Květen 2015

Návštěva knihovny (11)

30. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Šla jsem do knihovny vrátit některé knihy z minulé návštěvy (ty přečtené a nebo ty které se mi nelíbily a tak jsem je ani nedočetla). Věděla jsem, že jdu určitě pro dvě knížky a taky jsem vědděla, že si tam ještě něco vyberu, ale že si vyberu zase tolik knih jsem přeci nemohla tušit(trošku jsem se do toho zamotala, tak se omlouvám)! Je tu má další návštěva knihovny!

Tumblr chvilky (26)

28. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak když už skoro máme to léto...

První máj, lásky čas

17. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)

Tak a je tu další povídka do soutěže pro Terku! Snad se vám bude líbit. Téma bylo zamilovaná tak snad jsem ho aspoň trohu splnila.

Recenze-Království

16. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Království (Hřbitovní královna, #2)
Název: Království
Série: Hřbitovní královna
Díl: 2.
Autor: Amanda Stevensová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok: 2014 (2012)
Počet stran: 358
Anotace: Amelia Grayová restauruje staré hřbitovy a píše blog o všem, co souvisí s tradicí pohřbívání na americkém Jihu. Kromě toho má také schopnost vidět duchy, o čemž však - na rozdíl od těch prvních dvou věcí - málokdo ví. Poté, co se málem stala obětí pomateného vraha, vezme Amelia zakázku na obnovu starého hřbitova v městečku Asher Falls v Jižní Karolíně. Brzy však začíná mít neblahé tušení, že se zde ocitla z úplně jiného, mnohem temnějšího důvodu…
Proč se na dně Zvonkového jezera nachází ještě jeden hřbitov? Proč to Ameliu pořád táhne ke hrobu, který objevila v lese? Jako by Asher Falls, tomu chřadnoucímu království, někdo sežral duši. Lidi, domy, dokonce i samotný vzduch, všechno jí zde připadá poskvrněné, nasáklé zlem. K obnově může dojít ale jedině tehdy, pokud nejprve Amelia objeví pravdu. Pravdu o Asher Falls - i pravdu o sobě samotné…

Hodnocení: Ano tohle bylo velmi dobré. Moc se mi to líbilo a z knihy jsem na začátku naprosto šílela. Pak jsem se uklidnila a šla otevřít další díl. To je přeci normální!
Na to, že v této sérii se dočkám opravdu hodně dlouhých popisů jak míst, situací tak postav jsem byla připravená. Takže tentokrát už mě to tak netížilo. Skvělé ne?
I když se mi tato kniha líbila nějaké výhrady bych k ní určitě měla. Děj mi přišel trochu překombnovaný. Na mě tam bylo moc zvratů na pár stránkách. Kdybych se o tom všem nějak dozvídala v průběhu knihy a ne na posledních dvaceti stránkách, bylo by mi líp.
Tentokrát však nemůžu nic vytknout knize co se týče atmosféry. Ta byla teda pořádně mrazivá, až jsem se o naši chudonku Amelii bála! Myslela jsem, že skončí někde ve škarpě roztrhaná na kusy (to není spoiler! To fakt ne!) Takže opravdu úžasně vykreslená atmosféra, z které vám bude běhat mráz po zádech a to si nedělám srandu.
To že se v Amelině životě objevil další muž mě nijak nepotěšilo. No dobře zamilovala jsem se do Devlina, ale kdo ne? Nijak jsem neskákala nadšením, když vyšlo najevo, e se s tímto mužem budeme potýkat celou knihu, ale abych se ho taky zastala, tak hodně ho srovnávala s Devlinem a to prostě nemůže nikdo uspět. To prostě nejde.
Ještě něco mě rozčílilo na knize a to pes. Vy mě teď budete považvat za nějakou odpůrkyni psů, ale víte moc dobře, že tak to není! Amelia prostě potká psa, který má uříznuté uši a zjizvený nos. Je jasné, že chlapce potkal moc nehezký osud. To co mě dostalo bylo, že Amelie mu přinesla misku s jídlem a hned od té doby byli nerozlučná dvojka. On jí poslouchal na slovo. Promiňte mi, jestli se pletu, ale tohle prostě není reálné. Pes který byl týraný k vám přeci nepřiskočí radsotně potom, co mu dáte jednou nažrat. To opravdu ne. Nebo aspoň já si to myslím. myslím, že normálně byste se museli načekat, než by k vám získal aspoň malinkou důvěru.
I přes tuto "malou chybu" mě kniha naprosto dostala a já ji dívám čtyři hvězdy. Dočetla jsem i další díl a na ten bude taky někdy teď recenze. Tedy aspoň doufám...

Tumblr chvilky (25)

14. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak si zase dáme zviřátka ne?

Recenze-Losing It

12. května 2015 v 14:46 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Losing It
Název: Losing It
Autor: Cora Carmacková
Série: Losing It
Díl: 1.
Nakladatelství: Jota
Rok: 2014 (2012)
Počet stran: 245
Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.
V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.
Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!

Hodnocení: Knihu jsem měla přečtenou za jeden jediný den a opravdu stála za to! Prvních pár dní jsem jí chtěla přidat na můj pomyslný list nejlepších knih roku 2015. Nejspíš budu muset udělat nějaké kategorie, protože tahle kniha by do něj určutě nepatřila co se týče stylu psaní a hlavní zápletky, protože takovýhle knih můžete přečíst spousty. Trh se jimi jenom hemží.
Jak říkám styl nebyl úplně úžasný. Co se dá čekat od asi dvacetileté autorky, že? Primitivní, knihu bych dokázala nejspíš napsat i já, ale víte co? Mě se to prostě líbilo. Ano bylo to trochu kýčovité, ano nebylo to dokonalé, ale prostě ano tuhle knihu jsem si strašně moc oblíbila. Vtáhla mě od začátku a nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Co je na ní tak úžasného? Já vám ani nevím. Řekla jsem si, že s touhle recenzí počkám (a čekají s ní ještě dalších asi pět recenzí) protože kdybych ji napsala hned po dočtení dozvěděli byste se jenom, jak to byla skvělá kniha a, že chci přečíst další díly. Takhle se dozvíte, že kniha byla příjemná a povedená. Přesně na nějaké volné odpoledne a mozek se u ní nějak moc zapínat nemusí. Další díly si přečtu jenom možná.
Bliss si v životě nevěřila. A podle toho, jak se chovala si asi nikdy věřit nebude. Bylo mi trošku divné, že byla vlastně celý život pozadu za svou nejlepší kamarádkou a přitom byla ve finále hezčí než ona. Jakmile pišla do klubu všihni se na ní lepili včetně barmana. To mi přijde trochu moc. Jinak jsem jí měla ráda, byla to prostě normální (možná trošilinku ufňukaná) holka. Ničím nevybočovala z řady.
Garrick (to je mimochodem strašné jméno!) mi připadal trochu moc hr. Hned po asi hodině co Bliss poznal se s ní chce vyspat? Jo to by mi přišlo normální, kdyby se do toho města kde právě žije nepřistěhoval tak den dva zpátky. Když tak o něm přemýšlím, moc věcí se mi o něm nevybavuje. Jenom jak byl majetnický, ale to je každý chlap, no ne? Ještě mě celou dobu štvalo, že v knize bylo jasně napsáno, že má blond vlasy a na obálce má vlasy černé jako uhel! A ten blond proužek co tam má je světlo dámy a pánové. Možná to tak nevypadá, ale kdyý knihu držíte v ruce poznáte to.
Nejvíc to samozřejmě odneslo kamarádství Bliss a Cade (Cadea? Nevím jak to mám skloňvat). Tohle co teď napíšu nepovažuji prosím za spoiler, protože na to přijde každej, kdo se dostane v knize k jejich první scéně a to myslím vážně. Cade Bliss strašně miluje, ale Bliss to samozřejmě nevidí (jako každá druhá knižní hrdinka) a myslí si, že jsou pouze nejlepší kamarádi. Chudinka Cade, ale byl trošku urážka to se musí nechat, ale zase Bliss se chovala vůči němu jako kráva s prominutím, takže vlastně z toho nikoho nemůžeme obviňovat (kromě Bliss. Za vše může Bliss!).
Jak to zhodnotit? Dobrá kniha na jedno odpoledne, kdy nemusíte dělat nic jiného, než jenom sedět a zbožně číst krátkou romantickou slaďárnu, co víc si přát že? I když bych knize teď už dala pouze čtyři hvězdy, nevchám jí pět, protože se mnou dost zamávala a hned jsem ji půjčila komu jsem mohla, než přišel čas vrátit ji do knihovny.
Mimochodem nejspíš vám došlo proč název radši ani nepřekládali že?

Tumblr chvilky (24)

7. května 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak jaký tag dáme dneska?

Návštěva knihovny (10)

5. května 2015 v 14:19 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak a zase jsem jednou navštívila knihovnu! A zase se cítím jako kdysi, protože číslo půjčených knih je vysoké! Jo! Neříkám, že to všechno přečtu, ale aspoň pár by to mohlo být! Takže tady je moje desátá návštěva knihovny!