Leden 2015

Recenze-Pekáč buchet

31. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Pekáč buchet
Název: Pekáč buchet
Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Rok: 2014
Počet stran: 159
Anotace: ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru.
Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají.
Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem a že láska hory přenáší.
Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.

Hodnocení: Knihu jsem přečetla za jeden den a je to opravdu oddechovka. Nic víc od toho nečekejte. Trošku mě zarazilo, že všichni psali, jak se u toho váleli smíchy. Já se teda moc nenasmála. Ano bylo to takové...přihlouple romantické, pár těch vtipných hlášek tam bylo, ale ne tolik, abych se u toho válela smíchy.
Celý děj mi až tak nevadil. Byl uspěchaný, ale co můžete čekat od 159 stránek. Celou dobu mi vrtalo hlavou, kolik je vlastně hlavním hrdinům, protože Klára si stěžovala, že Matouš je kuře. Já bych si třeba tipla, že jí bude tak 28-30 a jemu by mohlo být takových 20-22 možná i víc.
Klára byla prostě jako já. Miluje jídlo, ale má pomalý metabolizmus, takže chodí do fitka, aby aspoň něco spálila, ale ona k tomu přistupovala takovým zvláštním způsobem. Do fitka chodila dvakrát týdně a potom si vždycky něco zblajzla. A odůvodňovala to tím, že fitkem spálila kalorie, tak je teď může zase nabrat. Vlastně tam ani nebylo napsáno, jestli je třeba trochu tlusčí, nebo jestli je třeba i hubená. Jinak mi nevadila, ale blo na ní něco, co úplně nedokážu popsat.
Matouš byl prostě trošku puberťák, ale už mu nebylo 16. Myslím, že autorka ho dobře popsala. Vrcholový sportovec, ale v jeho sportu ještě není tolik peněz, aby se tím mohl život a tak dělá různé sportovní akce. Nic jiného k němu asi psát nebudu. Ono není moc co.
Příběh byl prostě jednoduchý a nelámete si nad ním zbytečně hlavu. Prostě čtete a nemusíte moc přemýšlet. Zamilovanost tam přímo crčí z každé stránky.
Styl psaní mi na začátku moc nevyhovoval, ale postupně jsem si zvykla. Je to takové jednoduší psaní. Hodně jednoduché. Občas bych i řekla, že to psala holka, které je 15, ale nevadí. Jak píšu, na to jsem si už zvykla.
Od této autorky jsem zatím četla jenom jednu knihu (a teď tuhle), ale chci se vrhnout na její pokračování a možná si i přečtu S hlavou v oblacích pejru.
Obálka mi přijde moc hezká, ale nějak se mi ta nehodí ti človíčkové, ale tak člověk si zvykne.
Celkově knize dávám 4 hvězdy, na goodreads jsem dala 5, ale to byl takový první dojem z knihy. Teď už jsem si to víc srovnala v hlavě.
Jo! A konec se mi teda moc nelíbil. Nemůže to být úplná blbost, ale myslím, že tak jak skončili, skončit nemuseli, ale to jsem tady trošku spoilerovala...omlouvám se!

Návštěva knihovny (5)

30. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na tento projekt jsem narazila na blogu World of fantasy stories. Autorkou tohoto projektu je Michelle M. Cílem projektu je vyfotit knihy co máte z knihovny. Já jsem ale strašně líná a tak je vám sem pouze zkopíruju obálky z Googlu. Anotace bude nejčastěji zkosmas.cz Takže tady je moje první návštěva knihovny.

Tumblr chvilky (14)

29. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Proč zase Tumbr chvilka? Protože (aspoň myslím!) nebaví jenom vás, ale i mě. Opravdu miluju projíždět Tumblr a takhle to potom vypadá. No sand se na mě nezlobíte! Dnešní tag bude The Mentalist (Fanynky hlasitě křičí!).

1. Kapitola

28. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Tak a máme tu první kapitolu nové povídky. Je to prostě výstřel naslepo, tak doufám, že se vám to bude líbit.
Za korekturu děkuji Lily eN.

Chceš napsat povídku?

27. ledna 2015 v 12:16 | Anna Elizabeth Potter |  Povídky na přání
Tak jo a je tu zase dotazník! Protože se potřebuju zase rozepsat (a taky vám chci udělat radost!) chci aktualizovat dotazník na povídky na přání. Takže tady to je! Doporučovala bych vám nejdřív si přečíst nějaké mé povídky, ne každému můj styl psaní sedne.

1) HP FF/vlastní
2) Pár/ postavy
3) Prostředí + trošku popiš děj
4) Happyend/ NO happy end
* pro ty co chtějí HP FF 5) Období (doba Pobertů, studium Harryho, studium Harryho dětí, nebo klidně něco mezitím)

Nemůžu vám přesně napsat, kdy povídka bude, ale kdo si počká ten se dočká, že?

Úžasný víkend

25. ledna 2015 v 21:19 | Anna Elizabeth Potter |  Fotografie
Tak jsme na víkend odjeli na naši chatu. Já to ta vážné miluju a po dlouhé době jsem konečně mohla říct, že jsem opravdu šťastná. Nevím jestli to bylo tím místem, ale bylo to tak.
(Mých trapných pokusů o zaostření větviček si nevšímejte)

Co říkáte na poslední kapitolu Harryho Pottera?

24. ledna 2015 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Nedávno se v jedné skupině na Facebooku objevila zajímavá otázka. Jaký šťastný konec vás naštval? Strašně moc lidí tam napsalo konec HP. Psali, že je to jako konec nějaké špatné telenovely a prostě, že to všechno bylo špatně.
Já nevím jak vám, ale mě se konec HP líbil. Možná je to protože nefandím Dramione? Nebo dokonce Snarry. Když jsem to četla, tak mě to docela naštvalo. A co jste jako chtěli? Chtěli jste aby byl opravdu Draco s Hermionou? Myslím, že by to nefungovalo a navíc myslím, že Ron by s Hermionou už nikdy nemluvil.
Jediné co se mi nelíbilo, bylo to, že zemřel Lupin i Nymfadora. Myslím, že aspoň jeden měl přežít. Přišlo mi, že s Teddyho je potom takový druhý Harry, který má ale samozřejmě víc chápavé příbuzné. Někde jsem četla, že to Jo udělala protože chtěla ukázat, že války berou i rodiče. No je mi to jedno.
Co by se vám ještě mohlo nelíbit. Že to bylo kýčovité? Takové ale konce občas jsou a mě to třeba nevdilo. I když byl tento konec kýčovitý? Já myslím, že ne.
Mohli jste být zklamaní z toho, že to vůbec skončilo, ale všechno musí jednou skončit. Nic tady nemůže být věčně (kromě HP ten tu bude až do skonání světa!).
Jak říkám, mě se konec líbil a myslím, že to byl správný konec Ano s něčím nesouhlasím, ale vcelku se mi konec prostě líbil.
Líbí se vám?


Animace

23. ledna 2015 v 15:38 | Anna Elizabeth Potter |  Beautiful :))***
Dneska to nebudou HP animace, ale prostě animace, které najdu na tumblr a líbí se mi. To, že asi půlku tvoří animace z kreslených pohádek vůbec nic neznamená.


Recenze-Jen jeden den

22. ledna 2015 v 14:48 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Jen jeden den
Název: Jen jeden den
Autor: Gayle Formanová
Nakladatelství: Yoli
Rok: 2014 (2013)
Počet stran: 346
Anotace: Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.

Hodnocení: Nejspíš se potvrdilo, že když ostatní říkají, jak strašně dobrá je tahle knížka, mě se prostě tolik líbit nebude. A bylo to takhle i s Hvězdy nám nepřály. Tahle kniha mě prostě neohromila tolik, jako některé mé čtenáře.
Co jsem tak četla recenze, většina z vás psala, že to bylo nic moc a pak se to rozjelo. Já tam bohužel žádné to "rozjelo" nenašla.
Nebo takhle. Začátek byl dobrej. Moc se mi líbil a musím říct, že když se na to dívám dozadu přišel mi asi nejpovedenější. Pak přišla chvíle kdy Allyson působí na vysoké. No to bylo teda tak nudný, že mě to až překvapilo. Četla jsem to, ale docela jsem u toho usla a konec...no tak ten byl teda samozřejmě lepší, ale prostě já nevím.
Tahle kniha ve mě nechává prázdné pocity, protože začátek se mi líbil, k prostřědku bych se radši nevyjadřovala a ten konec mě rozsekal, protože byl takový napůl otevřený. Já nesnáším otevřené konce a ještě když jsou napůl otevřené (vůbec si nevšímejte těch strašných keců o napůl otevřených koncích!).
No tak Allyson mi teda nijak k srdci nepřirostla a jak tak zjišťuji v posledních recenzích to nedokázal asi nikdo. Co se to se mnou děje?
Willém je prostě Willém. Nevadil mi až na některé výstupy, které ale tady zmiňovat nebudu.
Mel bych asi tak desetkrát uškrtila a potom bych ji dala do vařícího kotle s vodou a usmažila bych ji na oleji a to by mi ještě asi nestačilo...beru že se lidi mění, ale přišlo mi, že se chovala jako nána, ale tak to je moje věc.
K závěru bych napsala, že této knize dávám tři hvězdy, takže to znamená, že vůbec není špatná, ale prostě ji u sebe nezařazuji mezi ty top hvězdy.
Jo tohle hodnocení je asi nejkratší za celou historii recenzí...

možná delší pauza

17. ledna 2015 v 20:44 | Anna Elizabeth Potter
Omlouvám se, že jsem neobíhala a nepřidala žádné články, ale jsem dost nemocná. Podezření na zápal plic nebo zánět průdušek a tak v pondělí půjdu na rentgen. Snad dopadne dobře a já se budu moci co nejdříve vrátit.
Omlouvám se všem Sb!
Už mám skoro dopsanou první kapitolu té nové povídky, ale nějak nevím jestli je to ono.
Omlouvám se za chyby, píšu na mobilu.
Snad už brzo si přečtu vaše články!
Jo a ještě vítám zpět blogerku Lily eN! Jsem moc ráda, že jsi se vrátila!