Únor 2015

Tumblr chvilky (16)

26. února 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak a máme tu další chvlku. Tentokrát jsou to nehty. Třeba nejdete inspiraci.

Recenze-Léto na druhý pokus

25. února 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Léto na druhý pokus
Název: Léto na druhý pokus
Autor: Morgan Matsonová
Nakladatelství: CooBoo
Rok: 2014
Počet stran: 407
Anotace: Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému.
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus - rodina, kamarádi i láska.
Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amy a Rogera: Na cestě, vám zase zlomí srdce!

Hodnocení: Knihu jsem chtěla hned jak vyšla, ale neměla jsem na ni peníze a ani od táty jsem ji nechtěla, protože on mi moc ty YA nekupuje. Po půl roce jsem si ji půjčila v knihovně. Úžasný nápad.
Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne. První odpoledne mě spíš zajímalo, kdy se konečně dozvím, co Taylor udělala v minulosti tak strašného. Ne že by mě to nebavilo, ale prostě bych to řadila jako průměrnou knihu. Druhé odpoledne už jsem četla, protože mě to opravdu bavilo a chtěla jsem vědět, co bude dál.
Taylor je docela sympatická. Ale možná pořád kňourala, že není ničím výjimečná. Její bratr je génius, její sestra super baletka. Ona chudinka není nic. To ale vůbec není pravda. Zdálo se mi, že ze svých sourozenců byla nejvíc citlivá. Myslím, že se nejvíc snažila být se svým otcem co nejvíc.
Henry byl kluk, kterého by chtěla skoro každá. Prostě citlivý, krásný, silný kluk. Neměl chybu. Ale já bych nějakou tu chbu přeci jenom chtěla. Není nic horšího, než naproto dokonalí hrdinové nebo ne?
Děj byl propracovaný a nutilo vás to číst dál a dál a co se vlastně stalo mezi trojcí kamarád se dozvídáte někde v půlce knihy, ale i tak čtete dál. Poutavý příběh, který patří do dnešníhi světa. Kdokoli dnes může mít rakovinu. Může to být někdo z vašich blízkých, nebo dokonce vy sami. Už teď vám napíšu, abyste nečekali, že se jejich táta zázračně uzdraví. Má rakovinu slinivky a ta je smrtelná skoro v každém případě.
Od autorky jsem zatím četla jenom tutuo knihu. Četl jste někdo knihu, která je zmíněna v anotaci? Já jsem o ní slyšela jen málo a nevím jestli do ní jít. Autorčit styl psaní se mi velice líbil a zdálo se mi, že knihu píše na začátku úplně jiná autorka než na konci.
Konec knihy mě naprosto dostal. Tak silný konec jsem nečekala a já doopravdy brečela. Něco takového jsem asi čekala od TFIOS. Tento příběh je hlavně o kamarádstí, lásce a taky o vztahu dcery a otce.
Knize dám čtyři hvězdičky, protože mě neustále štvalo, jak skoro každý začínal větu slovem takže. A taky (jak už jsem psala) po půlce jsem myslela, že kniha je naprosto průměrná.
Knihy doporučuji na prázdniny, nebo prostě někdy, kdy budete mít klid (abyste si mohli v tichosti pobrečet) abyste si knihu mohli vychutnat a je to prostě taková oddechovka.

Návštěva knihovny (7)

24. února 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na tento projekt jsem narazila na blogu World of fantasy stories. Autorkou tohoto projektu je Michelle M. Cílem projektu je vyfotit knihy co máte z knihovny. Já jsem ale strašně líná a tak je vám sem pouze zkopíruju obálky z Googlu. Anotace bude nejčastěji zkosmas.cz Takže tady je moje sedmá návštěva knihovny.


