Listopad 2015

Recenze-Šest let

29. listopadu 2015 v 0:28 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Šest let
Autor: Harlan Coben
Nakladatelství: Knižní klub
Rok: 2014
Počet stran: 320
Anotace: "Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku - ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život.

Hodnocení: Tuto knihu jsem se snažila přečíst už skoro rok a půl. Snažila jsem se ze všech sil, ale dostat se přes prvních sto stránek se zdálo jako nadlidský výkon. Konečně po tolika měsících jsem se do knihy zakousla a už se nepustila. Tento popis by často knize udělal pozitivní reklamu, ale u této tomu tak není. Knihu jsem sice dočetla za jeden den, ale to spíše proto, abych už jí nemusela číst třeba taky pošesté.
Nemohu říct, že kniha byla vyloženě špatná, protože samozřejmě by měla nějaké ta pozitiva, ale to by člověk musel být někdo jiný než já. Já sama knihu naneštěstí moc chválit nemohu. Jediné takové plus by mohlo být, že kniha byla opravdu plná akce. Nebyla stránka, kde by bylo naprosto zbytečně zdlouhavé fňukání hlavního hrdiny. To je tedy plus číslo jedna a plus číslo dva...pořád nenacházím.
Styl psaní mi nepřipadal nijak odlišný od jiných. Opravdu tam ovšem bylo hodně přímé řeči, ale to někdo jako já bere pouze za plus. A hele druhé plus!
Hlavní hrdina (jehož jméno si nejsem schopna vybavit) Jake mi nebyl ale vůbec sympatický. Připadalo mi to až bláznovství, jak se hnal za svou milovanou Nathalií, která o něj evidentně neměla zájem. No prostě jsme si s Jakem nesedli a o to větší nechuť jsem měla v minulých (marných) pokusech.
Musím ale uznat, že se mi opravdu líbil nápad organizace, na které je postavená celá zápletka knihy. Už víc nemůžu napsat, protože to by byl úplně nechutný spoiler, za který byste mě na místě ukamenovali. Takže to už vlastně máme třetí plus! To jsem ani nečekala původně.
Ale musím říct, že co mě totálně dorazilo (a utvrdilo v názoru) bylo posledních asi dvacet možná třicet stránek. Musím říct, že jsem v ten moment zavřela knihu a nemohla jsem uvěřit, že tohle je opravdu konec. Bohužel to nebyl pocit jako: "To už to skončilo? Ale ne! Já chci pokračovat dál! Kde jsou další stránky?" Moje reakce vypadala asi takto: "TOHLE je konec? No tak to je...já ani vlastně nevím co to je. Tohle nemůže být přece konec. To nejde. Vždyť to má být bestseller..." Poté jsem si poslední stránku ještě jednou přečetla. Kupodivu byla pořád stejná.
Opět se mi potvrzuje takové moje pravidlo, že pokud má tuto zlatou či stříbrnou nálepku, nebude se mi líbit. Samozřejmě vím o pár knížkách, ale je jich minimum. Prostě mi ty bestsellery nějak nesedí. Mc ráda bych věděla proč. Jestli od té knihy potom třeba neočekávám až moc? Ale však přeci jenom bylo prodáno tolik výtisků! To přeci musí být kvalitní kniha!
Nechci vás od knihy odrazovat, ale mě se prostě nelíbila. Nemůžu za to, je to prostě můj názor a ten se nezmění. Nebo možná časem ano, ale nemyslím si, že bych této knize dala další šanci. Pozitivní na tom je, že jsem aspoň přečetla nějakou knihu z mé knihovničky, čili jsem si odškrtla jeden knižní rest.Tumblr chvilky (48)

7. listopadu 2015 v 20:38 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
To se nám to nějak rozjelo co?

Pro a proti

3. listopadu 2015 v 18:13 | Anna Elizabeth Potter


Strašně ráda bych vám sem napsala, že se mi vrátil čas a nápady na články, ale nic takového se bohužel nestalo. Strašně moc bych si přála, aby se mi vrátila i má dobrá nálada, ale i ta je v nedohlednu. Nechci klamat sebe a ani vás, proto jsem se rozhodla sestavit si seznam věcí pro a proti, jestli ještě vůbec má cenu držet tento blog. Nechci z toho udělat vyloženě výhody a nevýhody vlastnění blogu, ale opravdu chci aby šlo především o mě a o vás. Sama teď na začátku ještě nevím jak dopadne výsledek. Upřímně bych chtěla aby dopadl co nejvíce pozitivně, ale může se stát i opak. Já nechci být blogerka, která přidá článek jednou za pár týdnů (ne-li měsíců) a prakticky už skoro nepsala. Chtěla bych se k psaní vrátit, protože mě ohromně baví, ale můj poháněcí oheň byl uhašen. A teď bych ho chtěla zase najít.