Uklidit ji do bezpečí, jak tomu říkají. Teď, když už ji sám cvičil a bylo ji sedm let, ji už nemohli od něj odvést.
Přišel k sobě do komnaty a napsal list. I když by mohl použít svoji sílu a komunikovat s nimi pomocí své mysli, rada nejstarších preferovala psané listy. Když list dopsal, odnesl ho do sovince a vybral nejrychlejšího orla. Sovinec tomu říkali jenom proto, protože nemohli vymyslet jiný originální název a Orlinec nebyl úplně nejlepší označení.
Díval se za orlem, který se rozhodl svůj úkol splnit v co nejkratším čase. Věděl, že nastávají zlé časy.

Nebo že možná už nastaly.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Morena Morena | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 20:55 | Reagovat

Mám veľmi silný pocit, že tým zradcom bude práve Arden. Ale môžem sa aj mýliť.
Viem si úplne predstaviť celý dej, ako sa to bude vyvìjať, a tak. Som veľmi zvedavá, ako sa s tým pohrá tvoja fantázia :-)
Neprestávaj písať, vždy sa totiž posunieš o kúsok ďalej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama