2.Kapitola

15. července 2016 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Řád černých rytířů
Tak snad si počtete."Proč ještě netrénujeme s mečem?" zeptala se otráveně Hedvika během jednoho ze svých tréninků. Tuto otázku pokládala celý týden a Brian na ni psychicky už moc neměl.
"Moc dobře víš proč. S mečem se trénuje až od patnácti. A znovu ti opakuji, abys mě neštvala zbytečnými otázkami, jasné?" Hedvika mu opětovala pohled. Byl přesvědčený, že všichni z řádu, až na pár výjimek, by mu pohled neopětovali a sklopili by hlavu. Ona ne. "Já to myslím vážně Hedviko." Ona jenom přikývla.
Po této zodpovězené otázce opět pokračovali v tréninku. Hedvice bylo už devět let a na svůj věk byla velmi šikovná a rychlá. Brian si byl jistý, že za pár letna ni bude moci být pyšný, až složí zkoušku, díky které se stane rytířkou. Teď je to ještě oprsklá malá holka a sám jí měl občas plné zuby.
"Pro dnešek konec. Běž se umýt a na večeři. Nezapomeň, že už máš napomenutí za kecání po večerce, takže zítra ráno nechci slyšet žádné stížnosti."
"Ano, mistře." řekla Hedvika a šla se převléknout. Když odcházela, srazila se ve dveřích s Ardenem. Oni dva se vůbec neměli rádi. Jenom on nejspíš věděl proč. Arden jí prostě záviděl. Arden měl taky tu smůlu, že trénoval Hedvičinu nejlepší kamarádku Bereniku a ta mu dávala dost zabrat a on už několikrát žádal o změnu učně. Samozřejmě mu nevyhověl. Jak nad sebou tak přemýšlel, zjistil, že dokáže být opravdu parchant, když na to přijde.
"Mistře." Brian mu pokynul a připravil se na další stěžování. Přišlo ale něco úplně něco jiného.
"Lord brzy zaútočí. Náš informátor z jeho království nám to teď přišel sdělit. Nikdo ho neviděl a za pár okamžiků se vrátí zpět. Podle jeho informací se bude soustředit na naše mladé učně. Nikdo neví proč, ale je to celkem jisté. Přejete si s ním ještě mluvit?"
Nikdo neví proč? Brian moc dobře věděl proč. Na Ardenovu otázku jenom zavrtěl hlavou.
"Ať se tu moc nezdržuje. A navíc, spoléhám na to, že si zjistil všechny potřebné informace." když tuto větu pronesl, v Ardenových očích uviděl lehké pochybnosti. Touto větou si totiž pojistil, že kdyby Arden nezjistil všechno, mohl by ho nějak potrestat. Takovou měl moc ve své pozici.
Arden ho opustil a nechal ho přemýšlet. Proč chce jeho svěřenkyni? Je to kvůli tomu, že ji trénuje on? Ale to přeci nemůže vědět. Nic o nich nemůže vědět. I když tím už si taky jistý být nemohl, protože i on mohl mít v řádu špehy. Stejně jako on měl špeha u něj. Věděl moc dobře, že muže vystavuje strašně velkému nebezpečí, ale on sám se nabídl, protože nemá rodinu a ani ji neplánuje. Domluvili se, že ho nasadí k Lordovi a on mu bude posílat každý měsíc informace. Jestli tam přežije pět let, bude se mu muset nějak odvděčit.
*
"Proč na něj zaútočit teď? Měl bys ještě nějaký čas počkat, ne?" zeptal se Dorian svého otce. Pořád nedokázal pochopit některé otcovi kroky. "Nechceš je zničit, tak proč to děláš? Já bych počkal, až si budeme na sto procent jistí, že štěstí stojí na naší straně a že máme jisté vítězství. Pak bych zaútočil." Lord Eshel zavrtěl hlavou.
"Je vidět, že vůbec nic netušíš, synu. Ale je to moje vina, nikdy jsem ti to neřekl. Teď je čas, abych ti vše vysvětlil. Bylo předurčeno, že tvůj syn se narodí spojením tebe a rytířky černých rytířů." jeho syn ho však přerušil.
"Cože? Udělat si dítě s někým z rytířů? Nikdy! Otče, musel ses splést ve své věštbě. Nemůžu si přeci vzít někoho od nich!" teď ho zase přerušil jeho otec.
"Ne! Nespletl jsem se. Ta dívka totiž bude nejsilnější z rytířů. Má v sobě nejvíc jejich tajemné síly. A váš syn bude mít ty nejlepší geny z obou řádů a bude nejsilnějším mužem v celém království a všechny si podmaní. Tak zní věštba a já v ní věřím. A ty v ní budeš věřit také, můj synu." Dorian rázně zavrtěl hlavou. To přeci nemohla být pravda. Nemohl si vzít někoho od nich. Ani mu na ústa nemohlo přijít jejich jméno. Byli to jejich nepřátele a on je chtěl všechny do jednoho zabít.
"A na tvou otázku, proč na ně chci zaútočit teď, je odpověď následující. Teď je jí okolo devíti let a je ještě jednoduché jí unést a přimět, aby bojovala s námi. Aby věřila v nás, ne v ně. Bude potom i pro tebe jednoduší s ní žít." Lord Eshel hned, jak domluvil, odešel a zanechal svého syna se svými myšlenkami. Dorian v té místnosti rozbil dost věcí.
*
"Musíme se evakuovat. Nevíme, kdy zaútočí. Musíme hned pryč. Nebo odsud dostat aspoň ty malé." Řekl Arden a chtěl od svého mistra něco slyšet, ale rozhodně nebyl připraven na zprávu, kterou od něj dostal.
"Už zaútočili." Brian otevřel oči. Právě měl vidění, kterému mu ukázalo, že Eshel už je dost blízko. "Nejspíš mu někdo z města řekl, kde jsme. Nemáme čas na to, abychom je přemístili, musíme je chránit. A teď mi přísahej, že budeš chránit všechny děti bez rozdílu. A ty víš, na co narážím, Ardene. A taky víš, co se stane, když budeš křivě přísahat." Brian se na Ardena otočil čelem. Věděl, že Arden je rytíř, který svoji přísahu neporuší, ale bohužel věděl, že je schopný přenechat Hedviku Lordovi.
"Přísahám, že budu chránit i tu malou sobeckou nafoukanou holku, mistře." Brian měl v tu chvíli chuť mu jednu vrazit.
"Už nikdy o ní tohle neřekneš. Ještě uvidíš, že ta holka jednou bude dobrou vůdkyní." Brian se mu do očí díval tvrdě a chtěl vidět to překvapení v Ardenových očích. Opravdu ho tam našel.
"Ne…ne, mistře, to nemůžete." Arden vyrazil pryč z mistrova pokoje.
Brian se rozběhl do křídla, kde bydleli mladí učni a vyhledal jejich sestru.
"Připravte se. Bude se tu bojovat. Pošlu sem co nejvíc rytířů a sám se sem po bránění u hlavních dveří stáhnu." sestra se na něj podívala poněkud zmateně.
"Ale proč tady mistře?" Brian se zahleděl z okna ven, kde už bylo částečně vidět, že něco venku není v pořádku.

"Protože tu schováváme poklad."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morena Morena | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 20:43 | Reagovat

Fú, tak už sa to začína dosť komplikovať. Dúfam, že Hedvigu "neukradnú".
Som fakt zvedavá, čo za poklad to je :D
Inak, ešte že si to vysvetlila, to s tými deťmi. Bolo by to asi blbé, kebyže má ona v tom veku rodiť.. Je to biologicky celkom nemožné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama