Recenze-Beze stopy

24. července 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Beze stopy
Název: Beze stopy
Autor: Jane Caseyová
Nakladatelství: Argo
Rok: 2012 (2010)
Počet stran: 338
Anotace: Když jednoho dne zmizí dvanáctiletá Jenny, uvědomuje si její učitelka Sára Finchová mnohem lépe než ostatní, že se s každým dalším dnem zmenšuje naděje, že její žačku naleznou živou a zdravou. Jako dítě totiž Sára zažila něco podobného: jednoho dne beze stopy zmizel její starší bratr Charlie, a celou její rodinu tato tragédie hluboce zasáhla. Sáře je nyní něco přes dvacet a bydlí s matkou, která své chmury zahání alkoholem a pokojíček svého syna udržuje v někdejším stavu jako jakousi podivnou svatyni. Pak se Sáře přihodí něco příšerného: v lesíku nedaleko svého domu objeví Jennyino tělo. Je vtažena do policejního vyšetřování, a zatímco vzdoruje obrovskému mediálnímu zájmu, pomalu na ni samotnou padá podezření. Ale nesleduje ji jen policie…

Hodnocení: Na tuto knihu mohu psát jenom samou chválu. Zrovna jsem ji dočetla a jsem z ní naprosto unešená.
Poslední dobou si uvědomuji, co to vlastně čtu za knihy. Není to lehká literatura, kterou by mohl číst každý a už vůbec se to nemůže každému líbit. Matka je ze mě docela znechucená. Když tátovi vyprávím, co se v knize děje, vždy se na mě jenom otočí a se zhnuseným obličejem prohlásí: "Co to zase čteš za hrůzy?" Ale to sem nepatří.
V knize se střídají dva příběhy. Současnost, čili vyšetřování vraždy Jenny a doba, kdy se stratil Charle bratr naší hlavní hrdinky. Je to pěkné zpestření celé knihy a mě to vůbec nevadilo.
Styl psaní mi opravdu sedl a já jsem na něm nenašla žádnou chybu. Snad jenom, že sem tam se našla nějaká chyba v překladu, ale spíš to bylo vynechané písmenko, čárko a tak podobně.
Kniha mě bavila od samého začátku a já jsem ji stihla přečíst za tři dny a vůbec jsem se od ni nemohla odtrhnout. Když jsem šla třea na procházku se psem, nebo do bazénu, neustále jsem nad tou knihou pemýšlela. Co se asi stane dál? Přijdou na to? Něco takového se mi už dlouho nestalo. Tak moc nad knihou přemýšlet.
Sára mi byla sympatická, ale nechápala jsem proč prostě od své matky neodejde. Byla tyranská a věčně opilá a kvůli ní si měla zakzit celý život? Byla citlivá, ale na můj vkus trochu moc uzavřená. Jediné co mě na ní trochu štvalo, byl problém který nacházím v hodně knihách a to, že se o její přízeň zase pokoušelo, až moc chlapů. Na můj vkus. Asi to tak v běžném světe chodí, ale já to tak prostě nevidím.
Přeci jenom jsme holky a tím pádem si potrpíme na nějaký ten románek a i ten se v této knize vyskytuje, ale nepovím vám mezi kým. Ono vám to stejně dojde asi na padesáté straně, ale nevadí.
Kniha byla opravdu napínavá a i když jsem dokázala odhadnout, kdo je vrah, konec mě stejně překvapil. V závěru vám mohu knihu jenom doporučit. Další knihy d autorky jsou Oheň a Pomsta. Pomstu mám doma a je to druhý díl Ohně. Bohužel to nevypadá, že by se nakladatelství Argo rozhodlo pokračovat v sérii. Napsala jsem jim e-mail, tak uvidíme, jak to dopadne.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klára Klára | Web | 24. července 2015 v 16:30 | Reagovat

I po této knize jsem v knihkupectví pokukovala! :D Já radši ani moc neříkám, o čem čtu a když to řeknu, tak to vypadá přesně takhle. :D :D Knížku si určitě přečtu! :)

2 Snapeova Snapeova | Web | 25. července 2015 v 12:03 | Reagovat

Já už mám od ní všechny vydané knihy přečtené. Musím říct, že její detektivky mě nadchly. Zas tak moc je nečtu, ale tyhle jsou fakt super. U téhle knihy byl fakt super závěr. Pořád čekám, kdy vyjde od ní další kniha, tak snad vyjde, uvidíme, co ti odpovědí.

3 Wolf Draven Wolf Draven | E-mail | Web | 29. července 2015 v 12:50 | Reagovat

Super recenze :)
Konečně někdo, kdo si našel k této autorce cestu! :)
Mohli by vydat něco dalšího, vůbec bych se nezlobila :)

4 Eliza Eliza | Web | 30. července 2015 v 9:28 | Reagovat

Tak tahle knížka se mi líbí :) Zaujala mě hned, jak jsem viděla anotaci a po tvojí recenzi rozhodně zařazují do to-read listu. Asi z toho zase budu na nervy, jako ze všech knížek tohohle ražení, ale sakra, co by člověk neudělal pro kvalitní četbu :D
Super recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama