Knížky k narozeninám

11. listopadu 2014 v 14:42 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak tady jsem vám připravila seznam knih, co jsem dostala k narozeninám. Jen taková otázka vedle. Chcete sem zveřejnit i moji slohovou práci na téma: Moje vítězství? Nevím jestli o to někdo stojí tak se jen tak ptám.

Obálka titulu Kronika Pickwickova klubu
Slavný a nezapomenutelný humoristický románem z pera jednoho z největších anglických romanopisců všech dob. Románovou kroniku tvoří "pozůstalé zápisy" členů Dopisující společnosti Pickwickova klubu. Coby všestranné dopisovatele je Dickens posílá na cestu a proniká s nimi do nejrůznějších vrstev společnosti. Jako bystrý pozorovatel a mistr realistického zachycení charakterů.Obálka titulu Poirot: Vraždy s monogramem
Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět…
Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů - nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah.
Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století - ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní "malé šedé buňky".
Tuhle knížku jsem nechtěla dostat, protože odmítám číst věc od někoho, kdo si chce udělat jméno na slávě někoho jiného. Moje teta to však nevěděla a knihu mi koupila, takže si ji určitě přečtu, abych ji neurazila.

Obálka titulu Pět malých prasátek
Hercula Poirota navštíví slečna Carla Lemarchantová a požádá ho o neobvyklou službu - má vyšetřit vraždu jejího otce Amyase Cralea, za niž byla k doživotnímu žaláři odsouzena její matka Caroline. Tato událost je však šestnáct let stará a ani uvězněná Caroline už nežije.
Zanechala ale své dceři dopis, v němž ji ujišťuje, že onen zločin nespáchala. Poirot krůček po krůčku rekonstruuje minulost a stanoví si pětici podezřelých, "pět malých prasátek". Detektivní příběh z roku 1943 (česky vychází v novém překladu) upravila sama autorka do podoby divadelní hry, jež měla - pod titulem Ohlédnutí za vraždou - premiéru v roce 1960.
Nelze si nepřát moji milovanou Agathu! Prostě chci mít úplně všechny Poiroty!

Obálka titulu Měděný jezdec
Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti.
17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD.
Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze…
Obálka titulu Taťána a Alexandr
Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě - Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka - ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonové poprvé v českém překladu.
Obálka titulu Letní zahrada
Závěrečný díl legendární romantické ságy, sledující osudy Taťány a Alexandra. Po letech odloučení se oba shledávají v Americe - zemi, o níž věřili, že se stane jejich novým domovem a ve které budou žít svůj společný sen a vychovávat syna Anthonyho. V ovzduší strachu a nedůvěry uprostřed studené války však na každém kroku cítí, že jsou zde "jen" cizinci a že musí o své štěstí neustále bojovat. Jinak je dostihnou duchové minulosti...

Obálka titulu Skočný příliv
Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější - Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.

Obálka titulu Paní Bovaryová
Nový překlad jednoho z nejslavnějších románů 19. století. Emma Bovaryová je obětí středostavovských konvencí poloviny 19. století. Jako mladou romantickou dívku ji provdali za venkovského lékaře, a ona tak příliš záhy poznává ubíjející monotónnost manželského života. Snaží se před nudou uniknout malým flirtem a marnotratnými nákupy, což značně otřese rodinným rozpočtem.

Obálka titulu Jen jeden den
Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže - aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.

Obálka titulu Samotářka z Mill River
Mill River ve Vermontu je jedním z řady zapadlých městeček, ve kterých se zdánlivě nic neděje. Místní lidé žijí poklidným životem. Mezi nimi i vdova Mary McAllisterová, kterou však skoro nikdo nikdy neviděl. Zná ji snad jen místní blázen a zdravotní sestra. Její krásná vila, tyčící se na vršku nad městem, je polozapomenutým místem - o její obyvatelce místní mnoho neví a už po ní po těch dlouhých letech ani nepátrají. Teprve když se do města přistěhuje policista Kyle Hansen s dcerou Rowen, odhaluje se příběh tajemné ženy…

Takže to jsou mé úlovky! Jak se vám líbí?
Co se týče dalších článků, určitě vás čeká 6.kapitola Pana učitele, tu mi ale ještě beta-readerka neposlala. Také vás čekají tři recenze, ty ale taky ještě nemám a potom jsem napsala dva drabbly, ano já napsala drabble! Dnes, až se vrátím z tréninku napíšu recenzi na Asylum, ale to mě teda extra nezaujalo, to vám říkám už teď...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 flow flow | Web | 11. listopadu 2014 v 16:08 | Reagovat

Všechny vypadají zajímavě, a tu slohovou sem klidně dej, já bych si ji přečetla:).

2 Luci Luci | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 17:46 | Reagovat

určitě zveřejni :) Jen jeden den ♥ boží kniha :) je to moje srdeční záležitost :) doufám, že se ti bude líbit tak jako mě :) no a H. Poirot - boží volba :) jsem zvědavá na tvůj názor na knihu s ním od jiné autorky :) láká mě, ale počkám si, co na ni řekneš ty :D

3 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 14. listopadu 2014 v 19:02 | Reagovat

Určo sem tu slohovku hoď ;) A také mi přijde zvláštní (možná i trochu zvrhlé), že si ta autorka "přivydělává" na umění někoho jiného. Prakticky napsala fanfikci, pokud tomu tak lze říkat. Sice jsem Poirota nečetla, ale mamka miluje ten seriál (filmy?), takže vím, o koho jde. Nevím, nevím, ale starý dobrý Sherlock si získal moje srdce, už když jsem byla dítě x)). Samozřejmě vím, jaký na to máš názor, že prostě Sherlock není žádná hvězda, když je poblíž Poirot xD ♥.
Taťána a Alexandr zní jako nějaká telenovela z Barrandova (ačkoli anotace nesouhlasí), do čehož nejsem zainteresovaná stejně jako do všech těch Nácků a tak :D.
Gustave Flaubert, Jen jeden den a částečně i SZMR - na mě zapůsobily poněkud klasicky, takže se po nich asi v knihovně ani nemrknu xD. Jsem ráda, že jsi dostala takových knížek, ale prostě se v tomhle asi žánrově nescházíme. Možná ten Příliv mě maličko oslovil :D Těším se na nějaký ten sexy drabblíček :D 3:) ♥

4 Snapeova Snapeova | Web | 15. listopadu 2014 v 23:05 | Reagovat

V momentální době takové ty klasiky nevyhledávám, ale některé mám časem v plánu. Detektivky čtu jak kdy. Zaujal by mě asi ten skočný příliv.

Je to pěkná kupička, vydařené narozeniny :)

5 Scrat Scrat | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 14:32 | Reagovat

Ty se máš, že jsi dostala tolik knih :-) Já dala "Vraždy s monogramem" mojí mámě k narozeninám a chtěla bych si to taky někdy od ní půjčit :-) Pět malých prasátek jsem viděla a je to brilantní , hodlám si to i přečíst :-) Ostatní knihy neznám, ale určitě musí být také dobré, když sis je vybrala ty :) Přeju příjemné počtení :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama