Srpen 2015

Návštěva knihovny (13)

29. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Ehm až na to, že mě tahle návštěva knihovny stála tři sta šedesát korun (můj pes si pochutnal na jedné knize) jsem s ní spokojená. Našla jsem dost teď vydaných knih na které mám zálusk a když je přečtu, už si je nebudu muset přát. No není to geniální?

Tumblr chvilky (39)

27. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Hm...já se vám opravdu omlouvám, ale stejně se vám nejvíc líbí tag books a mě ostatně taky, tak si ho dáme i dneska ne?

Recenze-S láskou Rosie

25. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
S láskou, Rosie
Název: S láskou Rosie
Autor: Cecelia Ahernová
Nakladatelství: Motto
Rok: 2015 (2004)
Počet stran: 447
Anotace: Někdy trvá věky, než najdete toho pravého...

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

Hodnocení: Tuhle knihu jsem si naprosto zamilovala a včera jsem z ní přečetla tři sta stran. Kniha je skrz na skrz prolezlá romantikou, která je viděna jen v pohádkách a románech. Naprosto si zamilujete jak Rosie tak Alexe.
Celý příběh začíná, když je Rosie sedm a zve Alexe na svou narozeninovou oslavu. Kniha končí přesně o čtyřicet tři let později a vykouzlí vám tak velký úsměv na tváři, že to snad ani není možné.
V průběhu celé knihy v duchu (můžete i nahlas) řvete na hrdiny, ať už konečně otevřou oči a nehádají se o takové blbosti. Já osobně jsem už na nějaké sto padesáté stránce chytala docela amok. Bylo až k neuvěření, jak osud ty dva rozděloval a už podle obálky poznáte, že je nakonec přeci jenom svedl dohromady. Mě osobně celkem zklamalo, že se dali dohromady tak pozdě, ale lepší někdy než nikdy, že?
Styl byl pěkný a líbily se mi i ty gramatické chyby, když psalo, některé z dětí. Dodávalo to takovou hezkou a uvěřitelnou atmosféru. Jak už jste si mohli všimnout, použila jsem sloveso psalo, takže vám může dojít, že kniha je psána prostřednictvím e-mailů, dopisů a chatů.
Někdy trvalo než jsem se úplně zorientovala v jakém jsem roce, protože někdy bylo mezi dopisy (to bylo hlavně na začátku a na konci knihy) více než rok pauza. Jednou myslím to bylo i deset let. Bez problému to ale z dopisů pochopíte, takže se nemusíte ničeho bát. Nikde ovšem nejsou uvedena data. Vždy se jenom dozvíme jak staří jsou hrdinové.
Rosie byla nejdřív rozpustilá mladá holka a během pár chvil se z ní stala zodpovědná mladá žena. Ten rozdíl je v knize patrný a to se mi líbilo. Měla jsem jí ráda, ale úplně strašně moc jsem ji nezbožňovala. Občas mi vadilo, že prostě za žádnou cenu nechtěla Alexovi říct, co k němu vlastně cítí. Myslím, že se o to pokusila snad jednou a skončilo to docela fiaskem. Musím uznat, že byla naprosto skvělá máma.
Alex byl nejdřív rozpustilý mladý kluk a tím byl docela dlouho, ale pak přišla vysoká a práce a postupně se z něj stal také velmi zodpovědný člověk. Narozdíl od Rosie, on se snažil několikrát jí sdělit, co k ní cítí. napsal dva dopisy. Jeden se ztratil, takže nebyl nikdy doručen (no tak to úplně nebylo, ale nemůžu vám to vyzradit!) a druhý se k ní dostal až později. Musím ale říct, že byl trochu urážlivka.
Takže já bych byla moc ráda, kdyby si někdo tuhle knihu přečetl a taky se do ní zamiloval, protože podle mě nejsem jediná, kdo knize dává plný počet. Spoustu blogerům se kniha také velice líbila. Aspoň, co jsem viděla na internetové stránce Goodreads.
Kniha patří na můj b-day a x-mas wish list a já jsem moc ráda, že jsem jí dostala i když ne k narozeninám nebo Vánocům.
Dívala jsem se i na film a bohužel ho můžu ohodnotit jenom jedním slovem a to hrůza. Vím, že vám se třeba líbí a právě proto si myslím, že pokud se vám líbil film, knih se vám bude líbit ještě víc. Pro mě to byl jenom další důkaz toho (ale já to přeci už dávno vím) že knihy jsou prostě lepší než filmy.

Jsem zpátky!

22. srpna 2015 v 18:34 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak jsem zpátky! I když se mi ze soustředění moc špatně odjíždělo, stejně jsem trochu ráda, že už jsem doma. Ne asi vám kecám. Spíš nejsem ráda, ale aspoň už mám Barunku!
Hned jak mě moje mamka vyzvedla u autobusu, jeli jsme do knihkupectví, protože můj strýc vydal knihu! Už druhou nebo třetí, ale asi vás nikoho nebude zajímat. Tady ji máte.


No a teď ta hlavní zpráva! Mamka se mě zeptala, jestli nechci nějakou knihu, což bylo něco, co jsem opravdu nečekala. Moje mamka mi totiž knihy nekupuje a je docela naštvaná, když mi novou knihu přinese táta. Samozřejmě jsem nemohla odolat a když jsem viděla poličku anglickým knih. No a skoro jsem roztála, když jsem tam viděla celou sérii Harryho Pottera. Popadla jsem první díl a zamilovala se do něho, postupně jsem vyndavala všechny a nemohla se vynadívat. Mamka mě v tom ještě podpořila a řekla, že mi jí moc ráda koupí. Takže mám první díl Harryho v angličtině! Je to tak nádherné vydání! Slintám tady nad tím už asi dvě hodiny!


Tumblr chvilky (38)

20. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Momentálně jsem na soustředění se svým dramaťákem! Doufám, že vám dnešní chvilka bude líbit!

Můj narozeninový a Vánoční knižní wish list (2)

18. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak tu máte další část mého seznamu. Bohužel se každým dnem zvětšuje a je to docela prekérní situace abych pravdu řekla. Vypadá to, že pár prostě budu muset sehnat z knihovny. Jinak si je asi nepřečtu a to by byla škoda!
Dneska vás (bohužel) zahrnu jenom knihami Agathy Christie.

Adios majne darlings!

15. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Co sem si šlehla?

Takže abych vám to vysvětlila. Teď tu týen nebudu a tím se omlouvám i SB. Nějaké články jsou přednastavené a já jsem tímto článkem chtěla shrnout, jaké články vás asi čekají v nejbližší době.
Určitě vám budu chtít ukázat moje knižní resty, které se zase zvedly, ale nějaké už jsem taky zlikvidovala. Můžete se podívat zde ---> http://hpandgw.blog.cz/1408/resty-v-me-knihovne
Poté vám sem možná přijdou nějaké recenze, ale to už neslibuji, protože v poslední době moc nečtu, i když mám volno.
Přemýšlela jsem i nad nějakou povídkou, ale bohužel poslední dobou nejenom, že nemám moc volna, ale nápady mi asi utíkají otevřeným oknem ven.
Určitě vám sem dám i fotky naší malé Barušky, kterou naprosto zbožňuji! Je to takový zlatíčko!
Takže asi tak.
Takže ahoj!
Bude se mi po vás stýskat.

Tumblr chvilky (37)

13. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Dneska si dáme můj (a váš) velmi oblíbený tag!

Můj narozeninový a Vánoční knižní wish list (1)

10. srpna 2015 v 17:11 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Už delší dobu přemýšlím, co řeknu, a se mě někdo zeptá, co mi má koupit k narozeninám. Asi před měsícem jsem se rozhodla, že každému příbuznému, co se zeptá dám seznam dvou až čtyř knih. Nejdřív jsem si, ale musela vůbec sepsat, které knihy bych opravdu chtěla. Zatím mám zapsané pouze knihy z méh to-read listu na Goodreads. Časem se seznam nejspíš ještě rozroste, protože hodlám ještě hledat u různých knižních blogerů, v internetových knihkupectvích atd.
Takže tady máte prvních 10 knih. Určitě nedostanu všechny, ale doufám aspoň v pár. Aktuálně mám na seznamu 29 knih.

Unboxing 3&4

8. srpna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter

Tak a máme tu další unboxing! Tentokrát jsou dva, protože jsou malé a tak jsem vám to spojila.
První se váže k nakladatelství Domino. Opravdu moc mě štvalo, že nemám celou sérii Vampýrské akademie a tak jsem koukala na stránky Domina a ony byly slevy! A jeden díl VA stál 99 Kč. No neberte to, když už se skoro dva roky chystáte k pořízení dvou dílů! Poté, co jsem si objednala, jsem našla na bux.cz ještě větší slevu. U nich stál jeden díl 89 Kč, ale 10 Kč mě opravdu nezabije a navíc se mi to líbí víc, když je to od Domina, které celou VA vlastně vydalo.
Druhý balíček je z internetového obchodu Knižní vesmír. Mají tam nádherné věci a dost pravděbodobně si u nich ještě něco objednám (protože jsem si zapomněla naordinovat dvě záložky). Takže jdeme na to!