Listopad 2014

Tumblr chvilky (10)

30. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
A další Tumblr chvilka (teď jsem na tumblr hodně, tak se nedivte) a tentokrát s tagem food!

Byl to on...

29. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Drabble
Chci jen říct, že to je můj první drabble a nevím, jestli jsem ho zvládla dobře. Je to prostě jenom takový pokus.

Knižní přání (7)

28. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na blogu World of Fantasy stories jsem našla Knižní přání. Tento projekt vymyslela Nikki Finn. Otevřu svůj to-read list a na stránce random.org si napíšu čísla od a do. Já mám například do 57 . No a random mi tři čísla vybere, a já vám pak představím tři knihy, které je pod těmito čísly.

Recenze-Všechno, nebo nic

26. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Všechno, nebo nic
Díl: 2.
Série: Aféra Blackstone
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2013 (2012)
Počet stran: 250
Anotace: Druhá část série Aféra Blackstone! Pozor, nebezpečí! Láska, za kterou stojí bojovat. A muž, který vsadil vše na jednu kartu.
Ethan Blackstone má život v troskách. Zradil Brynninu důvěru a ona od něj odešla. Ethan se ale tak snadno nevzdá, nechce žít bez své americké krásky. Vášeň mezi nimi je neskutečně spalující, ale temná tajemství z jejich minulosti, která jeden před druhým skrývají, mohou jejich společnou cestu jednou pro vždy zničit. Vzhledem k politické hrozbě, která Brynne ohrožuje, musí Ethan ve velmi krátkém čase zmobilizovat veškerou sílu a důvtip, aby svou lásku ochránil před nebezpečím, díky kterému by ji mohl ztratit navždy. Dokáže Ethan pomoci Brynne vymanit se z minulosti, která ji děsí ve snech? Sevře ji opět v náručí a získá si její důvěru? Láskou posedlý muž je schopen udělat cokoli, aby znovu přivedl do svého života ženu, kterou miluje. Vrhá se do toho po hlavě. A získá buď všechno, nebo nic.


Hodnocení: Jak bych vám to vysvětlila? No prostě, když jsem dočetla první díl, hned jsem běžela k počítači a zarezervovala jsem si v knihovně i tu druhou. Příběh mě opravdu příjemně překvapil a já prostě musela hned vědět pokračování. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne (a předešlí díl zase za jedno dopoledne, ale to jsem tam zapomněla napsat).
Opět děj není převratný, ale tady už se mi zdál trošku nudnější než v tom prvním. V prvním díle se mi zdál uspěchaný konec, tady se mi zase zdál uspěchaný začátek.
Brynee na sebe v tomto díle prozradila všechna tajemství a musím uznat, že to bylo docela maso. Přečetli jsme si i pár Ethanových vzpomínek a to bylo taky docela drsné.
Tento díl, byl psaný z pohledu Ethana a líbilo se mi to o dost víc, než pohled Brynne. Nějak se mi to zdálo lépe popsané a obecně prostě lepší.
Myslím, že konec je trochu přehnaný. Samozřejmě je čtenářovi jasné co se na konci dělo, i když to nechápal ani Ethan, nebo dokonce Brynne.
Opravdu mě zajímá, co se z toho nakonec vyklube. Celá série má zatím čtyři díly a já si možná hned zítra běžím pro díl třetí. Uvidíme, jak mi vyjde čas. Možná až za týden.

Kniha má oproti první velké plus za styl, ale zase se mi méně líbila obsahově. I když je to docela vyrovnané. Tomuto dílu dám čtyři hvězdy.

Recenze-Sedmikrásky

25. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Sedikrásky
Autor: Kristina Ohlssonová
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok: 2013 (2010)
Počet stran: 406
Anotace: V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.

Hodnocení: Ach Kristino…kdy už se poučíš? Tak jako v první knížce, se mi zdálo, že děj se začal hýbat, až v polovině knihy. Tak jsem tedy četla, ale po 200 stránkách jsem si byla skoro jistá, že knihu odložím a vrátím se k ní někdy jindy, nebo vůbec. Ale samozřejmě jsi mě nezklamala a děj se zrychlil o sto procent.
Zastřelím tě za ten konec, protože tak dojemný konec jsem už dlouho nečetla. Popravdě jsem myslela, že asi budu brečet.
Taky celou dobu čekám, až se dají Alex a Frederika dohromady, ale ty pořád nic.
Alexe jsem si zamilovala už v první knize a tady byl snad ještě lepší. Prostě nejlepší velitel všech dob. Strašně se mi líbí a navíc je prostě úžasný (asi musím přestat, jinak byste tady četli jenom povídání o tom, jak je Alex úžasný). Když Alex řekl Frederice, že mu bude chybět, až odejde na mateřskou, myslela jsem, že to nepřežiju (to je jenom takový detail).
Frederika se mi tentokrát zdála už o dost lepší, než v první knize. Její city byly mnohem lépe popsané a celkově na mě působila prostě víc jako člověk. Navíc čeká miminko a o to víc mi byla sympatičtější.
Pedro je pořád stejný debil, aspoň na začátku knihy. Potom se teda zlepší a už ho mám radši, jelikož se vrátí k manželce.
V týmu se objeví nová postava a to Joar. Ten je mi teda extrémně nesympatický. Dělá ze sebe nejlepšího agenta pod sluncem. No nebudu ho tady radši moc popisovat.
Styl psaní se mi strašně dobře čte a Kristinu považuji za jednu z mých nejoblíbenějších autorů.
Děj byl psán tentokrát ze tří pohledů. Nevím proč, ale mě prostě vyhovuje ten jeden pohled, ale u této knihy mi to tolik nevadilo a určitě to knihu osvěžilo. Jenom jste věděli víc věcí než vyšetřovatelé, takže vám pořád bliká v hlavě: "Tak už na to sakra přijděte! Vždyť je to úplně jasný!"

Konec byl prostě bombový. Opravdu Kristinu miluju, ale zároveň bych jí nejradši zabila za tu polovinu knížky, která je absolutně nezáživná. Kdyby ta první půlka byla aspoň z poloviny, tak dobrá jako ta první, tak bych knize dala pět hvězd. Takhle ode mě dostane čtyři.


Tumblr chvilky (9)

24. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Dnes přicházím s tagem Summer. Přeci jenom by se teď teplo hodilo. Aspoň tedy pro mě.

6.Kapitola

23. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Pan učitel
Šestá kapitola, nejspíš jste to všichni tušili...

Citáty (20)

22. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Beautiful :))***
"Bolest nad ztrátou druhého člověka je snesitelnější, když člověk ví, že sám už nebude dlouho žít."

"Láska - to je někdo, s kým chceme zestárnout."

"Rozum a srdce jsou jako přesýpací hodiny. Kde se jedno naplní, druhé se vyprázdní."

"Život je nemoc a smrt začíná narozením. Každé vydechnutí a každý tep srdce je zároveň tak trochu umíráním - malým krůčkem ke konci."

"Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným."

"Láska v člověku začíná, ale nikdy v něm nekončí."
"Člověk bez lásky je jen mrtvola na dovolené."
"Na tvrzení, že válku zavinili Židé se tenkrát odpovídalo: a cyklisti. Když se někdo zeptal: A proč cyklisti?, tak se odpovídalo: A proč Židi?"
"Jak věčně jednotvárná a neměnná jsou slova lásky - a jak bohatá je naproti tomu stupnice nadávek!"
"Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné."

Recenze-Vraždy s monogramem

21. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Vraždy s monogramem
Autor: Sophie Hannah
Počet stran: 335
Nakladatelství: Knižní klub
Rok: 2014
Anotace: Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět…
Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů - nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah.
Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století - ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní "malé šedé buňky".

Hodnocení: Nejdřív jsem knihu vůbec nechtěla číst. Zastávám názor, že je prostě špatné napsat příběh s hrdinou někoho jiného. Je to jakoby autorka psala fanfiction. Teta mi však knihu dala k narozeninám, a tak knihu prostě přečíst musím. Následně se přidala blogerka Luci, že uvidí podle mé recenze, jestli se do té knihy dát. No takže jsem ji okamžitě popadla a začala číst.
Nejdřív se mi kniha vůbec nelíbila. Děj je psaný z pohledu policisty Catchpoola což je přítel Poirota. Připadalo mi to trochu jako Sherlock Holmes s Watsonem. Prostě ten policista je prostě pořád vedle. Taky se mi kniha nelíbila, protože Poirot se choval prostě úplně jinak.
Chtěla jsem knihu zavříl, ale táta mi řekl, ať se na to nedívám jako na další Christie. Věděla jsem, že to musím brát, jakože jsem Poirota nikdy nečetla a tohle je prostě detektivka.
Opravdu jsem to tak začala brát a hned se mi kniha zdála lepší. Děj byl po celou dobu knížky napínavý a to už se dlouho nikomu nepodařilo. Vždycky se prostě aspoň u pár stránek nudíte, ale tady jsem se nenudila ani na jedné.
Hlavní postavy tu nebudu popisovat protože už je znáte Poirot samozřejmě. No prostě to nebyl on, ale chápu, že to psal někdo jiný.
Celkově knize nemůžu nic vytknout i kdybych chtěla. Pár překlepů v knize, ale za to nemůže autor. Konec byl naprosto úžasný. ale možná trošku už přehnaný. No ale nevadí! Byl prostě super. Myslím, že knize musím dát plný počet hvězd. Ale moc se mi do toho nechce


Recenze- Nahá

20. listopadu 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Nahá
Díl: 1.
Série: Aféra Blackstone
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2013
Počet stran: 175
Anotace: Američanka Brynne Bennettová, studentka výtvarného umění na Londýnské univerzitě, si občas přivydělává jako modelka a veškerý svůj čas dělí mezi školu a práci. Když si úspěšný britský podnikatel Ethan Blackstone koupí její nahý portrét, Brynne zjistí, že tento muž odmítá brát "ne" jako odpověď. Touží po ní, chce ji mít ve své posteli, a když ji získá, udělá vše, aby si ji udržel. Ethanova dominantní povaha Brynne okouzluje a přitahuje, a to navzdory traumatům, která si v sobě mladá žena nese. Není však jediná, kdo má v jejich vztahu tajemství. Velké tajemství. Dokáže Ethan zbavit dívku jejích démonů? Dovolí mu to Brynne, nebo je přízraky minulosti oba zničí?
Hodnocení: Pokud čekáte knihu s převratným a ďábelským dějem, mám pro vás užitečnou radu, nekupujte si erotické knihy. Přeci jenom tak nějak musíte čekat, že to o ději zase tolik nebude.
Jelikož jsem k této knize přistupovala s tím, že tam nebude nějak složitý děj, byla jsem mile překvapena. Zatím jsem těch knih teda moc nečetla, ale tahle měla velice pěkný děj a navíc docela zajímavý. Přišlo mi ale, že to autorka na konci trochu uspěchala, ale tak knížka má 175 stránek, takže to samozřejmě naznačuje, že to nebude tak obsáhlé dílo.
Brynne (mimochodem vůbec nevím, jak mám její jméno číst, ale dobře) se mi docela líbila. Normální holka, která si přivydělává modelingem. To v dnešní době není nic zvláštního. Takže jak píšu, normální hrdinka a to se mi na ní líbilo. Nebyla to hrdinka, která byla přehnaně dokonalá, měla i své stinné stránky.
Ethan. Tak kdo by Ethanovi odolal? Sympatický džentlmen. Tady se mi zdálo, že Ethan byl ze začátku trošku moc dokonalý, ale nakonec se i u něj objevila druhá, ta horší stránka. Musím říct, že někdy žárlil až moc, ale kdo dneska přehnaně nežárlí, že?
Tak přemýšlím, že mi asi nejvíc sedla jedna z vedlejších postav Gabriela (myslím, že se tak jmenovala). Přirostla mi k srdci, protože byla jako já. Milá, přátelská a hlavně Brynne pomáhala v těch horších chvílích a prostě byly nejlepší kamarádky.

Tento díl byl psán z pohledu Brynne a styl psaní se mi líbil. Takže já vlastně ani nemám knize co vytknout. Nezbývá mi tedy nic jiného než jí dát plný počet.

Btw. recenze na Vraždy s monogramem bude zítra. V úterý jsem to už dočetla, ale včera jsem na to neměla čas. Tuhle recenzi mám napsanou už asi dva měsíce, ale nějak se zasekla u beta-readerky.