Březen 2015

Dermacol Wish list

29. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Jelikož jsem si oblíbila tuhle kosmetickou značku rozhodla jsem se vám ukázat, co si chci od ní časem koupit. Možná to bude častější, takže doufám, že se vám to bude líbit.

Zase jsem se zamilovala do sladkých růžových románků

26. března 2015 v 18:36 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Poslední dobou to tady dost flákám. Pokud dobře počítám, tak jsem přečetla 2 (možná už 3) knihy a ještě pořád jsem vám sem nedala recenzi. Já ji totiž nemám ani napsanou. Poslední dobou si ani na ty knihy nemůžu udělat normální názor.
Ovšem jsem zase po dlouhé době propadla románům, takže jestli někdo víte o dobrém románu, tak honem pište. Ano romantika tam musí být! A hodně prosím! Nějak jsem se do nich teď zažrala.
Pozitivní zpráva je, že vám sem brzo přistane úvahový článek. Téma tak pozitivní není, ale to přeci nevadí.
Jak jste si už mohli všimnout, Tumblr chvilky jsem udělala pravidelně na čtvrtek, takže jestli sem chodíte jenom kvůli Tumblr chvilkám, usnadnila jsem vám život. Choďte sem jen ve čtvrtek.
A hned jsou všichni šťastnější...
Co to se mnou sakra je?
Takže, kdyby někdo věděl nějakou tu knihu napište do komentářů lidičky!
(Povídky jsou hodně v nedohlednu)

Tumblr chvilky (19)

26. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Dneska vám sem něco nového a to tag se jménem clouds.

Návštěva knihovny (9)

21. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na tento projekt jsem narazila na blogu World of fantasy stories. Autorkou tohoto projektu je Michelle M. Cílem projektu je vyfotit knihy co máte z knihovny. Já jsem ale strašně líná a tak je vám sem pouze zkopíruju obálky z Googlu. Anotace bude nejčastěji z kosmas.cz Takže tady je moje devátá návštěva knihovny.

Tumblr chvilky (18)

19. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tentokrát se omlouvám, protože to možná nebude tak záživné, ale dám vám sem tag drinks. SNad se vám aspoň něco bude líbit.

Moje nej knihy (1)

15. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Jak vám asi došlo budu sem čas od času přidávat knihy, které prostě zbožňuji. Patří mezi mé nejoblíbenější. Podle mě jich nebude tolik, ale uvidíme. Třeba v budoucnu přečtu další skvělou knihu nebo dokonce knihy.

Už zase?

13. března 2015 v 6:01 | Anna Elizabeth Potter
Tak tohle už tu dlouho nebylo. Pocit nejistoty, bolesti, nevyrovnanosti a prázdnoty. Nevím proč, ale už to tak rostě je. Už jsem to nemla tak rok možná půl roku. Je to strašné. Ani o sobě skoro nevím. Prostě sedím a hledím. Chce se mi brečet, ale slzy nepřicházejí. Chci na všechny křičet, ale jsem zticha. Nedokážu se z těch pocitů ani vypsat.

Tumblr chvilky (17)

12. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak tu po dlouhé době máme zase depressing tumblr.

Recenze-Zabiják

11. března 2015 v 11:03 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
zabijak
Název: Zabiják
Autor: Jonathan Kellerman
Série: Alex Delaware
Díl: 29.
Nakladatelství: Domino
Rok: 2014
Počet stran: 400
Anotace: "Nezabiju vás, doktore Delaware. I když bych měla."
Ta slova pronesla Constance Sykesová, sofistikovaná a úspěšná lékařka, v jejímž dosavadním chování ani brilantní policejní psycholog Alex Delaware nepostřehl sebemenší známku násilnických sklonů. Možná se však mýlil. A možná má navzdory jejímu ujištění pádný důvod k obavám o vlastní život.
Setkal se s ní u soudu, kde se dožadovala opatrovnictví dcerky své bohémské sestry. Delaware ovšem neshledal jediný důvod, proč dítě matce odebrat, a v odborném posudku osvojení nedoporučil. Netušil, že Constance Sykesová není zvyklá prohrávat.
Nechutná sesterská tahanice totiž výrokem soudu neskončila. To nejhorší mělo teprve přijít: rukou brutálního vraha začnou umírat lidé a dokonce se ztratí i holčička, kvůli které celý spor začal. Začíná jít opravdu do tuhého. Ani s pomocí detektiva Mila Sturgise si totiž nemůže být Alex jistý, že za onen zdánlivě nevinný posudek nakonec nezaplatí životem.

Hodnocení: Po knize Sebeobrana jsem se trochu bála. Nevěděla jsem, jestli to nebyla jen náhoda, že se mi líbila jedna kniha od Jonathana. Rozhodně to náhoda nebyla. Zabiják je ještě lepšé než Vina.
Alex tentokrát hraje víc než jenom roli psychologa, ale i roli oběti. Tedy skoro oběti. Málem byl mrtvý. Je roztomilé jak se Milo Sturgis, jeho nejlepší přítel a poručík, o něho bojí. Neřekl to nahlas, ale v knize je to popsáno dokonale.
Robin, Alexova dlouholetá přítelkyně se v tomto díle tolik neobjevovala a jejich společné chvíle také ne.
Tento díl je víc detektivka než thriller, i když o mrtvé není nouze.
Začíná to sporem o dítě mezi Sykesovou a Sykesovou. Dvě sestry se perou o jedno dítě a to jenm proto, že Connie Sykesová, úspěšná bohatá patoložka, nemá rodinu a najednou se rozhodla, že ji bude mít. A dítě si obstará u sestry. Ree Sykesová není úplně máma do reklmay, má v rejstříku plno věcí. Užívání drog, prodávání drog. Nemá moc peněz a ani nechce říct, kdo je otec její krásné holčičky. Alex rozhodl ve prospěch matky a to málem vedlo k jeho vraždě. Krátce po soudu je ale Connie Sykesová nalezena mrtvá a Ree je pryč z města a nikomu neřekla kam jede. Vypadá to na jasný případ. Po cestě se najdou nějací jiní podezřelí, ale stejně nakonec všechno vede k Ree.
Bohužel nevím co dál k této knize napsat. Je bombová, je plná napětí a rozhodně se u ní nenudíte.
Obálka mi přijde nádherná. Sice tam není tolik věcí, ale tím mi to přijde lepší. A navíc to souvisí s příběhem.
Miluju ho! Já ho prostě miluju a rozhodně vám jeho knihy doporučuji! Určitě Zabijáka a Vinu také. Sebeobrana se mi zase tolik nelíbila. Jonathan se prostě zlepšuje každou svojí knihou a je to vidět!

Knižní přání (10)

7. března 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na blogu World of Fantasy stories jsem našla Knižní přání. Tento projekt vymyslela Nikki Finn. Otevřu svůj to-read list a na stránce random.org si napíšu čísla od a do. Já mám například do 102 . No a random mi tři čísla vybere, a já vám pak představím tři knihy, které je pod těmito čísly.