Recenze-Sedmikrásky

25. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Sedikrásky
Autor: Kristina Ohlssonová
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok: 2013 (2010)
Počet stran: 406
Anotace: V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.

Hodnocení: Ach Kristino…kdy už se poučíš? Tak jako v první knížce, se mi zdálo, že děj se začal hýbat, až v polovině knihy. Tak jsem tedy četla, ale po 200 stránkách jsem si byla skoro jistá, že knihu odložím a vrátím se k ní někdy jindy, nebo vůbec. Ale samozřejmě jsi mě nezklamala a děj se zrychlil o sto procent.
Zastřelím tě za ten konec, protože tak dojemný konec jsem už dlouho nečetla. Popravdě jsem myslela, že asi budu brečet.
Taky celou dobu čekám, až se dají Alex a Frederika dohromady, ale ty pořád nic.
Alexe jsem si zamilovala už v první knize a tady byl snad ještě lepší. Prostě nejlepší velitel všech dob. Strašně se mi líbí a navíc je prostě úžasný (asi musím přestat, jinak byste tady četli jenom povídání o tom, jak je Alex úžasný). Když Alex řekl Frederice, že mu bude chybět, až odejde na mateřskou, myslela jsem, že to nepřežiju (to je jenom takový detail).
Frederika se mi tentokrát zdála už o dost lepší, než v první knize. Její city byly mnohem lépe popsané a celkově na mě působila prostě víc jako člověk. Navíc čeká miminko a o to víc mi byla sympatičtější.
Pedro je pořád stejný debil, aspoň na začátku knihy. Potom se teda zlepší a už ho mám radši, jelikož se vrátí k manželce.
V týmu se objeví nová postava a to Joar. Ten je mi teda extrémně nesympatický. Dělá ze sebe nejlepšího agenta pod sluncem. No nebudu ho tady radši moc popisovat.
Styl psaní se mi strašně dobře čte a Kristinu považuji za jednu z mých nejoblíbenějších autorů.
Děj byl psán tentokrát ze tří pohledů. Nevím proč, ale mě prostě vyhovuje ten jeden pohled, ale u této knihy mi to tolik nevadilo a určitě to knihu osvěžilo. Jenom jste věděli víc věcí než vyšetřovatelé, takže vám pořád bliká v hlavě: "Tak už na to sakra přijděte! Vždyť je to úplně jasný!"

Konec byl prostě bombový. Opravdu Kristinu miluju, ale zároveň bych jí nejradši zabila za tu polovinu knížky, která je absolutně nezáživná. Kdyby ta první půlka byla aspoň z poloviny, tak dobrá jako ta první, tak bych knize dala pět hvězd. Takhle ode mě dostane čtyři.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 flow flow | Web | 25. listopadu 2014 v 6:10 | Reagovat

Dobře ji hodnotíš a děj mě upoutal už od začátku popisu, akorát nemám ráda, když se děj dlouho nepohne.

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 18:43 | Reagovat

Pěkně jsi to napsala, ale mě nějak neuchvátila :-)

3 Ell Ell | Web | 25. listopadu 2014 v 19:08 | Reagovat

Já bych asi neměla tolik trpělivosti na to se prokousat první polovinou. Recenze se ti povedla (to hodnocení malými knížečkami je boží!), ale já si knihu asi nepřečtu.

4 Luci Luci | E-mail | Web | 25. listopadu 2014 v 19:19 | Reagovat

moc se mi líbí ta tvá recenze :) jen nemělo být v předposlední větě: Kdyby ta první půlka byla aspoň z poloviny, tak dobrá jako ta druhá? Nechci rýpat nebo tak, jen upozorňuji :) jinak líbí se mi, jak jsi to psala jako vzkaz autorce :) a já naopak mám ráda pohledy více lidí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama