Fantom opery, teď moje srdeční záležitost!

30. května 2016 v 20:09 | Anna Elizabeth Potter

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tento článek vůbec napíšu, ale musím říct, že toto představení si zvláštní pozornost zaslouží!
To mi takhle jednou zavolala maminka mé nejlepší kamarádky a řekla mi, že mají jeden lístek navíc na představení Fantom opery. Zeptala se mě, jestli nechci jít a já protože miluji divadlo a také protože jsem po delší době chtěla strávit nějaký čas se svojí kamarádkou, jsem řekla, že samozřejmě půjdu. V momentě, kdy jsem položila telefon, jsem se podívala na mamku a zeptala se, o čem vůbec Fantom opery je. Vždycky jsem o tom jenom slyšela. Jak je to báječný muzikál a také jsem samozřejmě znala takovou tu charakteristickou hudbu. Máma mi na to řekla, že uvidím. Opravdu mi velice pomohla.


Rozhodla jsem se, že se nechám překvapit a tak jsem si k tomu žádné informace nevyhledávala. Celý další den jsem se strašně moc těšila a pěkně jsem se na představení namalovala. Cesta probíhala velmi hekticky. Celou dobu pršelo a my jsme navíc musely jet asi s deseti přestupy, protože prostě na Výstaviště Holešovice nic nejelo. Sraz s dalšími kamarády, co tam s námi měli jít, jsme měli v půl před divadlem. No byly jsme tam za pět minut celá a to jsme ještě běžely. Přitom jsme to měly tak skvěle vypočítané!
Nakonec jsme tedy všechno stihly (i když dost těsně) a mohly jsme usednout na místa. Místa jsme měli opravdu úžasná. Úplně uprostřed a bylo na vše krásně vidět.
No a samozřejmě asi musíte tušit, že to představení bylo naprosto skvostné a já jsem si ho maximálně užila. Opravdu výkony herců byly naprosto úžasné. Já jsem i muzikální a hudba jako taková mě nabíjí strašně pozitivní energií, takže jsem z divadla odcházela v úžasné náladě. Popravdě jsem občas měla strašnou chuť seběhnout z toho hlediště a vběhnout na jeviště a zpívat si s nimi. Vyvolalo to ve mně opravdu obrovské emoce a bylo to prostě naprosto úžasné.
To bych nebyla já, abych se tam nezamilovala do nějakého hrdiny, že? Takže mým oblíbencem se stal Tomáš Vaněk, který nehrál Fantoma, ale druhou hlavní mužskou roli. Já jsem prostě na ty kladné hrdiny, většinou se mi záporáci nelíbí a ani tady to nebylo jinak. Samozřejmě jsem se zamilovala nejen do jeho vzhledu, ale i do nádherného hlasu. Opravdu když zpíval, to byla radost.
Ženské hlasy já moc nemusím, protože mně se prostě nelíbí, jak "piští" nebo já nevím, jak to vysvětlit. No prostě mám radši mužské hlasy, ale i tak se mi hlas Moniky Sommerové velmi líbil. Měla velmi příjemný hlas a ani jednou mě z něho nerozbolela hlava, což je velmi pozitivní!
Je pravda, že moje nejlepší kamarádka má většinou ráda právě ty záporáky, ale většinou se na chlapovi shodneme. Líbí se nám oběma, ale tentokrát to tak nebylo. Jí se zase líbil Fatom opery, kterého ztvárnil Radim Schwab. Neříkám, že se mi nelíbí, ale v muzikálu na mě více zapůsobil už výše zmíněný. Ale nepopírám, že Fantoma zahrál naprosto dokonale. Opravdu před ním smekám.
Když došlo na potlesk, byla jsem moc smutná, že to končí, ale samozřejmě jsem se postavila a tleskala dobrých sedm minut. Když jsem stála a koukala na ty herce, zadoufala jsem, že jednou by někdo takhle mohl tleskat mě. Samozřejmě, že teď mi taky lidi tleskají, ale jsou to většinou lidi mého věku a vždy mi přijde, že tleskají z povinnosti, na nás bylo opravdu vidět, že se nám to strašně líbilo. Doufám, že mi moje přání stát se herečkou vyjde a jednou budu taky stát na prknech, co znamenají svět a lidi mi budou takto tleskat.
Když jsem přišla domu, rozhodla jsem se, že na představení vezmu mamku. Nejenom, že jsem to představení chtěla ještě jednou vidět, ale nějak jsem chtěla, aby ho viděla i mamka. Takže 1.10. jdu znovu a už teď se strašně moc těším. Už dlouho na mě žádné takovéhle představení (a ještě ke všemu muzikál) neudělalo tak silný dojem. I když já zase tak moc do divadla nechodím.

Byl jste na představení někdo? Pokud byste měli tu možnost na něj jít, já ho doporučuji všemi deseti. Opravdu pro mě neskutečný zážitek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kateřina Kateřina | Web | 30. května 2016 v 20:43 | Reagovat

Hezký článek. Na muzikálu jsem nebyla, viděla jsem jen film, který je úžasný a četla jsem knihu. Film doporučuji, přece jen je tam Fantom o dost přitažlivější, i když je záporák :)

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 30. května 2016 v 22:27 | Reagovat

Od té doby, co jsem zaslechla, že bude toto představení i na české scéně je to mé vysněné. Spolu s Kočkami, které ale vždy vyprodali dřív než jsem koupila lístek. Tvůj článek mě teď ještě víc nakopl, tak snad se mi také poštěstí...

3 crazyjull crazyjull | Web | 14. června 2016 v 9:25 | Reagovat

Já jsem nikdy Fantoma Opery neviděla a taky moc nevím o čem to je. :D
S tou tvojí mamkou mě to pobavilo. Úplně v tom vidím tu svojí. :D
Určitě se herečnou staneš. :)

4 Snapeova Snapeova | Web | 24. června 2016 v 4:31 | Reagovat

Já se chystám s babičkou, někdy v září nebo říjnu, ještě nevím, teprve mě čeká nákup lístků. Jestli je to fakt tak skvělý, tak se těším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama