Co mi Ježíšek přinesl

4. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Takže co mi přinesl Ježíšek? Spoustu knížek a já je vám teď chci ukázat.

Obálka titulu Stmívání
První díl upírské milostné ságy, která se stala světovým bestsellerem. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy, která se v letošním roce dočká také filmového zpracování. Kromě prvního dílu vyšel také druhý díl (Nový Měsíc) a třetí díl (Zatmění)
S tímhle dárkem se někdo hodně sekl. Nemám ráda celou sérii, ale tento díl už jsem jednou četla. Přišel mi dost dobrý. Další ale bohužel nestály za ni.
Obálka titulu Máslem dolů

V novele Máslem dolů se Petr Šabach tentokrát zamýšlí nad otázkou, proč vás nějaké vlezlé okolnosti stále nutí měnit plány a odkládat odpočinek, který byste tolik potřebovali, na dobu neurčitou. Váš krajíc chleba s máslem se opět dává do pohybu a nezadržitelně se řítí k zemi. Můžete nějak ovlivnit, aby jako tolikrát předtím nedopadl namazanou stranou dolů? Dva staří přátelé se o to v poslední Šabachově novele přece jenom pokusí…


Obálka titulu Temnější odstíny Švédska
Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské krimi, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru.
Do této unikátní sbírky přispěli nejvýznamnější a nejoblíbenější švédští autoři krimi.
Temnější odstíny Švédska osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Asa Larssonová či Eva Gabrielssonová.


Obálka titulu Krása a krev
Lze v dějinách najít rodinu tak fascinující a nebezpečnou, jako jsou Borgiové? V renesanční Itálii představovali mocný rod, jejich jméno se stalo symbolem bezohledné politiky. Otec rodiny Rodrigo se v Římě stává papežem.
Je to vynikající politik a také muž s neukojitelnou žádostivostí. A nade vše miluje své děti. Nejstarší Cesare, později zvěčněný Machiavellim v knize Vladař, má chladné srdce, mladší Juan je záletník, nejmladší Jofré se musí oženit se ženou, která spala s oběma jeho bratry. A pak je tu krásná a kontroverzní dcera Lukrecie…

Obálka titulu Sběratel kůží
Smrt je jeho umění. Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný - hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť - anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.

The Beatles
Tato kniha je zcela nové ilustrované vydání nejprodávanější autorizované biografie The Beatles doplněné o nejnovější informace. Více než třicet let po prvním vydání a přes miliony slov, která byla od té doby o The Beatles publikována, je tato podrobná kniha Huntera Daviese stále jedinou autorizovanou biografií nejlegendárnější a nejvlivnější popové skupiny. Hunter Davies jako první a poslední spisovatel, který měl neomezený přístup ke všem čtyřem členům legendárních Beatles a jemuž se od nich dostalo plné podpory a pomoci, s nimi v letech 196768 strávil osmnáct měsíců, když byli jako skupina hudebně na vrcholu, a sbíral materiál, který dle Marshalla McLuhana vytvoří "dokument našeho století". Autor strávil čas jak s The Beatles, tak dělal rozhovory s mnoha jejich blízkými přáteli a kamarády, kolegy, bývalými členy kapely, manželkami a bývalými manželkami.Jeho fascinující kniha zachycuje skupinu na vrcholu úspěchu, a to, jak se dostala do popředí veřejného zájmu, vysvětluje autentickými slovy jednotlivých členů skupiny či slovy těch, kteří s nimi tenkrát tento fenomenální úspěch prožívali. Hunter Davies zůstal přítelem The Beatles i poté, co původní kniha vyšla, což mu umožnilo, aby knihu doplnil o rozsáhlou závěrečnou kapitolu, popisující, jak a proč se skupina rozpadla, zároveň tak mohl popsat nejnovější osudy a vývoj jejích členů a smrt Johna Lennona. Také odhaluje, jak byla tato kniha sepsaná a uvádí příběhy, které v prvním vydání uvést nemohl.Toto nové vydání Daviesova nepopiratelně celosvětového bestselleru je poprvé v hojné míře ilustrované a obsahuje dodatečně přidané fotografie, které nemohly být publikovány v roce 1968.V revidovaném úvodu autor pohlíží na skutečnost, jak The Beatles a jejich hudba nadále ovlivňují miliony lidí na celém světě, říká nám, co stále žijící členové kapely dělali v letech po posledním vydání této práce, a zachycuje i smrt George Harrisona. Toto je zcela nepostradatelné čtení pro všechny fanoušky The Beatles, pro ty starší i pro ty nové.


Obálka titulu Dívka, která se dotkla nebe
Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě.

Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…

Obálka titulu Oběti ráje
Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickým Edenem Lundellem z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…

Obálka titulu Běž, chlapče, běž
Působivý a dobrodružný příběh židovského chlapce v Polsku, který se několik let skrývá v lesích a u rodin na venkově. Přežívá poslední z rodiny. Okusí nejhorší zradu, když ho jeho polští "zachránci" ve skutečnosti za peníze odevzdají gestapu, ale dočká se i mnoha hrdinských činů pomoci. Během války přijde o ruku, ale přežije.

Obálka titulu Nějaká vzdálená země
Autorka, známá britská televizní producentka a scénáristka, čerpá ve svém románu ve velké míře z vlastních zážitků z dětství. V únoru 1939 ji totiž její rodiče poslali ve věku devíti let samotnou do Anglie, a tím jí vzhledem k jejímu židovskému původu zachránili život. Dramatický děj zachycuje příběhy rodiny zmítané ve víru historických událostí v předvečer druhé světové války, od zářijové mobilizace v roce 1938 do německé okupace 15. března 1939, a zejména zážitky dětské protagonistky Anny jsou znatelně autentické a tím mimořádně emocionálně působivé.

Ruth Boswellová je známá britská televizní producentka a scénáristka seriálů pro děti i dospělé. Vyrůstala v předválečném Československu a v únoru 1939, jen několik týdnů před německou okupací, ji rodiče ve věku devíti let poslali samotnou do Anglie, což jí nepochybně zachránilo život. Její matka opustit Československo nemohla a zahynula v koncentračním táboře.


Žádnou z těchto knížek jsem si nepřála, ale udělaly mi velikou radost. No a co jste dostali vy za knížky?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 8:47 | Reagovat

Oh pekné knižky. Twilight jednotku mám aj ja a ona je celkom dobrá. Ostatné som si ani nekúpila lebo sa mi zdali nudné.
Z týchto tvojich ma zaujalo Dívka která se nedotkla nebe. Môže to byť zaujímavé a isto si to prečítam :)

2 flow flow | Web | 4. ledna 2015 v 10:01 | Reagovat

Dostala jsi jich opravdu hodně. Já jsem z nich slyšela jenom o Twilight, tu sérii si chci jednou přečíst.

3 Klára Klára | Web | 4. ledna 2015 v 12:13 | Reagovat

Krásné velké nadělení knih! :) O Sběrateli kůží jsem hodně slyšela, rozhodně mi pak dej vědět, jaké to je! :3 přečtu si recenzi. :3

4 Clary-Clair Clary-Clair | Web | 4. ledna 2015 v 15:19 | Reagovat

Moc pěkné knížky. Rozhodně ti jich pár závidím :) Stmívání jsem dostala k Vánocům před třemi lety a stojí za to :D

5 Elizabeth Elizabeth | Web | 4. ledna 2015 v 15:54 | Reagovat

Krásne knihy. :) Knihy vedia na Vianoce veľmi potešiť, aj ja som dve dostala.

6 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 4. ledna 2015 v 16:31 | Reagovat

Páni, takových knih :) Já jsem letos k Vánocům dostala 2. Z tohoto seznamu jsem četla jen Stmívání a také tuto ságu moc nemusím. Přesně proto mi nikdo bez mého výběru nekupuje knihy - aby se takto nesekl. Většinou si je vybírám sama :))

7 CuMelKaa CuMelKaa | Web | 4. ledna 2015 v 19:18 | Reagovat

Ja sem letos enjak endostala ani ejdnu..coz ej divne protoze jindy jich mam fakt plno :D jelikoz je to tak enjak univerzalni darek :D :D

8 Luci Luci | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 19:50 | Reagovat

to je sbírka :) znám jen tu první, mám ji dokonce doma, ale asi ji jen tak číst znovu nebudu :D já dostala knih taky dost :D dostala jsem Inferno, Easy, Eleanor a Park, Léta s top Gear a Můj život u sousedů :D a na všechny se moc těším :3

9 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 19:56 | Reagovat

Sběratel kůží je nápadně odobný Hannibalovi :D ♥ Oběti ráje mají sakra chytrého padoucha, protože držet si rukojmí v letadle je tak geniální, že až někoho budu unášet já, udělám to samé :D
Běž, chlapče, běž a Nějaká vzdálená země mě zaujaly, počítám, že ta první je nejspíš podle skutečné události stejně jako ta druhá, takové knihy mě vždycky svým způsobem děsily nejvíce, protože se člověk dozví, jak moc divný věci se lidem mohou přihodit o.O každopádně doufám, že si čtení knih užiješ a já jsem dostala jen Papirová města, protože jsem mainstream šoumen :D

10 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. ledna 2015 v 16:03 | Reagovat

Mě zaujala Krása a krev a Dívka, která se dotkla nebe. :) Stmívání mám doma a už ta nadšenost po těch letech nějak ochabla a upadla. :D

11 Snapeova Snapeova | Web | 7. ledna 2015 v 15:02 | Reagovat

Zaujal mě sběratel kůží. Chci si přečíst Dívku, která se dotkla nebe. Oběti ráje vypadají zajímavě a Bež, chlapče, běž. Zbytek už by nebyl moc pro mě a stmívání jsem četla už hodně dávno :) Měla jsi bohaté vánoce ohledně knížek ;)

12 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 11. ledna 2015 v 10:10 | Reagovat

Jak koukám, Ježíšek byl štědrý :) Všechno to vypadá dobře, akorát ta druhá knížka mi nic neříká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama