Můj narozeninový a Vánoční knižní wish list (1)

10. srpna 2015 v 17:11 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Už delší dobu přemýšlím, co řeknu, a se mě někdo zeptá, co mi má koupit k narozeninám. Asi před měsícem jsem se rozhodla, že každému příbuznému, co se zeptá dám seznam dvou až čtyř knih. Nejdřív jsem si, ale musela vůbec sepsat, které knihy bych opravdu chtěla. Zatím mám zapsané pouze knihy z méh to-read listu na Goodreads. Časem se seznam nejspíš ještě rozroste, protože hodlám ještě hledat u různých knižních blogerů, v internetových knihkupectvích atd.
Takže tady máte prvních 10 knih. Určitě nedostanu všechny, ale doufám aspoň v pár. Aktuálně mám na seznamu 29 knih.V Berlíně dochází k opakovaným vraždám malých dětí. Pachatel napřed usmrtí matku a poté odvleče do úkrytu dítě, které posléze nechá zemřít. Předtím mu navíc odstraní levé oko. Tentokrát úchylný sériový vrah, který si vysloužil přezdívku Sběratel očí, unesl devítiletá dvojčata Leu a Tobiáše a vyšetřovatelům předhodil časové ultimatum, do kterého lze děti najít. V opačném případě jim hrozí smrt udušením v úkrytu, kde ve stanovenou dobu dojde vzduch.
Důležitým vodítkem při pátrání se policii stávají vidiny minulosti slepé fyzioterapeutky, která tvrdí, že měla Sběratele očí ve své ordinaci…
***
Nedávno jsem četla Zaklínače duší od tohoto autora, abych zjistila, jestli mi sedne jeho styl a nápady a opravdu to byla velmi povedená kniha, takže se vrhám na jeho sérii.


Volné pokračování thrilleru Sběratel očí.
Doktor Zarin Suker vede dvojí život psychopata. Ve dne provádí ty nejtěžší a nejsložitější operace lidského oka. Jeho vášeň však patří pacientkám v noci: ve sklepě své kliniky jim pečlivě odstraní oční víčka a potom je znásilní - a nechá odejít.
Následně všechny oběti spáchaly sebevraždu.
Policie kvůli nedostatku svědků a důkazního materiálu požádá znovu o spolupráci Alinu Gregorievovou. Nevidomá fyzioterapeutka, jež má od případu Sběratele očí pověst média, dostane za úkol získat stopu vedoucí k Sukerově příští "pacientce".


Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii - Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.
***
Knihu už ám v merku hodně dlouho, myslím, že aspoň rok. Nedávno na ní psala recenzi i Klára a ta mě na ní zase navnadila. Tak jsem si jí prostě dala na svůj seznam.Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: sousedem Waltem, posedlém Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu... Nový román autora Terapie láskou.Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?Jako malá holka byla Rosemary pořádně upovídaná. Když chtěla rodičům něco vyprávět, prosili ji, ať začne raději rovnou uprostřed příběhu, aby se vůbec někdy dobrala jeho konce. Teď je Rosemary mladá vysokoškolačka, která toho moc nenamluví. A hlavně nemluví o své rodině. Ani my vám zatím příliš neprozradíme: snad je to, že ačkoli je Rosemary je dnes jedináček, dříve mívala sestru ve stejném věku, skoro dvojče, a staršího bratra. Oba sourozenci se ale z jejího života už dávno vytratili. Jak a proč k tomu došlo, představuje velké rodinné tajemství. Na její sestře Fern bylo totiž něco opravdu výjimečného a zvláštního. A Rosemary je odhodlaná vypoveďet teď její příběh; začíná zprostředka a vrací k začátku. A ve třetině knihy na čtenáře čeká velké překvapení...Společenský románČernobílý svět je jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy - matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně.
Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích. Černobílý svět patří ke knihám, které stojí za to číst.
***
Knihu jste mohli vidět už v mé návštěvy knihovny, ale já se bojím, že ji nestihnu přečíst, protože mám víc věcí na práci teď a přeci jenom mě kniha hodně zaujala svým tématem a chtěla bych ji mít doma.

Velká Británie je vržena do víru průmyslové revoluce. Ulicemi se pohybují rozličné párou poháněné stroje šílených vědců, ale také věci mnohem temnější - nadpřirozené bytosti.
Příběh začíná v temných uličkách East Endu, kde se dva vyšetřovatelé, Liliana a Viktor Kelbyovi, snaží vypátrat zloděje, jenž z královských sbírek odcizil velmi vzácný exemplář zlatého brouka. Tito dva sourozenci se však nedají jen tak přechytračit, a díky svým vyšetřovacím metodám se dokáží dostat i tam, kde by obyčejný detektiv dávno ztratil stopu. Po zdárném dokončení případu dostanou jiný, ještě složitější a zapeklitější. Takový, který je donutí sáhnout až na dno svých možností. Jedná se o vraždy v nejchudších částech zapadlých dělnických čtvrtí, kde umírají děti a ztrácejí se lidé.
Hrdinové se potýkají jak s dvorskými intrikami, zákeřnými vynálezy a nadpřirozenými jevy, tak s vlastními problémy a minulostí.

Frank Kostka je potomek českého šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se v doprovodu manželky Vivien a dcery Marie vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku získává hraběcí rodina i personál: konzervativního kastelána, hypochondrického zahradníka a prostou ženu z lidu, která vaří, uklízí a ráda si cvakne. Společně pak prožívají spoustu veselých příhod.Kniha neobsahuje sex, násilí, vraždy, úchylky ani hluboké myšlenky a její jedinou ambicí je pobavit čtenáře.

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců "nejchudšího zámku v Čechách". Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě... a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve... a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 18:40 | Reagovat

ach.. knižky sú veľmi zaujímavé, ale nie je to môj žáner :D ja mám rada happyendy, romantiku, fantasy a toto mi pripomína trilery, ked nie až horory. Zberať očí mi hned pripomenul jednu časť z Criminal minds, neviem či pozeráš, ale tam bol taký preparátor, ktorý svojim zvieratkám dávam ľudské oči.. ach..
ale kedže máš takéto knižky rada, tak držím palce, aby ti na narodeniny nejakú dobrú kúpili :)

2 Eliza Eliza | Web | 11. srpna 2015 v 17:56 | Reagovat

Tu pvní knížku a s Láskou Rosie si chci taky přečíst :) Téda, já to tu matlám, promiň, píšu to ve spěchu xD Možná bych si něco takového taky měla udělat, abych věděla, co hergot chci, když to můžu dostat :D
Jinak U mě na blogu je kontrola SB, budu moc ráda, když se zapíšeš ;)

3 Klára Klára | Web | 12. srpna 2015 v 9:50 | Reagovat

Jeeeeee, jsem zmíněná v článku, děkuju! :3 Případ Amelia je správná volba, určitě si ji přečti, stejně tak jako oddechové S láskou Rosie a taky... Černobílý svět, moje milovaná knížka. :)

4 Luci Luci | Web | 12. srpna 2015 v 15:23 | Reagovat

ani jedna kniha z tvého seznamu mě moc nezaujala - o polovině jsem už slyšela, ale žádná mě nedostala natolik, abych ji zařadila do tvého seznamu... ale tak třeba mě časem tvé recenze přesvědčí o opaku a já si je budu muset přečíst :)

5 Canéil Canéil | Web | 12. srpna 2015 v 20:07 | Reagovat

Jestli ti můžu poradit... Jak S láskou, Rosie, tak Odpusťte mi, váš Leonard Peacock, jsou knížky, které tě nebudou nijak extra bavit, ale až je dočteš, tak z toho budeš mít takový ten zvláštní, nenahraditelný pocit. Takže ty jsou rozhodně dobrá volba. :)

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 21:26 | Reagovat

Všechny knihy znám od vidění, ale abych byla upřímná, jediná která mě z toho zaujala je S láskou Rosie.

7 Wolf Draven Wolf Draven | E-mail | Web | 16. srpna 2015 v 13:17 | Reagovat

Super výběr! Máš dobrý vkus :)
Některé z nich mám již doma a po ostatních taky docela pokukuju ;)

8 Snapeova Snapeova | Web | 20. srpna 2015 v 13:39 | Reagovat

První dvě mě hodně zaujaly. S láskou Rosie zní pěkně. Všichni jsme z toho úplně na větvi zní dost tajemně a určitě jsem zvědavá, tak možná si to někdy přečtu, jen doufám, že to nebude zklamání. No o Aristokratce se hodně mluví a já nevím, jestli by to bylo nebo nebylo pro mě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama