Návštěva knihovny (17)

31. ledna 2016 v 19:46 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Z knih z minulé návštěvy jsem přečetla pouze Pád noci, ale koupila jsem si N. opatství, protože jsem ji prostě chtěla mít doma, takže na tu se někdy objeví recenze. Tentokrát jsem si půjčila strašně málo knih a tak bych je třeba mohla i přečíst co?Obálka titulu Doktore, šťastný a veselý!
Nedočteno
Mladý doktor Barry Laverty se těší na první Vánoce v útulné vesnici Ballybucklebo, radost mu však pokazí jeho dívka Patricie, protože nemíní na svátky přijet. Jenomže Barry se nemůže svými srdečními záležitostmi příliš zabývat - on a jeho starší kolega Fingal Flahertie O'Reilly mají plno práce s běžnými chorobami i s naléhavými případy vyžadujícími plnou pozornost. A navíc se objeví velký problém. V blízkém okolí si otevře ordinaci nový doktor, jenž podvodně přetahuje pacienty a jehož šarlatánství začíná ohrožovat zdraví důvěřivých venkovanů. Je možné, aby se ve zdejším kraji uživili tři praktičtí lékaři? Barry o tom začíná pochybovat. Leč i v nepříjemném zimním období nastávají bezstarostné chvíle a páni doktoři z Ballybucklebo si uprostřed shonu kolem vánočních sešlostí a veselic dokážou najít čas, aby obstarali třeba nadílku pro děti osamělé matky. Sníh tady sice padá jen zřídka a ani zázraky se nedějí jako na běžícím pásu, to ovšem neznamená, že musejí být Vánoce nutně na blátě a lidé že by měli přestat doufat a věřit…
Ať už jste staří známí, anebo se s oběma doktory a jejich bližními setkáváte dnes poprvé, vítejte do světa humoru, přátelství a lásky!


Obálka titulu Dílna zázraků
Nedočteno
Učitelce Mariette prasknou nervy a shodí drzého žáka ze schodů. Osamělou Millie přiměje požár bytu ke skoku z okna. Mike je válečný veterán, na kterého po návratu zbyla jen ulice, kde čeká na smrt. Všichni tři se ocitli na okraji společnosti. Ve chvíli, kdy si myslí, že už je nic dobrého nečeká, se objeví Jean a nabídne jim pomocnou ruku. Vezme je do své Dílny, o níž se říká, že je to Dílna zázraků, kde spravuje zlomené duše. Ale kdo je ten tajemný Jean, který tahá za provázky svých loutek? A je jeho pomoc opravdu tak nezištná? A co se stane, když jsou "loutky" spravené až příliš dobře a rozhodnou se jít svou vlastní cestou?


Obálka titulu Poselství růží
Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací.


Obálka titulu Démon z East Endu
Velká Británie je vržena do víru průmyslové revoluce. Ulicemi se pohybují rozličné párou poháněné stroje šílených vědců, ale také věci mnohem temnější - nadpřirozené bytosti.
Příběh začíná v temných uličkách East Endu, kde se dva vyšetřovatelé, Liliana a Viktor Kelbyovi, snaží vypátrat zloděje, jenž z královských sbírek odcizil velmi vzácný exemplář zlatého brouka. Tito dva sourozenci se však nedají jen tak přechytračit, a díky svým vyšetřovacím metodám se dokáží dostat i tam, kde by obyčejný detektiv dávno ztratil stopu. Po zdárném dokončení případu dostanou jiný, ještě složitější a zapeklitější. Takový, který je donutí sáhnout až na dno svých možností. Jedná se o vraždy v nejchudších částech zapadlých dělnických čtvrtí, kde umírají děti a ztrácejí se lidé.
Hrdinové se potýkají jak s dvorskými intrikami, zákeřnými vynálezy a nadpřirozenými jevy, tak s vlastními problémy a minulostí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 1. února 2016 v 18:39 | Reagovat

Většina knih mi nic neříká, ale podle anotací nezní špatně. Ale počkám si na recenze :)

2 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 2. února 2016 v 8:17 | Reagovat

Ta poslední zní dobře. :)
-CrazyJull

3 Casion Casion | Web | 3. února 2016 v 17:20 | Reagovat

O knihách okrem poslednej som ešte nepočula, vyzerajú však dobre, takže som rada, že som sa o nich dozvedela :-) Tú poslednú poznám, ale nečítala som, musím sa pozrieť či ju nemajú aj u nás v knižnici :D

4 Kate Kate | Web | 4. února 2016 v 16:34 | Reagovat

Ani jednu knihu neznám, ale určitě si ráda přečtu recenze a třeba mě zaujmou :) Já jdu do knihovny dneska :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama