Recenze- Sebeobrana

22. února 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Sebeobrana
Autor: Jonathan Kellerman
Série: Alex Delaware
Díl: 9.
Nakladatelství: Domino
Rok: 2006 (2002)
Počet stran: 437
Anotace: Policejní psycholog Alex Delaware už nepřijímá moc soukromých pacientů, ale v případě Lucy Lowellové udělal výjimku. Doporučil ji totiž detektiv Milo Sturgis, který spolu s ní svědčil v případu sériového vraha. Pro Lucy byl zdlouhavý soudní proces natolik psychicky náročný, že se jí začal znovu zdát děsivý sen, v němž vidí sebe samu jako malou holčičku, která je v nočním lese svědkem hrůzného činu.
Sama Lucy nedokáže určit, jestli je to opravdu jenom sen, nebo obraz skutečné události. Ví jen to, že opakující se noční můra začíná ovlivňovat celý její život. Před Alexem stojí nesnadný úkol - rozpoznat, jestli Lucy celá léta netrýzní potlačená vzpomínka z raného dětství. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě někde v policejních archivech zůstal nevyřešený případ vraždy...
Hodnocení: Tato kniha mě bavila o dost méně, než díl, který jsem četla předtím. Celkově se mi kniha zdála strašně natahovaná a některé kapitoly a stránky byly o ničem, ale není to zase tak strašné.
Milo se v tomto díle prakticky neobjevoval a celá kniha tím pádem byla jenom o Alexovi a jeho pacientce. Trošku se mi to potom už zdálo nudné. Ano Alex je hlavní postava, ale mě se ty scény s Milem strašně líbily. Protože oni jsou někdy jako oheň a voda a někdy mají zase stejný názor a chovají se stejně. Jsou prostě super.
Myslím, že kdybych byla Robin, byla bych asi na Alexe naštvaná. Nebo ne naštvaná, ale asi by mě jeho chování ranilo. V tomto díle nebylo ani moc scének Alexe a Robin, protože Alex byl celkově takový divný. Asi to na něj bylo moc, ale jako postava by mi byl Alex možná až nesympatický.
Lucy (pacientka) byla zvláštní. Její otec je slavný malíř a básník, který o ní ovšem nejevil zájem. Měsíčně jí posílal tisíc dolarů a to bylo vše. Většina lidí si myslí, že Lucy je blázen, ale Alex si to nemyslí a rozebírá s Lucy její sen. Alex se ale zapojí víc než by kdy čekal.
Styl psaní byl ale opět čtuvý. Jenom té akce tam moc nebylo, nebo bylo ale v dlouhých intervalech. Knihu jsem četla opravdu dlouho a musím říct, že mě ani nebavila.
Nebyla tam ani jedna vtipná scénka. To jsem z toho skoro brečela, protože ve Vině jich blo spoustu. Ale možná to bylo tím, že tam nebyl Milo a Alex si neměl s kým povídat. *forever alone*
Tentokrát jsem správně uhádla kdo co udělal, takže myslím, že vy osttaní to zjistíte někde v půlce knihy. Protože mě to v detektivkách nikdy nedojde.
Sebeobrana je v angličtině devátý díl, ale nakladatelství Domino se rozhodlo, že vydá těch knih jenom pár, takže když se podíváte na stránky Domina, tak tam píšou, že toto je nějaký tuším pátý díl. Což opravdu není.
Dlouho jsem se rozmýšlela jestli dát knize dvě a nebo tři hvězdičky. Nakonec ji dám dvě, protože zase nebyla tak špatná, ale rozhodně nebude patřit mezi nejlepší, které od Kellermana přečtu (aspoň doufám).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Persia Persia | Web | 25. února 2015 v 11:16 | Reagovat

Tak autora neznám, proto mě docela zajímalo, co z toho vyplyne. Nakonec, dvě až tři...No, nevím, asi to do svého seznamu nezařadím, každopádně hezky napsáno ;)

2 Eliza Eliza | Web | 25. února 2015 v 11:17 | Reagovat

[1]: Špatné jméno xD

3 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 28. února 2015 v 12:56 | Reagovat

Z té anotace mě trochu zamrazilo, ale znělo to zajímavěji, než popisuješ xD. Jakmile jsem začala číst tvou recenzi, myslela jsem si, že Lucy je speciální, protože to je nejspíš zase nějaká smyslná kočka, ale když si to objasnila tou známostí mezi Milem a Alexem, přestala jsem knihu hned odsuzovat. Asi se do knihy nepustím, jelikož, jak říkáš, chybí pořádná akce a není tam moc humoru. To nejpodstatnější by mi tam asi chybělo :( každopádně mám pocit, že už jsem tu předtím četla recenzi na knihu od tohoto autora a psala jsem, že se mi líbí, tak jsem zvědavá na tvou recenzi k další z jeho knih. ♥
Měj se krásně ♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama