Červen 2015

Zase nové knížky! Yes!

29. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Asi mě budete nenávidět, ale tenhle měsíc (a květen) byl na knihy hodně bohatý. Co týden mi tatínek domů přinesl nemalou kupičku. Myslela jsem, že o prázdninách natočím svoje první video, v kterém ych vám tyto knihy představila, ale pak jsem se zase rozhodla, že radši ne. Takže je tady máte aspoň vyfocené!Návštěva knihovny (12)

27. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak a máme tu moji další návštěvu knihovny! Myslela jsem, že bude o dost větší, protože lhůta je na celé prázdniny, ale nic moc mě nezaujalo, většinou jsou to rezervace, takže v knihovně jako takové jsem žádnou zajímavou knížku nenašla, což mě mrzí.

Tumblr chvilky (30)

25. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Dneska dám jeden z mých nejoblíbenějších tagů a to je iphone messages!

Recenze-Spočítej hvězdy

24. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Spočítej hvězdy
Název: Spočítej hvězdy
Autor: Lois Lowryová
Nakladatelství: Argo
Rok: 2015 (1989)
Počet stran: 128
Anotace: Kniha světoznámé americké autorky, jejíž mnohonásobně vyznamenaný román Dárce se dočkal také filmové podoby, zavede čtenáře do Dánska v době druhé světové války. Dvě kamarádky Annemarie a Ellen si zatím válku nijak neuvědomují, pociťují ji snad jen v tom, že už se v obchodech nedá koupit tolik věcí, zvláště jejich oblíbených sladkostí. Válečné hrůzy však náhle a brutálně vtrhnou do jejich života, když Němci začnou v okupovaném Dánsku pronásledovat Židy. Ellen je totiž Židovka a ocitá se v ohrožení života. Annemariini rodiče se rozhodnou malou kamarádku své dcery zachránit...

Hodnocení: Možná mě budete mít za blázna, ale tahle kniha byla roztomilá. Pro mě prostě byla rozomilá, protože už pár knížek o tom Holocaustu mám za sebou. Vím, že když to je kniha pro děti,, nemůže tam být nic krutého, ale stejně nikdy nezapomenete, že se nacházíte v Dánsku za druhé světové války.
Autorčin styl se nedá hodnotit jiným slovem než úžasný. Baví vás to číst, zamilujete se do knihy a když se od ní budete muset odlepit, vůbec se vám nebude chtít.
O autorčině druhé knize jménem Dárce jsem už slyšela, ale neplánuji si ji přečíst. Mě tyhle dystopické světy (doufám, že je to dystopie) moc neberou.
Hodně mě zaráží, že tak skvělá kniha byla napsaná před dvaceti pěti lety. Myslím, že na knihu se mělo přijít dřív, protože mi přijde, že teď se s těmi knihami o Holocaustu docela roztrhl pytel. Neříkám, že by mi to nějak vadilo, sama mám doma teď asi čtyři, které čekají, až si je přečtu, ale vadí mi, že mi třeba nějaká pěkná taky unikla. Dneska je obecně strašně moc knih, že kolikrát člověku unikne kniha, která by se mohla stát jeho nejoblíbenější.
Annemarie se mi líbila jak jménem, tak povahou. Za každou cenu chtěla zachránit svoji kamarádku a když přišel čas, aby dospěla, dokázala to. Líbilo se mi, že ani ona ani ostatní děti nijak nepociťovaly válku. Ano, neměly dost jídla a na každém rohu jim hlídkovali vojáci, ale jinak to na ně moc nedolehlo. Myslím na ty, které se nepřátelily s Židy.
Jediný, kdo mi tak trochu v knize vadil, byla Kirsti, přišla mi rozmazlená a navíc měla strašně otevřenou pusu. Třeba už si nepamatuju své synovce, nebo svého bratra když byli v jejím věku, ale myslím, že kdyby na ulici potkali vojáka, jako Kirsti by se nechovali. To je ale jenom můj pohled, vám se třeba Kirsti bude líbit. Teď jsem si vzpomněla, že na konci knihy bylo napsáno, že se změnila a dospěla. Budu v to doufat!
Obálka se mi líbí, ale myslím že na ni měli nakreslit spíš Annemarii a né Ellen. I když pak by nemohli nakreslit hvězdu na prsou holčičky a nejspíš, by to nevyznělo, tak dobře. Takhle je všem jasné, jaké hvězdy se myslí a je to prostě víc k tématu (stejně bych tam měla radši blondýnku, Annemarii).
Knihu mohu všem jenom doporučit na jedno nebo dvě volná odpoledne, určitě vám vykouzlí úsměv na rtech a třeba vás donutí i trochu plakat a zamyslet se, nad tou dobou. Určitě to není náročná četba a myslím, že do postele si s knížkou určitě lehnout můžete. Přeju vám krásné čtení a doufám, že se vám kniha bude líbit stejně jako mně.

Alenka v říši splněných přání

22. června 2015 v 20:00 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
Tak snad se vám to bude líbit! Povídka do Terezky soutěže! Na měsíc červen bylo téma splněná přání! Snad jsem aspoň dodržela téma, když už to bude blbost...
Za korekturu děkuji své úžasné kamarádce Lily eN

Moje slohy do školy (2)

21. června 2015 v 17:48 | Anna Elizabeth Potter
Téma: Tvoje oblíbená filmová/literární postava
Styl: Charakteristka
Číslo: 2.
Třída: prvák
Známka: 1

Tumblr chvilky (29)

18. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Po dlouhé době si zase dáme depresivní tag.

Moje nej knihy (2)

15. června 2015 v 22:19 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Nebudu přidávat často, protože, jak se tak koukám po své knihovně, tak tady nemám tolik knih, co bych si tolik zamilovala. Je to zvláštní, ale v posledních letech jsem nepřečetla knihy, které by se mi vyloženě, dostaly až k srdci. To spíš v dětských letech. Čím to bude?

Že bych se přidala k booktuberům?

14. června 2015 v 21:10 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Dneska jsem natočila svoje první video. Budu ještě hodně dlouho přemýšlet, jestli se ho na Youtube opravdu nahraji. Strašně mě to bavilo a opravdu to bylo pěkné, i když nejsem moc slyšet. Na jednu stranu je pěkné moct tady psát úplně vše. Vy mě neznáte a má to jisté kouzlo. Kdybych opravdu vidoe nahrála, musím se přiznat, že bych asi pár článků z dávných let musela smazat, ale to mě tolik nezasáhne a vás taky ne. Video nebude nějak úžasně zpracované, já budu ráda, jestli ho vůbec sestříhám!
Chtěli byste mě poznat? Chcete znát můj obličej a dozvědět se o mě a o knihách, co jsem přečetla, čtu nebo budu číst?Tumblr chvilky (28)

11. června 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak si dáme zase knížky, protože jich mám strašně moc!