Recenze-Poirot a já

25. srpna 2016 v 20:48 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze

Název: Poirot a já
Autor: David Suchet
Nakladatelství: Knižní klub
Rok: 2015 (2013)
Počet stran: 280
Děj: Jak to celé vlastně začalo? Jak se herec David Suchet dostal k tam velké roli, jako je Hercule Poirot? Štáb to určitě neměl jednoduché a David si rozhodně ani jeden rok nemohl být jistý, že natáčení bude pokračovat. To a ještě mnohem víc zajímavých a krásných informací se v této knize skrývá.

Hodnocení: Ne, já jsem po zavření knihy určitě nebrečela, to si mě s někým pletete. Protože mě tento spisovatelský počin vůbec nedostal do kolen.
Co čekáte, že vám já, takový milovník Hercula Poirota, asi řeknu? Samozřejmě, že tu teď knihu vychválím až do nebes. A proč taky ne? Vždyť tohle je prostě skvost! Nikdy bych nevěřila, že David dokáže napsat knihu, tak poutavě. Ano měl pomocného spisovatele, ale já nějak pořád cítím, že většina knihy byla stejně psaná jím.
Kniha začíná tím, že nám David sám sebe představí. Jaké role měl, než ztvárnil Poirota a hlavně, jak se vůbec k roli dostal. On se totiž vůbec žádný konkurz nepořádal! Davidovi byla role nabídnuta a on ji (naštěstí) přijal. A tak to vlastně všechno začalo.
Je úžasné číst, jaké to vlastně bylo na úplném začátku a jak vznikaly úplně první díly. David popisuje, co všechno musel pro tuto roli udělat. Je samozřejmě mimořádně precizní a chtěl Poirota zahrát naprosto dokonale. Začal tím, že si přečetl všechny knihy a povídky, které o něm dáma Agatha (jak nazývá autorku David) napsala. Poirot se už několikrát dostal na televizní obrazovky, ale vždy pouze v pár filmech. Nikdy z toho nebyl seriál.
Byla to velká výzva a David pro Poirota za těch 25 let udělal hodně, ale stejně tak Poirot pro něj. Splynuli v jednoho a David se při točení poslední scény rozplakal. Tolik let s jednou rolí. Sláva mu nestoupla do hlavy, i když by klidně mohla. Ne jenom v roli Poirota sklízel ty nejlepší recenze. I v jiných rolích přímo zářil. Určitě se nikdo nebude se mnou přít, že jde o skvostného charakterního herce.
Já jsem si čtení prostě a jednoduše užívala. Kniha pro mne byla zajímavou i proto, že se sama chci stát herečkou a v knize je i velmi dobře vykreslen showbyznys a také život herce. David psal, že první měsíce (možná i první rok) vůbec nemohl najít práci a živil se, jako prodavač obleků, nebo stěhovák.
Knihu doplňují i překrásné fotografie, které se mi strašně líbily, a také jsem se dozvěděla, že fotografování je Davidovým velkým koníčkem.
Jak jsem psala, když jsem dočetla poslední stránku, brečela jsem ještě 15 minut potom. Z knihy na mě přímo dýchaly emoce a naprosto mě ovládly. Ještě teď pořádně nedokážu popsat své pocity.
Už když mi bylo devět, jsem Hercula Poirota milovala a nic se na tom nezměnilo. Pořád je v mém srdci mezi prvními. Je to dokonalý detektiv a já jsem více než vděčna Davidovi, že ho tak skvěle zahrál a díky tomu jsem si ho jako postavu ještě více oblíbila.

Co na závěr říct? Přečtěte si to! Protože to stojí za to. Protože jestli milujete Poirota, je to pro vás povinnost! A protože budete bulet jako želvy, proto!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 26. srpna 2016 v 11:58 | Reagovat

Teda, knihu jsem několikrát viděla v knihkupectví, ale nějak mě nenapadlo, že to bude až taková pecka :O možná se po tom mrknu, nebo to koupím mamce :) věřím, že ti tvůj sen podaří :)

2 Andulka Andulka | E-mail | Web | 26. srpna 2016 v 14:11 | Reagovat

Ja mi-lu-jem všetko, čo napísala Agatha Christie, všetky jej detektívky sú úžasné! Na Poirota sme sa s mojou maminou pozerali vždy nedeľu po obede, no teraz tento vysielací čas zrušili, preto keď sú prázdniny, pozeráme naň doobeda. A pozeráme ho spolu už.. od mojich šiestich rokov! Najhoršie však na tom je, že mi už sme vlastne skoro všetky diely videli, takže teraz prichádza ten pocit melancholie a také to: Hm.. to urobila slúžka, nie jej dcéra, mami! :D

3 Adelle Adelle | Web | 26. srpna 2016 v 14:20 | Reagovat

Tak tohle životně potřebuje moje mamka :D Poirota úplně miluje, díky za tip :)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. září 2016 v 21:22 | Reagovat

Je to divné, ale já jsem s ním vůbec nic neviděla... měla bych to napravit a pak si přečíst tuhle knihu :)

5 SáraD. SáraD. | 11. září 2016 v 17:53 | Reagovat

Poirota miluji, je to skvělý detektiv a David báječný herec, knihu si rozhodně ráda přečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama