Září 2014

Recenze-Krevní pouto

28. září 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze

Název: Krevní pouto
Autor: Patricia Briggs
Série: Mercedes Thompson
Díl: 2.
Rok vydání: 2010 (2007)
Počet stran: 286
Nakladatelství: FANTOM Print
Anotace: Druhá kniha s Mercedes Thompsonovou v hlavní roli…
V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan… Mercy Thompsonová má přátele na hlubokých místech - a v temnotě. A teď jednomu z nich dluží laskavost a souhlasí, že pomůže příteli Stefanovi předat vzkaz jednomu z upírů. Ale tento upír není obyčejný - a stejně tak démon, který v něm přebývá…

Hodnocení: Druhý díl této (zatím) povedené série se mi líbil méně než ten první. Přečetla jsem ho asi za deset hodin, protože jsme na adapťák a z adapťáku jeli v obou případech čtyři hodiny. Děj byl docela promyšlený, ale vůbec se mi nelíbí, že autorka začíná psát už o třetím muži, který k Mercy něco cítí. Už se mi to zdá prostě až moc lidí. Už ty dva jsou příliš. Jednou se líbá s prvním a za pár kapitol se líbá zase s tím druhým. Taky mi přijde, že se Mercy v tomhle chová jako nějaká puberťačka. Teď mě políbil tenhle, tak se mi líbí tenhle, a jakmile mě políbí jiný, už se mi zase víc líbí tenhle. Tak už si to, Mercy, sakra ujasni!

Jak tak přemýšlím, asi změním hodnocení. Původně jsem této knize chtěla dát čtyři "hvězdičky", ale myslím, že dám tři. Opravdu mě ten milostný…to ani není trojúhelník, prostě všichni muži milují Mercy. Nepřijde mi zase tak skvělá, jak si nejspíš autorka myslí, když se do ní zamiluje každý chlap, který se s ní baví. Myslím, že autorka si musí uvědomit, že její hlavní postava nemůže být úžasná a dokonalá, musí mít taky nějaké slabiny, a ne všichni ji musí zbožňovat.


Recenze-Mrazení

26. září 2014 v 17:05 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze

Název: Mrazení
Autor: Maggie Stiefvaterová
Série: Vlci z Mercy Falls
Díl: 1.
Rok vydání: 2010 (2009)
Počet stran: 337
Nakladatelsví: Argo
Anotace: Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.

Hodnocení: Knížek typu vlkodlak a teenagerka je už strašně moc. A mě bylo jasné, že tahle knížka nijak extra originální nebude, ale to jsem se zmýlila. Kniha měla velice originální děj a byla docela dobrá. Samozřejmě mi bylo jasné, že to musí skončit dobře, protože mám na poličce další dva díly.
Grace byla hrdinka bez chyb. Opravdu mi takovéto hlavní hrdinky vadí. Rodiče se o ni nezajímali a tak byla strašně moc samostatná. Nezájem rodičů mi přišel velice přehnaný. Sam s ní mohl spát v ložnici donekonečna, protože její rodiče se na ni, ani nepřišli podívat, když přišli pozdě večer domu.
Sam byl…já ani nevím jaký. Prostě kluk, se kterým chce chodit každá, takže taky perfektní. Tedy až na to, že byl vlkodlak a hrozilo, že už se nikdy nepromění v člověka.
Celkově knížka na mě zase tak špatný dojem nedělala, ale stejně ji nemůžu dát plný počet, ale musím uznat, že tady mi psaní dvojím pohledem nevadilo. Někdy to ten autor podá tak, že mi to vůbec nevadí a někdy (jako třeba u Eseje o tragédii) to zkrátka nevyjde.

No tak si aspoň můžu odškrtnout knihu z mého nepřečteného seznamu z mé knihovny, ale zase mi jedna přibyla, takže počet je stále 44, pokud se nepletu.

Animace z HP (10)

21. září 2014 v 18:22 | Anna Elizabeth Potter |  Beautiful :))***
Anmace jsou stejně nejlepší! Za ten čas, co jsem tu nebyla jem přečetla tři dvě knížky, ale asi ani na jednu nebudu psát recenzi. Možná někdy v budoucnu, ale dost silně o tom pochybuju. Celý pátek jsem prozvracela a teď aani nemám chuť na blog, protože mi moje máma řekla, že mám obezitu a tak tedy začínám hubnout. Žiju o vodě a každý den musím dělat nějakou aktivitu, hlavně abych se hodně zpotila! No prostě pro mě na nic. Přemýšlela jsem, co vám sem dám a napadly mě animace. Já si je totiž nemůžu v počítači pustit a vidím je jenom na blogu, takže je to dobré i pro mě. No a prostě miluju HP animace a tak vám je sem musím dát už jenom z principu.
Včera jsem viděla Vampýrskou akademii a musím říct, že tak špatně natočený film (jak režie, herci, tak i to, že to má být podle knihy!) jsem už hodně dlouho neviděla. Přišlo mi, že z té knihy natočili tak možná sto stran a vůbec si nedali záležet. Ale na druhou stranu, jsem se aspoň mohla smát, jak špatně to natočili. Jaký máte názor na film vy? Já úplě zbožňuji knižní sérii a co se týče páru Dimitrij a Rose jsou u mě v žebříčku na druhém místě (hned pod Harrym a Ginny).

Knižní přání (3)

18. září 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Na blogu World of Fantasy stories jsem našla Knižní přání. Tento projekt vymyslela Nikki Finn. Otevřu svůj to-read list a na stránce random.org si napíšu čísla od a do. Já mám například do 56. No a random mi tři čísla vybere, a já vám pak představím tři knihy, které je pod těmito čísly.

Recenze-Manželská smlouva

17. září 2014 v 18:08 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Manželská smlouva
Autor: Jennifer Probstová
Série: Manželství s milionářem
Díl: 1.
Rok vydání: 2013 (2012)
Počet stran: 219
Nakladatelství: Ikar
Anotace: Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky - a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?


Hodnocení: Na knihu jsem měla zálusk už rok. Netroufla jsem si o ni požádat tátu, protože ukázka na zadní straně, je na můj věk dost odvážná. Takže zbyla jediná možnost, a to knihovna. V pátek jsem si pro knihu zašla a přesně v 15:00 jsem ji začala číst. Skončila jsem v 20:25 a moje tělo chtělo skákat po pokoji a řvát, jak je to úžasné. Z toho vyplívá, že kniha se mi moc líbila. Napsaná je čtivě a erotika tam není na každé stránce, jako v 50 odstínů (já ani nevím čeho).
Alexa byla úžasná. Ona sama byla jako anděl a tolik potom Nicholasovi věřila. No prostě úžasná postava, kterou najdeme dnes už asi jenom v knížce.
Nicholas byl ze začátku nafoukaný, ale na konci z něho byl úžasný chlap. Počkat? Tohle se děje skoro v každé knížce, ale já to autorce nevyčítám. Jak jinak taková knížka může skončit? Byl to teda fakt hajzl, ale dokázal přistoupit na Alexina pravidla a to se mi líbilo.

Jediné co bych vytkla (kromě klasického happy-endu, ale to takováto kniha potřebuje) je strašně uspěchaný děj. Málokdy jsou kapitoly den po dni. Většinou jsou třeba po dvou týdnech a ten konec je teda velmi rychlý. Myslím, že ta knížka mohla mít takových 250 stránek. Těším se na další díly, dohromady jsou zatím tři, ale čtvrtý už brzo přijde do knihkupectví. Myslím, že si jdu zarezervovat další díl. Jediný problém u mě je, že když jsou ty další díly o jiných párech (což jsou), tak já už si je nikdy neoblíbím tolik, jako ten úplně první.


2. Kapitola

12. září 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Anna Raddle (Anna Elizabeth Potter II.)
Tak a je tu druhá kapitola. Snad se vám bude líbit a snad všechno pochopíte. Za korekturu děkuju Lily eN.

Recenze- Esej o traédii

11. září 2014 v 18:06 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Esej o tragédii
Autor: Elizabeth Labanová
Rok vydání: 2014
Počet stran: 285
Nakladatelství: Host
Anotace:
Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: "Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň." Ale přítel je to poslední, co Tim hledá - doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole.
Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse.
Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství.

Hodnocení:
Nečekala jsem, že mi kniha tolik sedne. Teď jsem totiž naladěná spíš na detektivky a thrillery. Na knihu jsem všude viděla jenom pozitivní recenze a na goodreads si ji taky moc vychvalovali.
Ze začátku mi to přišlo hodně bláznivé, ale to jsou zamilovaní lidé. Uprostřed už jsem se do toho docela začetla a bylo to dobré, ale nečekala jsem, že to bude taková tragédie. Na milostný příběh opravdu hodně drsné. Lépe řečeno spíš smutné. To, co se stalo, byla vlastně jeho hloupost, ale zase ho za to nemůžu plísnit, protože byl opravdu hodně zamilovaný a blázen.
Tim mi nijak nepřirostl k srdci, snad jenom tím co se mu stalo, ale jinak to byl normální kluk. Prostě jsem si ho ani neoblíbila ani nezprotivila.
Duncan je stejný případ.
V knížce toho nebylo moc o postavách, ale spíš o tom příběh samotném. Protože takový (nemůžu říct smůlu, protože to nebyla smůla, ale to bych vám tady vyzradila celý příběh) pech nemá jen tak někdo.
Knihu jsem měla z knihovny a přečetla jsem ji za dva dny. Bylo to tragické odreagování od detektivek a teď se musím vrhnout a povinou četbu prvního ročníku (k maturitě). Já si vybrala Hamleta, Sonety (také od Shakespeara), Odysseiu a Dekameron. No ne že bych si je vybrala, ale bylo to jediné, co děda doma našel. No ale to už odbíhám od recenze.
Jediné co bych knize vytkla, byl psaní dvojím pohledem. Nějak mi tenhle typ nesedne, ale tak to už je o čtenáři.


(hodnocení, neboli knížky od Desirée Lydon, moc děkuji)

Info (2)

10. září 2014 v 18:52 | Anna Elizabeth Potter


Chci se vám omluvit, ale blog strašně blbne a článek můžu přidat jenom přes Explorer, takže uvidíme jestli vůbec vyjde (když jsem tohle psala poprvé, tak se mi to radši smazalo). Myslím ale, že i kdyby blog fungoval, moc nových článků by sem nepřibylo, protože prvák zabírá strašně moc času! Jenom ty úkoly a pak se ještě učit z hodiny na hodinu.
Co přijde na blog, až bude fungovat:
1) Recenze-Esej o tragédii
2) 2. Kapitola Anny Raddleové
3) když přečtu další knížky, tak další recenze (jak nepředvídatelné!)

Recenze- Měsíční píseň

3. září 2014 v 5:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Měsíční píseň
Název: Měsíční píseň
Série: Mercedes Thompson
Díl: 1.
Autor: Patricia Briggs
Rok vydání: 2009 (2006)
Počet stran: 283
Nakladatelství: FANTOM Print
Anotace: Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.
Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky.

Hodnocení: O autorce jsem se dozvěděla na blogu Lenny.
Obálka mě trošku odrazovala, no trošku hodně. Řekla jsem si že nemůžu soudit knihu podle obalu a vyplatilo se.
Já nemám ráda knihy o upírech (jenom VA, to je můj miláček). Poslední dobou jsem hledala knížku o vlcích a řekla jsem si, že vlkodlaci nejsou tak úplně jiné téma.
Mercy mi sedla a za to jsem byla ráda. Někdy se mi teda stálo, že se trošku nad vlkodlaky povyšuje, ale to občas děláme i my v našich životech a navíc hrdna nemůže být dokonalý. Správný hrdina musím mít trochu od obojího.
Adam se mi líbil už od prvních stránek. Strašně moc jsem chtěla aby se dali s Mercy dohromady! Ano někdy byl trošičku paličatý, ale byl výborným afou smečky. No a pak to všechno pokazil Samuel.
Samuela jsem neměla ráda! Přivlastňoval si Mercy, i když se neviděli nějakých šest let a ona mu vastně utekla. Smuel chtěl Mercy za družku, aby mu porodila vlkodlačata. Kožoměnec (Mercy) a vlkodlak (Samuel) mají velice vysokou pravděpodobnoust, že se jejich děti narodí zdravé a přežijou přeměnu ve vlkodlaka. Samuel věděl, že ho Mercy (ve svých šestnácti) miluje a on miloval ji. Měli se sejít v lese a utéct spolu, ale přišel na to Samuelův otec a největší alfa celé Ameriky. Řekl Mercy, že si s ní Samuel jenom zahrává a že ji chce jenom kvůli dětem. Mercy ještě tu noc opustila město. Samuel mi přišel strašně paličatý a protože vycítil že Adam něco cítí k Mercy, schválně se ji dotýkal a pořád ji byl nablízku. Jamile se dva vlkodlaci ocitnou blízko jedné ženy, začnou spory o majetek.
Celkově se mi kniha moc líbila. Bylo v í i něco z detektivky a všechno bylo zamotané, ale tak přiměřeně a na konci se vše vysvětlilo. Už jsem si v knihovně zarezervovala další díl!

(hodnocení, neboli knížky od Desirée Lydon, moc děkuji)

Milenne pořádá soutěž!

2. září 2014 v 17:49 | Anna Elizabeth Potter
I vynikající bloderka Milenne pořádá SOUTEŽ!
Pořádá soutěž o tyto zajímavé knihy

Sotěž končí 16.9.2014