Recenze-Ty

1. srpna 2015 v 17:40 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
TY (You, #1)
Název: Ty
Série: Ty
Díl: 1.
Autor: Caroline Kepnes
Nakladatelství: Domino
Rok: 2015 (2014)
Počet stran: 440
Anotace: Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere vkročí do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více vášně než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší - dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky, Joe pro to udělá všechno. Thriller TY je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.


Hodnocení: Opět musím přiznat, že jsem novým bestsellerem tak unešená nebyla. Knihu jsem měla rozečtenou opravdu dlouho. Pokud chcete knihu číst, připravte se na dost perverzních slov. Ale jak jinak stalker uvažuje?
Kniha je psaná duo formou (nebo tak nějak se to píše) a tu jsem ještě nikdy nečetla a musím říct, že mi to sedlo. Co se týče stylu, byl čtivý, to nepopírám. První den jsem přečetla sto padesát stránek.
Proč jsem vlastně tuhle knihu chtěla číst? No samozřejmě jsem na ní byla natěšená a všude na ní byly pozitivní recenze. Já se přidávám s trošku neutrální recenzí.
První půlka se mi zdála velice povedená. Byla tak v normě, ale musím přiznat, že druhá půlka mi dobrý pocit z knihy docela zabila. Mnohem víc jsem se nudila a chtěla jsem stránky přeskakovat. Taky mi po půli knihy už začaly lézt na nervy vulgarismy a perverzní slova. Ne, že bych byla nějaká…no jako že bych ty slova neznala, nebo že bych je sama nepoužívala občas, ale v takové míře už se mi to nelíbilo.
I přesto jaký Joe byl, mi byl docela sympatický. Tak samozřejmě když byl knihkupec a miloval knihy tak mi musel být sympatický. Na to, jak s ním Beck s prominutím vyjebávala (ta kniha vás prostě nakazí) tak se docela držel.
Beck jsem ráda neměla. Přišlo mi, že ta holka všechny jenom využívá a hraje si na chudinku. Ale možná jsem jí špatně pochopila. Víc k ní napsat nemůžu.
Obálka je jednoduchá a mně se moc líbí. Nevím, čím se mi tak líbí, ale už tomu tak je. V jednoduchosti je síla, že?
Kniha vás donutí začít zatahovat záclony nebo žaluzie. Ne že by mně donutila, ale neměla k tomu daleko. Děsivá atmosféra knize určitě nechybí.
Je ale pravda, že konec mě překvapil. Ne že by mi spadla pusa dolů, ale mělo to patřičnou kvalitu. To tedy jo.

Když to shrnu, kniha podle mě byla taková průměrná. Čekala jsem od ní víc, ale zase na druhou stranu bych uvítala trochu míň těch vulgarismů, ale nemůžeme mít všechno. Pokud chcete, určitě do knihy jděte. Jak už jsem psala výše, já se přidávám s neutrální recenzí. Něco se mi líbilo a něco zase ne. To je vše.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 19:52 | Reagovat

hm... neutrální recenze na knihu, o které jsem nikdy neslyšela... vypadá celkem zajímavě, až tak děsivě... ten hlavní hrdina mi trochu připomíná Christiana Greye - ten taky byl posedlý kontrolou a sledováním :D už ta obálka mi přijde dost děsivá.... no... ještě to pořádně zvážím a poohlédnu se raději po knize, která u tebe měla lepší hodnocení :)

2 Hay Lin Hay Lin | E-mail | Web | 2. srpna 2015 v 21:22 | Reagovat

Neviem, kde na tieto knihy natrafíš, ale zakaždým som prekvapená. Ako aj príbehom, tak aj recenziou.
Nečítala som to síce, ale priznám sa, že ak je v knihe priveľa vulgarizmov, tak ma to vie odradiť. Aspoň sa to tam hodilo ? Lebo niekde sa to fakt nehodí!
Inak, veľmi rada čítam tvoje recenzie. Dokonca ma to motivuje k tomu, aby som ich začala písať tiež, ale veľa si v tom neverím :D :-)

3 Eliza Eliza | Web | 7. srpna 2015 v 23:54 | Reagovat

Tohle zní jako něco pro mě, i když mě zklamalo, že to nebylo tak dobré, jak všichni tvrdí. Anotace je suprová a perverzních slov se nebojím :D Asi mi zvědavost nakonec nedá a přečtu si to, ale neběžím ho shánět hned. Hezky napsaná recenze ;)

4 Snapeova Snapeova | Web | 20. srpna 2015 v 14:02 | Reagovat

No, asi si jí dám na seznam k přečtení. Mohlo by to být slušné čtení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama