Recenze-Carrie

2. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Carrie
Název: Carrie
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Dobrovský
Rok: 2013 (1973)
Počet stran: 170
Anotace: Děj Kingova prvního románu se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí

Hodnocení: Tohle byla moje první kniha od slavného Stephena Kinga. Musím říct, že jsem víc než spokojená! Na goodreads jsem napsala, že to bylo nechutně nádherné. Měla bych si to nechat patentovat!
Už od první stránky to opravdu bylo dost nechutné. Šikana tam je cítit úplně všude a slabším povahám to opravdu nedoporučuji. Někdy je to dost nechutné. Mě se to ale líbilo! Nejdřív jsem si říkala, že knihu odložím, že něco tak nechutnýho číst nebudu, ale potom jsem se kousla a četla dál. Nejlepší věc co jsem mohla udělat. Přeci jenom jsem ostřílená ze švédských detektivek a thrilerů.
Takže rozhodně jsem začala dobře. Pokud jste jeho knihy zatím nečetli, začala bych s touto. Je to jeho první kniha a je super. Obdivuju jeho nádherný styl a zpracování celého příběhu. Vlastně celou dobu tušíte, co se stalo, ale opravdu se to dozvíte až na konci se dozvíte úplně vše.
Obálka mi přijde nádherná a skvěle vystihuje téma knihy. Jo přijde mi nádherná zakrvácená holka v šatech. Myslím, že i to písmo a tak je dobré, ale titul knihy mi trochu zaniká.
Carrie byla chudák. Týraná vlastní matkou a šikanovaná spolužačkami. Vychovaná podle jiných pravidel a to pravidel Ježíše Krista. Nebo spíš podle pravidel fanatické křesťanky. Bylo mi jí tak strašně líto. Kdyby měla normální výchovu, mohla by to být fajn holka. Trošku jsem se v ní viděla.
Ostatní hlavní postavy se mi příčily. Jak už jsem psala fanatická matka, spolužačky prahnoucí po kráse a kluci, neboli namachrovaní blbci.
Ovšem, každá kniha má nějakou chybu. Na konci už se jedna scéna opakovala myslím třikrát, ale z několika pohledů a když jsem to četla už po několikáté, přestávalo mě to bavit. Je to ale malá chybička na tak dokonalé knize.
Knize dávám (jak jste už asi mohli tušit) pět hvězd a rozhodně se knihám Stephena Kinga vyhýbat nebudu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mariona Mariona | E-mail | Web | 2. června 2015 v 8:21 | Reagovat

Carrie se mi taky líbila, zajímavostí taky je, že King rozepsanou Carrie zahodil do koše, protože kniha začíná v dámské šatně a on si říkal, že o tom nic neví, ale zmačkané papíry našla jeho manželka a donutila ho, aby pokračoval a nevzdával to :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. června 2015 v 21:38 | Reagovat

O knize slyším ze všech stran a všichni ji hodnotí stejně jako ty hodně kladně :) Od Kinga jsem četla akorát Zelenou míli, což nebyl horor. Určitě si od něho ještě něco přečtu, Carrie vypadá jako dobrá volba, ale brzy to asi nebude :(

3 Snapeova Snapeova | Web | 14. června 2015 v 1:50 | Reagovat

Vlastně jsem Kinga ještě nezkusila. Ani jsem právě nevěděla čím začít. Tímhle by to možná šlo. Vypadá to zajímavě, i když nechutnosti a horory nemusím, ale v knížce to zvládnu spíš než v televizi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama