Prosinec 2014

Já jsem vzduch

30. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Chodíš kolem mě
Ani si mě nevšimneš
To jsi tak na dně?
Třeba zemřeš

Beze mě bys nežil
Ty to víš
Potřebuješ mě, abys přežil
Jsem tvůj kříž

Štír

29. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Na blogu Desirée Lydon jsem viděla článek o znamnení. Když jsem ho viděla dostala jsem chuť si ho udělat taky.
Takže já jsem se narodila ve znamení Štíra. Nejdříc tu bude popsáno dítě a potom žena.


Dítě Štír

Dítě narozené pod vládou Štíra je tak trochu tajemnou bytostí. Nedělá mu problém respektovat příkazy, ale i když poslechne, dobro a zlo velmi jasně vnímá už ve velmi nízkém věku.

Tohle na mě docela sedí. Už jako dítě jsem hodně poslouchala a vůbec jsem nezlobila. Je to pro mě trochu záhadou. Třeba jsem vůbec nebyla takové to hyperaktivní dítě, které nedokáže chviličku sedět. Když jsem měla, tak jsem držela pusu a klidně seděla na židli.

Silné stránky
Malý Štír je čestné dítě, které intuitivně chápe, co je dobré a co špatné. Má smysl pro své povinnosti a pro disciplínu.

Nevím jestli pro povinnosti, ale pro disciplínu určitě. Takže zatím na mě vše sedí.

Slabé stránky

Fascinuje ho všechno, co je zakázané, a pokud chcete něco ukrýt před jeho bystrým zrakem, budete mít nejspíš co dělat!

Tak tohle na mě vůbec nesedí. Jak jsem psala, byla jsem vždy spíš hodné dítě a naopak jsem neměla ráda ty zlobivé kluky.

Žena Štír

Duše této ženy je výjimečná, přechovává v sobě neobvykle silné a trvalé city. Její náklonnost stejně jako její zklamání bývají vždy dlouhodobé a je obdařená intuicí a sebedůvěrou.

Opravdu v sobě uchovávám hodně silné city a jsem schopná pro někoho jít i do ohně a když mě někdo zklame, nebo zradí no to taky trvá dlouho. Ale určitě nemám intuici a už vůbec nejsem sebevědomá.

Silné stránky

Působí žensky a jemně, ale je to silná, sebevědomá osobnost. Má výjimečně vyvinutou intuici a cit pro mezilidské vztahy.

Nikdy v životě jsem nevypadala jemně a žensky. Naopak si ze mě všichni dělají srandu, že se chovám jako kluk. Ale je pravda, že si pro mě lidi chodí pro radu s klukama nebo prostě kvůli nějakým nesnázím v rodině.

Slabé stránky

Její city jsou velmi hluboké, někdy jí proto přinášejí vnitřní nejistotu. Není příliš průbojná, raději se drží v pozadí.

Už jsem psala, že moje city jsou opravdu velmi hluboké. A ano průbojná také vůbec nejsem.

Má ráda

Cení si upřímných, čestných lidí a dlouhodobých přátelství. Přitahují ji záhady a vše tajemné. Má ráda svou nezávislost.

Abych řekla pravdu, tak upřímné lidi nemám vůbec v lásce. Teď myslím ty, co opravdu řeknou vše co je napadne a vůbec si neuvědomují, jak tím tomu člověku ublíží. Já strašně špatně snáším, když mě někdo nemá rád. Ano záhady mě přitahují, ale jsem absolutně závislá, takže spíš nemám ráda svoji závislost na rodičích a kamarádech.

Nemá ráda

Nespravedlnost a nečestný přístup se jí hodně dotýkají a nezapomíná na ně jen tak snadno. Agresivita je jí proti srsti.

Tak tohle na mě sedí úplně celé. Nesnáším nečestnost a agresivitu.

Takže abych to tak shrnula, znamení Štír na mě sedí a myslím, že docela dost. Jenom ta sebedůvěra na mě opravdu nesedí.

10.Kapitola

28. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Pan učitel
A je to tady. Poslední kapitola povídky. Je to docela smutné. Nechce se mi s ní končit, protože se tak trochu psala sama a u vás měla úspěch, ale vím, že už by nebyla tak dobrá. Už tahle poslední kapitola mi přijde nic moc. Prostě to ukončím, když je to taková pěkňoučká odreagovačka. Děkuji, že jste ji četli a že jste zanechávali komentáře. Ty mě totiž ženou dopředu za dalším psaním.
Povídka ještě není zkontrolovaná.

Můj pes

27. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Fotografie
Není jich sice moc, ale aspoň pár vám jich sem dám.


Věř si lásko

26. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
No takže strašně dlouho jsem přymýšlela, jestli to skončí dobře, nebo špatně. Znáte mě, moc dobrých konců nemám, ale tak třeba to tentokrát vyšlo (nebo třeba si tu z vás dělám srandu a někdo umře, muhahahah), snad se vám to bude líbit. Napadlo mě to ve škole.
Povídka ještě není zkontrolovaná.

Tumblr chvilky (12)

25. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Tak a máme tu další chvilku! Jak se vám líbí dárky, které jste dostali? Dnešní tag bude best friend, protože kamarádství je něco, co jen tak nedostanete. Nemůžete si o to napsat Ježískovi. Nezaplatíte si to. Je to na vás, jak se k lidem budete chovat a jestli se najde někdo, kdo vás bude mít rád takového, jaký jste.

3.Kapitola

24. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Anna Raddle (Anna Elizabeth Potter II.)

Tak a je tu 3.kapitola! Samotnou mě to překvapilo, protože s touto povídkou jsem si dlouho lámala hlavu a konečně přišel nějaký nápad! Snad se vám ude líbit!
Na korekturu ještě čekám, ale uveřejnit tuto kapitolu chci, protože měa být pro vás takový dárek. Krásné Vánoce!

Já vyhrála!

23. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Pamatujete si, jak jsem vám sem zveřejnila povídku "Sny se plní, zázraky se dějí"? No tak tam jsem psala, že je do souěže a já vyhrála! Ze 182 povídek vybralo moji 9 z 10 porotců. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Nepřišla mi nijak dobrá, ale opravdu jsem vyhrála!
Soutěž pořádala Mladá fronta, konkrétně magazín RODINA Dnes.
A co jsem vyhrála? Velké lego The Simpsons house za skoro 6 000,-
Sakra jak je to možné?!
Povídka ZDE

Kdo se těší na zítřek?

Doktoři nemají vlastní život...

22. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter
Už je to tak. Doktor pokud má štěstí přijde domu v 18:00 a musí si hlídat telefony, protože i když nemá službu, pacienti stále volají. Pokud nejste praktický lékař nebo zubař (atd. snad mi rozumíte) pracujete skoro 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Pořád jste totiž v mysli u svých pacientů, nebo musíte psát zprávy, nebo vám pacienti prostě nedají pokoj.
Jestli si myslíte, že to co tady teď píšu je můj vlastní výmysl, tak jste úplně vedle. Mám to z první ruky. Rodiče jsou doktoři. Jsou kardiologové (doktor přes srdce) a já na vlastní oči vidím, co se děje.
Máma přichází domů v 19:00 a jediné co stíhá je udělat večeři a pak musí sednout k počítači a psát zprávy. Pacienti ji volají neustále. Pořád slyšíme zvonit její mobil a je to k zbláznění. Pořád je psychicky vyčerpaná, protože se denně potýká i s ošklivýmy případy. Třeba když je někde dárce srdce. Může to být mladý kluk, kterému je třeba 18 a spáchal sebevraždu (takových případů má mamka dost). I když mamka nemá službu, musí obvolávat doktory atd.
A teď to, co ji vadí asi nejvíc. Pacienti zabírají čas, který ona by chtěla věnovat rodině. Nevím, jestli si to uvědomovala i dřív, ale teď už to cítí hodně. My jsme si z ní dělali srandu, že pacienti jsou její druhá rodina, ale ona nám v pohodě odpoví, že to tak je. A má pravdu. Ta práce ji zabírá tolik času, že už je to na hlavu.
Táta to má trošku jinak. Zatím, co máma sedí v ambulanci a má svoje pacienty, kteří čekají na nové srdce, táta má svůj tým s kterým řeší akutní případy. Většinou je to infarkt. Prosím nepleťte si to se záchranáři. Záchranáři, jim toho pacienta přivezou a táta se mu snaží zachránit život. No, ale abych se dostala k tomu podstatnému. Táta naopak hodně slouží. Každý týden z pátka na sobotu slouží v práci a většinou je ještě o víkendu na telefonu. To znamená, že ho mlžou kdykoli zavolat.
O víkendech nikam nejezdíme, nepořádáme rodinné výlety a nejezdíme do zahraničí. Prostě to nejde.
Nechci vás odstrašovat, je možné, že někdo z vás se chce stát doktorem, ale chtěla jsem vás tak trochu varovat předem. Je jasné, že to takhle není u každého a navíc moje mamka je docela extrém, protože ona pro své pacienty skoro žije, ale to už se taky začíná měnit, protože pacienti se k ní chovají čím dál, tím hůř.
A myslíte, že máme Vánoce plné pohody? Ne, jen se bojíme, aby náhodou někdo nezavolal rodiče do práce. Jednou se nám stalo, že táta musel jet, i když neměl službu...
Sama uvažuji o práci doktorky, ale jenom v odvětví dětském. Ne chirurgička, ale pediatra.
P.S. Připadá mi opravdu na palici zvláštní, že když zadám do googlu doctor, tak mi první vyjede doctor who. Tím nechci urážet fanoušky ale...

9. Kapitola

21. prosince 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Pan učitel
No, tak tu máte další kapitolu, popravdě jsem nikdy nečekala, že to bude mít takový úspěch a rozhodně jsem nepočítala, že to dotáhnu až na devátou kapitolu. Přeju příjemné počtení.