1.Kapitola

2. června 2016 v 19:26 | Anna Elizabeth Potter |  Řád černých rytířů
Takže moc se omlouvám, ale povídka se trošičku zasekla u beta-readerky, takže z toho neviňte jenom mě. Každopádně teď už si můžete první kapitolu vychutnat!

"Podívejte se na ni, můj pane." pohlédl Arden na malou žačku. Byly jí sotva tři roky a už se snažila obstojně se učit a aspoň pár minut dávat pozor. Arden v ní viděl hodně potenciálu, ale on osobně neměl rád rytířky. Myslel si, že jsou slabé a nedokážou pořádně bojovat. Jsou přeci to slabší pohlaví.
"Rivo, to je ona že?" Zeptal se Brian nejstarší ze sester.
"Nevím, co myslíte označením "ona", mistře." usmála se Riva, i když moc dobře věděla, koho tím Brian myslí. Moc ráda ho škádlila.
"To dítě, které jsem tehdy našel na dvorku." Odpověděl nevrle Brian. Myslel si to, ale musel to mít potvrzené.
"Ano, je to ona. Dali jsme jí jméno Hedvika. Nechala jsem ji u sebe a sama jsem ji vychovávala. Za pár měsíců už bude moci trénovat." On pouze přikývl. Otočil se na Ardena.
"Za půl roku začne u mě. Sám se postarám o její výcvik. Už teď všichni vidíme, že má potenciál. Domluv to u ostatních rytířů." poté odešel.
Ardena zanechal ve značně špatné náladě. On sám se snažil, aby si ho Roth vybral za svého učně, ale nikdy se tomu tak nestalo. A teď si tohle malé mrně nějak zasloužilo, aby se učilo u Briana.
Arden se podíval na malou holčičku, která vedle něho stála a trochu drze se mu dívala do očí. Její pohled ho dorazil a tak si vedle ní odplivl a chtěl odejít. Bohužel zakopl a natáhl se jak široký tak dlouhý na podlahu. Riva se snažila zadržet smích, ale moc ji to nešlo, tak se to aspoň snažila ztlumit kašlem.
Arden se zvedl a všiml si, že to malé pískle mu nastavilo nohu. To je prevít. Pomyslel si a rychle odešel.
"Ty se ve světě neztratíš, Hedviko." pronesla Riva úsměvně.
*
"Jak se dostanu do katedrály?" zeptal se Lord Eshelnově vyučeného rytíře, kterého jeho lidi přepadli a zajali.
"Nic vám neřeknu!" zachroptěl mladík. Rány a surovost od mladého Doriana se na něm začaly podepisovat. Eshel kývl na svého syna, který si na bezmocném mladém rytíři trénoval údery a boj z blízka. Bylo to pěkně zbabělé, ale momentálně nezáleželo na boji jako spíš na mučení ranami.
Eshel zvedl ruku, aby syn přestal a podíval se na oběť. Ten jenom zakýval hlavou.
"Zabij, Doriane." a jak řekl, tak se stalo. Nikdo nevěděl, co je horší. Jestli to, že Lord byl tak krutý, a nebo že jeho sedmiletý syn právě zabil.
*
Brian si byl dobře vědom probíhajících událostí. Mladý, zrovna vyučený mladík, se nevrátil domů. Určitě za to mohl Eshel. Už jeho otec se snažil zjistit, kde mají rytíři základnu, ale zatím se nikdo neprořekl a nikdo řád nezradil. I přes svou vlastní smrt. Bylo celkem jisté, že mladík v tuto chvíli už nežije. Eshel se s rukojmím nemazlil. Ale zrovna smrt jeho otce si náramně užil.
Brian byl v koncích. Sám moc dobře věděl, že je příliš mladý na vedení celého řádu. Jediné, co pro něj bylo dobré, bylo to, že dobře věděl, že mezi rytíři nemá soupeře. I Ardena by bez problému porazil. Nevěděl ale, jestli by dokázal porazit i Lorda.
Někdo ho vyrušil z jeho úvah zaklepáním na dveře.
"Dále." řekl už pevným hlasem. Jeho rytíři si nesmějí všimnout jeho pochyb. On v sebe musí věřit. Přesně jako v sebe věřil jeho otec.
"To jsem já. Můžeš se přestat přetvařovat." usmála se na něj Riva.
"Mluv se mnou pořádně Rivo. Podtrhuješ mi tím autoritu." zamručel na ni. Byla jeho chůva, když byl malý, a měl ji nadevše rád.
"Nikdo tu není. U nikoho ti autoritu nepodtrhuji." zamručela na něj na oplátku Riva. On jenom zavrtěl hlavou a složil svou tvář do dlaní.
"Nevím, co mám dělat." přistoupila k němu a pohladila ho po hlavě.
"Však nikdo tady by nevěděl. Na tvá ramena je kladeno velké břímě a málokdo by si s tím poradil tak, jako ty. Zatím se ještě držíš."
Usmál se na ni. Vždycky byla optimistka. A někdy se to i jemu samotnému hodilo. "Ale přišla jsem za tebou kvůli něčemu jinému." Brian se na ní zmateně podíval.
"Ta holčička bude jednou dobrá. Já to z ní cítím. Slib mi, že ji nevyhodíš. Chtěl si to přece udělat, když jsme ji našli." vstal ze židle, možná až příliš prudce.
"Ano, ale tobě se ji přede mnou podařilo schovat, že? Teď se ti hodilo, že za nejmladšími moc nechodím, co?" nevěřila mu jeho hněv. Věděla, že on se umí zlobit pouze na své nepřátele. Má dobré srdce a proto doufala, že nebude sám, jak se o něm mezi rytíři traduje.
"Ale tys ji nechtěl dát pryč. Jenom si nevěděl, co s ní udělat, když byla tak malá. Tak jsem ji u sebe nechala."
"No jo, zase máš jednou pravdu. Taky proto jsem dneska řekl Ardenovi, že bude moje žačka. Doufám, že z ní vychovám dobrou rytířku."
"O tom jsem s tebou chtěla mluvit. Proč? Proč zrovna ona? Ardena to dost naštvalo." Brian se zasmál. Byl to pravý smích.
"Jo to věřím. Arden je agresivní kluk, který se chce stát mistrem. Ale to se nestane aspoň, dokud budu živ. Abych se vrátil ke tvé otázce. Děvčata si musím hlídat, aby se z nich nestaly slabší články našeho společenství." Riva dala ruce v bok a chtěla se začít hádat. "Nechci nějak jít proti ženám, vím, že v minulosti jsme měli velmi dobré rytířky. Ale vždycky můžou přijít slabší." Riva tedy pokývala hlavou.
"Takže to nemá jiný důvod? Necítíš z ní tu energii?"
Přikývl.
"No to víš, že cítím. Snad na ni nepřijde Lord Eshel. Budu ji bránit vlastním tělem."
"Vlastním tělem?" zeptala se Riva na odchodu.
"To je moje věc. Dobrou noc." Riva odešla a Brian se připravil ke spánku. Pokud všechno dobře dopadne a dívka opravdu bude tak dobrá, jak se zdá, ví, koho určí za pár let svým nástupcem. Tolik síly totiž ještě v nikom necítil. Ani ve svém otci, ani v sobě. A to byl označován za nejlepšího rytíře všech dob.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 flow flow | Web | 7. června 2016 v 16:38 | Reagovat

Cooze? Ty máš neskutečnej talent! Tohle se čte strašně dobré a navíc máš super téma!

2 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 13. června 2016 v 10:48 | Reagovat

Krásná první kapitola, lepší než prolog, chválím. Doufám, že další vydáš brzy. :)

3 Morena Morena | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 20:31 | Reagovat

Som veľmi zvedavá, čo za silu má v sebe tá maličká a teším sa, ako sa to všetko vyvinie. :-)
Inak, máš krásne slovné výrazy ^^
V tejto kapitole bolo úžasné, ako si do jednej časti vniesla humor a v ďalšej už 7-ročný chlapec vraždí... Vtedy ma zamrazilo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama