Leden 2016

Návštěva knihovny (17)

31. ledna 2016 v 19:46 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Z knih z minulé návštěvy jsem přečetla pouze Pád noci, ale koupila jsem si N. opatství, protože jsem ji prostě chtěla mít doma, takže na tu se někdy objeví recenze. Tentokrát jsem si půjčila strašně málo knih a tak bych je třeba mohla i přečíst co?

Unboxing 5

28. ledna 2016 v 20:43 | Anna Elizabeth Potter
Albatrosmedia měli velký výprodej no a tomu se prostě nedalo odolat! Musela jsem si něco pořídit...

Recenze-Pád noci

25. ledna 2016 v 19:13 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Pád noci
Název: Pád noci
Série: Pád noci
Díl: 1.
Autor: Alexander Stainforth
Nakladatelství: Čas
Rok: 2015
Počet stran: 195
Anotace: Rachel Adamsová unikla před dvanácti lety ze spárů sériového vraha. Traumatický zážitek ji poznamenal natolik, že se rozhodla obětovat soukromý život a soustředit se jen na kariéru novinářky ve Washingtonu. Ta se však nevyvíjí očekávaným směrem, a tak využije pracovní nabídky svého přítele ze studií Charlieho Parkera a odjíždí do kanadského Edmontonu, kde si konečně přiznává, co k Charliemu cítí. Jejich láska ji osvobozuje od minulosti a naplňuje ji štěstím, které dosud nepoznala. Krátce poté jí však někdo začne usilovat o život. Někdo, kdo ji velmi dobře zná a neštítí se použít jakékoli prostředky k tomu, aby mu patřila. Kolo zběsilých událostí se roztáčí a Rachel si musí vybrat, komu uvěří. Bude to agentka FBI, která Charlieho označila jako podezřelého, nebo temný přízrak s rudýma očima, jenž už jí kdysi zachránil život? Rachel ví jediné: konec je nablízku - a ona musí udělat všechno pro to, aby zachránila nejen svou duši…

Hodnocení: Nejspíš to byla moje vina, ale od této knihy jsem čekala něco jiného. Věděla jsem, že to bude něco na způsob krásky a zvířete, ale nemyslela jsem si, že to bude až tak paranormální. Tudíž ode mne kniha dostane asi menší hodnocení, než by normálně dostala.
První půlka knihy je velmi romantická protože se tu řeší hlavně vztah Charlieho a Rachel. Paradoxně se mi tato část líbila nejvíc, i když jsem si nemyslela, že kniha bude tak romantická. Prostředek už byl na mě moc paranormální, nebo spíš (jak už jsem psala výše) jsem to nečekala. Myslela jsem, že to bude víc thriller. Že tam půjde spíš o to, že ji ten vrah, který ji nedostal, když ji bylo 13, chce dostat teď. Ono to tak skutečně bylo, ale prostě se mi to tak nelíbilo. No a konec to úplně dorazil. Já jsem to tedy čekala už čtyřicet stránek dopředu a na mě to bylo moc kýčovité.
Obecně mi přijde, že se to téma Kráska a zvíře teď víc rozjelo i když tohle není úplně klasický případ. Obálka se mi zdá velmi povedená a mně se moc líbí.
Rachel mi byla sympatická a byla pro mě zajímavá i tím, že si vůbec nepouštěla chlapi k sobě. Přesně tak bych čekala, že se bude chovat dívka, který byla v dětství málem zavražděna. Přece to ve vás něco musí nechat a jenom málo lidí, se z toho dokáže vyhrabat. Taky se mi líbila její následná zamilovanost do Charlieho, byla pro něj schopna i umřít. Byla to určitě velmi sympatická hlavní hrdinka.
Charlie byl úplně stejný jako Rachel. Zemřel by pro ni. Je to úžasný charismatický muž, kterého by si přála každá. Miloval Rachel tolik let, ale strašně se jí to bál říct. V tomhle byl trošku ňouma no, ale zase na druhou stranu já bych se taky bála.
Kniha byla určitě originální, co se týče zloduchů. Bylo to zajímavé, ale když chcete psát paranormální romanci,musíte být originální.
Jak jsem řekla, kdybych věděla, co od knihy čekat, dostala by vyšší hodnocení, takhle dostane tři hvězdy, ale já si moc ráda přečtu další díly. Jo a ještě jedna zajímavost. Autor je Čech!Podzim a moje největší láska!

18. ledna 2016 v 19:36 | Anna Elizabeth Potter |  Fotografie
Strašně dlouho jsem vám to slibovala, tak to tu konečně máte! Pár fotek z podzimu (miluju Šumavu!) a taky fotky Barunky.


Návštěva knihovny (16)

5. ledna 2016 v 20:17 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Po dlouhé době je tu návštěva knihovny, ale důvod není to, že bych nechodila do knihovny, ale chodila jsem tam právě docela často, takže jsem si vždycky půjčila nějakou kupku, jinou kupku jsem zase vrátila a bylo to nepřehledné (asi tak jako tato věta). Sama jsem v tom ztrácela přehled, ale hlavně jsem ty knihy ani moc nečetla. Teď to snad dopadne lépe, i když zrovna v lednu budu hodně dohánět známky tak nevím.

Recenze-Jackaby

2. ledna 2016 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Jackaby (Jackaby, #1)
Název: Jackaby
Série: Jackaby
Díl: 1.
Autor: William Ritter
Nakladatelství: Host
Rok: 2015 (2014)
Počet stran: 276
Anotace: Příběh detektiva, který se specializuje na paranormální jevy, překypující troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese

Abigail Rooková právě přicestovala do Nového Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího neobjasnitelné, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého - což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že je to nelidská stvůra, jejíž existenci policie - s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea - vytrvale popírá.

Hodnocení: Moc často se mi nestává, že bych vám sem napsala recenzi na knihu, která je horkou novinkou, ale dnes se to stane. Není to přímo horká npvinka, ale knihu teď čte dost blogerek a přišlo mi, že teď obletěla nejen blogerský svět. V zahraničí jsem ji tolik neviděla, ale u nás si na ni brousili zuby i dost známí blogeři a blogerky. Snad se na ni těšíte i vy, protože tohle je opravdu úžasná kniha. Mně se strašně moc líbila a hned teď oznamuji, že dostává pět hvězd.
Námět je velmi orignální a hlavně pro mne jako dělaný. 19. století? Detektivka? No to je něco pro mne!
Nemohla jsem ji odolat už jenom kvůli té obálce, která mi zastínila mozek. Když jsem si přečetla anotaci, verdikt zněl jasně. Tu knihu musím mít. A opravdu jsem ji dostala. Objevila se pod stromečkem.
Jackabyho jsem si zamilovala od druhé chvíle, co se objevil na scéně. První scéna na mě ještě tak nezapůsobyla. Byl tak krásně trhlý a prostě dokonalý. Lidi kolem něho byli díky jeho přítomnosti totálně zmatení a nikdo ho nebere vážně. Prostě to byla láska na druhý pohled a já se těším, až se s ním setkám v dalším díle.
Kniha je vyprávěná z pohledu druhé hlavní postavy (no asi spíš první, ale já nedám na Jackabyho dopustit) a to je tedy pohled mladé a půvabn dívky jmnem Abigail. Abigail jsem měla ráda a ona na mě zapůsobyla také, ale přeci jenom né tolik jako její pan zaměstnavatel. Rozhodně je to velmi statečná dívka, protože se se svým novým životem dokáže pěkně poprat a to pro malinko rozmazlenou holčičku není nikdy snadné. I když se mi to nejspíš nikdy nevyplní, budu prostě jackibail shipper (nevím, jak bych ten pár nazvala).
Taky se mi líbilo, že i vedlejší postavy měly charakter a byly do příběhu velmi dobře zakomponovány. Ať už mrzout inspektor Marlowe, nebo sympaťák pomocný detektiv Charlie Cane.
Jak už jsem psala kniha byla opravdu velmi originální, ale jinak to byla normální detektivka. Já jsem velmi zvláštní čtenář, ale já prostě nehádám vraha. Já se nechám překvapit a radši nic netipuju. Takže jsem knihu dočetla a byla jsem překvapena odhalením vraha. jako ostatně vždy.
V Americe vyšel na podzim roku 2015 druhý díl a já se na něj strašně těším. Opět má krásnou obálku, i když tato se mi líbí víc. Doufám, že ho nakladatelství Host vydá co nejdříve.
Samozřejmě jsem se opravdu hodně nasmála a kniha vás rozhdně nenechá ve špatné náladě. Možná, že detektivní zápletka je trošku průhledná, ale jak už jsem psala. Já na tohle moc nehledím, mě spíš baví to vyšetřování samotné, než zjištění vraha. I když bez vraha by to nebylo ono.
Knize dávám tedy pět hvězd. Bála jsem se, abych neočekávala moc a pak se nezklamala, ale opak byl naštěstí pravdou. Knihu jsem přečetla za tři dny a jak už jsem tu několikrát psala, maximálně jsem si ji užila. Opravdu ji všem doporučuji!

"To mi připomíná," řekl Jackaby a zastavil se,"že u mě v kanceláři je sklenice nadepsaná "kauce". Kdybyste ode mě do večera nedostala žádnou zprávu, tak ji prostě doneste na stanici v Mason Street, ano?"
-strana 74

Jackaby zaváhal, a když promluvil, jeho hlas malinko zvážněl. "Hatum vidí jiný svět než vy nebo já, svět strašidelnější, plný daleko hrozivějších nebezpečí, a přesto se rozhodla, že pokud takový svět potřebuje hrdinu, ona jím bude. Tohle město a jeho obyvatele už nesčetněkrát zachránila před nejrůznějšími netvory. To, že její bitvy se často odehrávají jen v její hlavě, nikterak neumenšuje její hrdinství. Takové bitvy ostatně bývají nejtěžší."
-strana 102
Knižní výzva 2016!

1. ledna 2016 v 0:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
No jo na tuto výzvu se těším celý rok. Je to prostě úžasně vymyšlené a nádherné ikonky! Nejradši bych chtěla splnit ikonku 100 knih, protože má strašně krásnou ikonku. No jo jsem strašná! Ne teď jsem se na ty ikonky podívala znovu a jsou nádherné všechny! Chtěla bych splnit 50 knih, protože loni jsem toho skoro dosáhla (možná ještě dosáhnu článek píšu dřív). Já si to tedy nechám tak, že prostě budu počítat, ale nedám si určitý úkol. prostě sem postupně budu psát. Výzvu pořádá Ells a tady vám dávám odkaz na moji minulou výzvu. (TADY)


2. Harry Potter and the Philosopherś Stone- J.K. Rowling (22.1.)
3. Nahá- R-Miller (22.1.) re-reading
5. Všechno nebo nic-R. Miller re-reading (8.2.)
6. Oči dokořád- R.Miller re-reading (10.2.)
10. Podivný případ doktora Jeckylla a pana Hydea- R.L. Stevenson (20.3.)

11. Krevní test-Jonathan Kellerman (6.4.)

23. Lotosové blues-Kristina Ohlsson (21.8.)
25. Fantom Manhattanu-Frederick Forsyth (30.8.)
27. A Bůh řekl: Musíme si pomáhat-Hans Rath (14.9.)
28. Hříchy andělů-Charlotte Link (22.9.)
29. Fantom opery-Gaston Leroux (29.9.)
30. Dublin street-Samantha Young (16.10.)

38.
39.
40.

Pokud chceš znát můj názor na knihu, klikni na ni a otevře se ti recenze. Bohužel ne na všechny knihy jsem ji napsala.