Recenze- Sebeobrana

22. února 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Sebeobrana
Autor: Jonathan Kellerman
Série: Alex Delaware
Díl: 9.
Nakladatelství: Domino
Rok: 2006 (2002)
Počet stran: 437
Anotace: Policejní psycholog Alex Delaware už nepřijímá moc soukromých pacientů, ale v případě Lucy Lowellové udělal výjimku. Doporučil ji totiž detektiv Milo Sturgis, který spolu s ní svědčil v případu sériového vraha. Pro Lucy byl zdlouhavý soudní proces natolik psychicky náročný, že se jí začal znovu zdát děsivý sen, v němž vidí sebe samu jako malou holčičku, která je v nočním lese svědkem hrůzného činu.
Sama Lucy nedokáže určit, jestli je to opravdu jenom sen, nebo obraz skutečné události. Ví jen to, že opakující se noční můra začíná ovlivňovat celý její život. Před Alexem stojí nesnadný úkol - rozpoznat, jestli Lucy celá léta netrýzní potlačená vzpomínka z raného dětství. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě někde v policejních archivech zůstal nevyřešený případ vraždy...
Hodnocení: Tato kniha mě bavila o dost méně, než díl, který jsem četla předtím. Celkově se mi kniha zdála strašně natahovaná a některé kapitoly a stránky byly o ničem, ale není to zase tak strašné.
Milo se v tomto díle prakticky neobjevoval a celá kniha tím pádem byla jenom o Alexovi a jeho pacientce. Trošku se mi to potom už zdálo nudné. Ano Alex je hlavní postava, ale mě se ty scény s Milem strašně líbily. Protože oni jsou někdy jako oheň a voda a někdy mají zase stejný názor a chovají se stejně. Jsou prostě super.
Myslím, že kdybych byla Robin, byla bych asi na Alexe naštvaná. Nebo ne naštvaná, ale asi by mě jeho chování ranilo. V tomto díle nebylo ani moc scének Alexe a Robin, protože Alex byl celkově takový divný. Asi to na něj bylo moc, ale jako postava by mi byl Alex možná až nesympatický.
Lucy (pacientka) byla zvláštní. Její otec je slavný malíř a básník, který o ní ovšem nejevil zájem. Měsíčně jí posílal tisíc dolarů a to bylo vše. Většina lidí si myslí, že Lucy je blázen, ale Alex si to nemyslí a rozebírá s Lucy její sen. Alex se ale zapojí víc než by kdy čekal.
Styl psaní byl ale opět čtuvý. Jenom té akce tam moc nebylo, nebo bylo ale v dlouhých intervalech. Knihu jsem četla opravdu dlouho a musím říct, že mě ani nebavila.
Nebyla tam ani jedna vtipná scénka. To jsem z toho skoro brečela, protože ve Vině jich blo spoustu. Ale možná to bylo tím, že tam nebyl Milo a Alex si neměl s kým povídat. *forever alone*
Tentokrát jsem správně uhádla kdo co udělal, takže myslím, že vy osttaní to zjistíte někde v půlce knihy. Protože mě to v detektivkách nikdy nedojde.
Sebeobrana je v angličtině devátý díl, ale nakladatelství Domino se rozhodlo, že vydá těch knih jenom pár, takže když se podíváte na stránky Domina, tak tam píšou, že toto je nějaký tuším pátý díl. Což opravdu není.
Dlouho jsem se rozmýšlela jestli dát knize dvě a nebo tři hvězdičky. Nakonec ji dám dvě, protože zase nebyla tak špatná, ale rozhodně nebude patřit mezi nejlepší, které od Kellermana přečtu (aspoň doufám).

Třináctého není tak špatné datum

20. února 2015 v 16:50 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
Tato povídka je do Roční literární soutěže, kterou pořádá Terka M. Téma bylo třináctého. Snad se mi to aspoň trošku povedlo.
Pardon banner jsem ještě nestihla udělat a povídka není zkontrolovaná

Co se stalo s Desirée?

19. února 2015 v 8:17 | Anna Elizabeth Potter
Nejdřív bych chtěla říct, že články už nebudou vycházet tak často a hlavně pravidelně. Může se stát, že vyjdou dva články za víkend, ale přes týden ani jeden. Budu se snažit psát články, ale já nechci aby bylyo ničem. To mi pak přijde úplně zbytečné je psát.

Toto jejenom krátká informačka, protože článek píšu na hodině informatiky, jelikož jsem poslední dobou hrozně unavená a domů se ze školy dostávám až kolem 20. hodiny. je to k zbláznění.

Nevíte co se stalo Desirée Lydon? Klikám jak blázen na její blog, ale hlásí mi to, že blog nenalezen. Všimla jsem si, že už déle nevydala článek, ale snad blog nezrušila! Chápu, že třeba nemá čas, ale to by si nejspíš nerušila blog bez nějakého vysvětlení...

Pardon, ale já se nemůžu přestat smát!

Knižní přání (9)

14. února 2015 v 16:53 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na blogu World of Fantasy stories jsem našla Knižní přání. Tento projekt vymyslela Nikki Finn. Otevřu svůj to-read list a na stránce random.org si napíšu čísla od a do. Já mám například do 102 . No a random mi tři čísla vybere, a já vám pak představím tři knihy, které je pod těmito čísly.

Citáty (22)

13. února 2015 v 19:27 | Anna Elizabeth Potter |  Beautiful :))***
"Je jeden jediný způsob, jak zacházet se ženami. Bohužel nikdo ho nezná."

"Dědičnost je to, v co věříme, když máme inteligentní děti."

"Jsou lidé, kteří sice milují své bližní, ale tak primitivním způsobem, že jim působí jen bolest."

"Bolest nutí lhát i lidi zcela nevinné."

"Lidé se učí mluvit, a přitom hlavní umění je, jak a kdy mlčet."

"Odsuzovat druhé je vždycky nesprávné , protože nikdo nemůže nikdy vědět, co se odehrálo a odehrává v duši jiného člověka."

"Každý chce napravit lidstvo, ale nikoho nenapadne, že by měl začít u sebe."

"Všechno pochopit, znamená všechno odpustit."

"Nikdo nedává víc jako ten, kdo dává naději."

"Je jen jedno nepochybné štěstí v životě - žít pro druhého."

"Blud nepřestává být bludem, i když jej sdílí většina."


"Upravovat život jiným lidem ti připadá lehké. Vždyť když ho upravíš špatně, nebude zle tobě, ale jim."

Musím čekat víc než rok

10. února 2015 v 14:54 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Dnes jsem dočetla osmý díl série Mercedes Thompson. Když jsem v září otevřela první knihu, bylo to něco nového a já svět upírů moc nemusím, ale vlky miluju a vlkodlaci mi vůbec nevadí. Sice se s tím teď trochu roztrhl pytel, ale když to někdo umí napsat, bude to skvělé i kdyby všechny knihy byly o tom samém.
Už když jsem dočetla první knihu, věděla jsem, že to bude jedna z mých oblíbených sérií, ale nevěděla jsem, jak mě chytne. Není to jedna z mých oblíbených sérií. Je to jedna z nejoblíbenějších a za tím si stojím. Moc sérií jsem nečetla a pokud ano, už si je moc nepamatuju. Tahle je ale prostě naprosto úžasná.
Včera jsem se taky dozvěděla, že na další díl série si budu muset ještě víc než rok počkat. Dokážete si představit, jak mě to ranilo. Prostě já doteď četla knihy o Mercy s tím, že už jsou psané dost dávno. První díl byl napsaný někdy kolem roku 2006 pokud se nepletu. No a před dvěma dny jsem do ruky brala osmý díl a vidím, že byl psaný roku 2014. U tehdy jsem asi mohla tušit, že budu na další díl čekat, ale já mysela, že osmý díl je díl poslední. Nechápu, kde se v Patricii berou ty nápady, ale prostě píše dál a to znamená, že i já si můžu počíst dál.
Jistě je tu ještě její druhá série (má jich víc, ale myslím, že do češtiny vyšly jenom dvě), ale ta se mi nějak číst nehce. Je o jiném páru, ale pořád je ze světa Adama a Mercy. Teda hlavně Mercy. Zbožňuju je! Každému po prvním dílu dojde, že budou spolu, proto to nepovažuji za velký spoiler, takže se na mě nezlobte. Omlouvám se, že tu jsou rozence jenom na první tři díly, ale já prostě nevím co k těm knihám napsat nového. Pořád bych se dokola opakovala a to se mi opravdu nechce.
Sakra já se teď cítím nějak moc prázdně...

Obálka titulu Měsíční píseňObálka titulu Zkřížené hnátyObálka titulu Stříbrná relikvieObálka titulu Říční znameníObálka titulu Spálená mrazemObálka titulu Nocí zlomená

Tumblr chvilky (15)

9. února 2015 v 18:14 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak a máme tu další Tumblr chvilku! Takže dneska vám sem dám tag books.