Srpen 2014

On je vinen 2/2

31. srpna 2014 v 16:26 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
Takže je tu pokračování. Nečekala jsem, že to napíšu tak rychle, ale stalo se. Pokud někdo namáte inspiraci, nebo nápady na povídky, zkuste procházky. Já chodím na procházky se psem a v hlavě se mi zrodily, vlastně skoro všechny ne fanfiction povídky.
Opět děkuji své beta-readerce Lily eN, která mě taky velice podporuje a za to ji musím poděkovat ještě víc.

On je vinen 1/2

31. srpna 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
Tohle je takový úvod. Někdy to dopíšu, ale tak nějak jsem zatím napsala jenom no vlatně první půlku, nebo něco takového.
Jenom chci ještě napsat, že povídka nemá nic společného s Ericem Closem, nebo s Camron Diaz jenom se mi tam hodili.
Za korekturu děkuji Lily eN.

Recenze- Závist

30. srpna 2014 v 11:59 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze

Název: Závist
Série: Prázdné rakve
Díl: 1.
Autor: Gregg Olsen
Rok vydání: 2012 (2011)
Počet stran: 285
Nakladatelství: Fortuna Teen
Anotace: Román o prázdné rakvi - Vražda je tak sprosté slovo...
Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katelyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.
Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?
Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.
Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.

Hodnocení: Nějak nevím co říct jiného než úžasné. Nejenom, že kniha má pravdivý základ, ale jak Gregg Olsen dokázal nahlodat čtenáře aby četl dál a dál.
Už jenom obálka je úžasná. Hned první kapitola se k ní váže a běhal mi z ní mráz po zádech. Při čtení jsem se nedokázala ani hýbat. Četla jsem, i když jsem s bratrem jela do kina a četla jsem až do poslední chvíle, než zhasli světla.
Hlavní hrdinky Hayley a Taylor jsou úžasné a moc mi přirostly k srdci. Už jenom tím, že jsou to dvojčata. Víc jsem si teda asi oblíbila Taylor, protože jsme docela stejné.
Hayley je taková víc tichá a taková...vědkyně. Baví ji zkoumat a je všímavá, což já nejsem. Hayley dokázala svoji sestru zastavit, když moc mluvila a někoho takového bych já taky potřebovala. A navíc to jejich tajemství. Bylo to možná trochu neskutečné, ale stejně mě celý jejich příběh uchvátil.
Tahle recenze nebude nijak slavná, protože já vážně nevím co mám k té knize napsat. Prostě ji doporučuji každému, kdo má rád temné detektivky.
Okamžitě se porozhlédnu v knihovně po dalším díle.

(hodnocení, neboli knížky od Desirée Lydon, moc děkuji)

Animace z HP (9)

25. srpna 2014 v 21:04 | Anna Elizabeth Potter |  Beautiful :))***
Tak nějak si píšu s Lily eN o Harry Potterovi a napadne mě dát vám sem mé oblíbené animace! Mám nějakou Harry Potterovskou náladu...

Recenze- Anna krví oděná

24. srpna 2014 v 14:41 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Anna krví oděná
Název: Anna krví oděná
Autor: Kendare Blake
Rok vydání: 2013 (2011)
Počet stran: 271
Nakladatelství: Baronet
Anotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Hodnocení: Všichni tuhle knihu chválí. Mě se teda moc nelíbila. Nebo nelíbila...prostě jsem od toho čekala víc, ale byla to jenom normální YA. Byla docela originální, ale prostě mi na tom nepřišlo nic tak úchvatnýho jak si všichni myslí.
Cas mi přišel trošku zběsilý a nijak mi do oka nepadnul. Nevím, podle mě nemusel zabíjet duchy jako jeho otec. Posle mě měl na výběr, ale on je prostě utvrzený v tom, že jinou šanci neměl. Prostě musel dělat to co táta.
Anna mi byla sympatická. Neměla vůbec lehký život a i po své smrti musela být v domě kde zažila tolik špatných věcí, ale podle mě bylo docela blbý, že na Case prostě nezaútočila. Všechny co přišli do jejího domu zabila, ale Case ne. Důvod?
Thomase jsem si ze začátku představovala jako toho frajera, který chce pomoct Casovi, ale až potom jsem si vlastně uvědomila že to je loser. Všemi přehlížený a nebo šikanovaný.
Charmel i přišla strašně zvláštní. Je to královna školy, ale není vůbec nafoukaná a je dost statečná a co se nestane? Skončí s Thomasem. Upřímně se mi Carmel hodila i ke Casovi.
No prostě celý příběh byl sice originální co se týče hlavní zápletky, ale děj má jako každá jiná kniha. Kniha byla ovšem velice čtivá. Přečetla jsem ji za dva dny.
Knize dávám


(hodncení od Desirée Lydon, moc děkuji)

Recenze- Nechtění

20. srpna 2014 v 18:38 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Nechtění

Název: Nechtění
Autor: Kristina Ohlssonová
Rok vydání: 2013
Počet stran: 415
Nakladatelství: Kniha Zlín
Anotace: Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?

Hodnocení: Kniha mě naprosto dostala svojí obálkou. Hned jak mi jí táta v knihkupectví ukázal, věděla jsem na padesát procent, že kniha skončí u mě doma. Přečetla jsem si anotaci a bylo jasno. Knihu musím mít!
Co se týče postav nejvíc mi přirostl k srdci Alex Recht. Je to takový správný komisař a velitel. Nedává ani jednomu z těch dvou navrch. Nejdříc nemá moc rád Frederiku, ale pozná že je opravdu dobrá vyšetřovatelka.
Frederiku jsem měla ráda taky, ale Alex byl prostě Alex. Celou dobu jsem si ale myslela, že tyhle dva skončí spolu, ale zatím nic.
Pedra jsem nesnášela! Namachrovaný frajer, který podvádí manželku jenom kvůli tomu, že jeho manželka má poporodní deprese a tak s ním nechce spát. Je to přesně ukázkový typ chlapa, který neuznává ženy jako policistky. No prostě debil, nebudu se k němu raději vyjadřovat.
Vyprávění se vlastně střídá. Jednou z pohledu vraha a jednou z pohledu kriminalistů. Teda nestřídá se to pravidelně. Děj byl někdy trošku pomalý, ale to vykompenzovalo napětí a strach, který na vás padne hned od začátku.
Kristina napsala ještě dvě knihy a obě mám doma. Je to takový druhý a třetí díl, protože to vyšetřují ti samý kriminalisté. Ještě jsem se k nim nedostala, ale snad si je brzo přečtu.
Podle mě velice povedená kniha.
9/10

Recenze- Smrt přichází do Pemberley

20. srpna 2014 v 18:23 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Smrt přichází do Pemberley
Název: Smrt přichází do Pemberley
Autor: P.D. Jamesová
Rok vydání: 2013
Počet stran: 294
Nakladatelství: Motto
Anotace: Slavná anglická detektivkářka P. D. Jamesová tentokrát úplně jinak. Záhadnou smrt příbuzného budou řešit hlavní postavy z románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. Přípravy na ples lady Anne vrcholí, hosté se sjíždějí a pan Darcy a jeho choť mají plné ruce práce s doladěním posledních detailů. Jejich plány ovšem naruší příjezd Elizabethiny sestry Lydie Wickhamové. Ta svým oznámením, že byl v lese zavražděn její manžel, spustí lavinu dalších událostí a komplikovaných vyšetřování.

Hodnocení: Knihu jsem dostala k Vánocům a přečetla jsem jí na Nový rok. Přečetla jsem jí za den a moje mamka ze mě byla na prášky a strašně se na mě naštvala (ale to sem nepatří).
Je to rozhodně zajímavé skoro pokračování Pýchy a předsudku, ale není tam tolik o Darcym a Elizabeth, ale o tom jak je Darcy skvělý vyšetřovatel.
Darcy je opět skvělý a nezklamal mě. Netušila jsem, jak moc je dobrý jako vyšetřovatel. Elizabeth tam tolik nevystupuje, ale je tam jedna nebo dvě jejich scénky a u těch jsem se rozpouštěla jak kostka cukru v čaji.
Kniha se mi strašně moc líbila, je napsaná strašně moc čtivě. Já se od ní nedokázala odtrhnout a tak jsem ji přečetla za tak krátkou dobu. Děj plyne docela rychle a já jsem zase vůbec nevěděla kdo je vrah! Mé šedé buňky mozkové jsou oprvadu hrozné!
Knížku jsem si moc užila a rozhodně ji doporučuji. Od této autorky jsem si potom chtěla přečíst další knížku, ale ta už mě vůbec nebavila jako tahle. Prostě nasadila laťku opravdu vysoko!
Děkuji mému tatínkovi, který mi ji koupil!
10/10

Info (1)

20. srpna 2014 v 10:35 | Anna Elizabeth Potter

Určitě jste si všimli, že už jsem se dávno vrátila (no dávno...je to tři dny). Popravdě teď nemám vůbec nápady na články a jako debil sem furt přidávat Before I die nebo Tumblr chvilky nebudu.
Zdravím ty blogery, kteří byli někde v zahrančí! Doufám, že jste si to tam užili!
Jsem docela smutná z téhle situace. Můj blog byl původně založen na povídky a myslím, že by to tak mělo být pořád, ale přijde mi, že dnes už o povídky nikdo nemá zájem. Víte proč? Protože všichni si chtějí nahrabat jenom komentáře a proto hledají co nejkratší text. Hodí mi sem komentář typu: "Pěkné." "Skvělé.", "To máš teda pravdu. Prosím, jestli jste povídku doopravdy četli, tak mi tam ještě něco přihoďte, třeba nejoblíbenější pasáž, nebo tak. Takhle vím, že jste to vůbec nečetli, ale jenom chcete nějaký komentář.
Na tohle téma jsem se bavila s blogerkou Lily eN, která blogu nechala. Také trochu kvůli tomuhle problému. Přijde nám, že už ani nikdo nechce ty povídky číst, nikoho nezajímají, jenom chcete komentáře. Tak fajn tak jí sem něco napíšu jenom proto, aby mi ten komentář vrátila. Jestli přicházíte na můj blog za takovýmhle účelem, tak ho prosím rychle opusťte. O tohle nemám zájem.
SB se snažím komentovat tak, aby věděli že jsem si ten článek skutečně četla a doufám že vědí, že si jejich články opravdu čtu, ale čtu jenom ty co mě zaujmou a o tom by to mělo být. Zajímá vás to téma? Tak si to přečtěte a nechte nějaký smysluplný komentář.
Nezačala jsem s blogem protože sem chci po dvou letech dávat články typu Before I die. Ty mám jenom když je nouze a já někam jedu, ale stejně jsem nejvíce komentované.
No tak odbočím od tohoto téma a připomenu vám jednu smutnou věc. Za týden a půl začíná škola. Já nastupuji na gymnázium a tak jsem vás chtěla poprosit o schovívavost. Vůbec nevím jak to budu stíhat a rodiče si vymysleli ještě pět dalších kroužků takže oprvadu nevím kolik bude času. Možná s blogem nakonec skončím já prost nevím. Jen jsem chtěla říct, že tu opravdu nebudu tak často.
Takže pro zatím ahoj. Určitě přidám článek co se týče prvího dnu ve škole s tím počítejte a potom uvidíme. SB samozřejmě komentovat budu. Kdybych odcházela samozřejmě bych vás všechny informovala.

Recenze- Zapomenutá vražda

19. srpna 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Zapomenutá vražda
Název: Zapomenutá vražda
Autor: Agatha Christie
Rok vydání: 2009 (1976)
Počet stran: 213
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace: Nejproslulejší spisovatelka minulého století Agatha Christie napsala v nejisté době na počátku druhé světové války dva detektivní romány, Oponu: Poslední případ Hercula Poirota a Zapomenutou vraždu, další příběh se slečnou Marplovou. Oba byly uloženy do trezoru v bance, kde zůstaly nedotčeny po tři desítky let a svého vydání se dočkaly až v roce 1975, resp. o rok později. V Zapomenuté vraždě nás autorka zavádí do půvabného anglického přímořského letoviska Dillmouth, kde si mladí novomanželé Reedovi, stěhující se sem z Nového Zélandu, zakoupí malou viktoriánskou vilku. Gwenda Reedová však ale díky záhadným a ne právě příjemným útržkům vzpomínek, které se jí začnou vybavovat, pomalu nabude děsivé jistoty, že v tomto domě už kdysi byla a stala se v něm svědkyní vraždy. Podaří se jí za pomocí slečny Marplové sestavit ze střípků vědomí, zasutých hluboko v paměti, skládanku, která odhalí tajemství dávného zločinu?

Hodnocení: Knížku jsem si oblíbila od první stránky. Od Agathy mám radši Poirota, ale Marplová je taky skvělá! Taková babička vyšetřovatelka. Knihu jsem četla dva dny a měla jsem ji na odreagování od Agathina životopisu, do kterého se nemůžu začíst.
Kniha byla zábávná a do poslední dtránky jsem netušila, kdo je vrah. Začala jsem se bát posledních dvacet stránek. Zdálo se mi, jakoby chtěli zavraždit mě.
Kniha je výborná na odreagování a poklidné odpolední čtení. Postav je tam, tak akorát a žádné nepřehledné vyšetřování. Je to klidná knížka kde se kus po kusu skládají informace a důkazy, ale nakonec je to všechno jinak.
Knížce dávám 10/10, protože nám nic co bych vytkla.

Recenze- Pravda o případu Harryho Queberta

18. srpna 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Obálka titulu Pravda o případu Harryho Queberta
Název: Pravda o případu Harryho Queberta
Autor: Joël Dicker
Rok vydání: 2013 (2012)
Počet stran: 584
Nakladatelství: Argo
Anotace: Když je na zahradě slavného amerického spisovatele Harryho Queberta objevena mrtvola patnáctileté dívky, vypuknou mediální jatka a skandál největšího kalibru. Jediný, kdo zůstane obviněnému stát po boku, je jeho žák, nadaný autor Marcus Goldman, který zrovna trpí spisovatelským blokem. V případu však několik drobností nehraje a Marcus se rozhodne, že záhadné vraždě přijde na kloub a možná přitom napíše i kýženou knihu... Detektivní román s thrillerovými prvky zdařile popisuje současnou americkou realitu: maloměstskou úzkoprsost, mediální hyenismus, posedlost celebritami, skandály a násilím; především však předkládá fantastickou čtenářskou jízdu s mnoha nečekanými zvraty

Hodnocení: Kniha je čtivá už od začátku. Na poprvé jsem přečetla asi padesát stránek. V knize je velice dobře popsáno, jak člověk po té co dosáhne slávy, zapomene na ty, díky kterým se na vrchol dostal.
Co se týče hlavního hrdiny (Marcus Goldman) neměla jsem ho ráda. Vůbec mi nesedl. Byl to takový namyšlený manekýn. Vrátil se zpět za svým učitelem, protože byl totálně v koncích.
Harry Quebert na mě ze začátku působyl, jako velice milý a příjemný chlapík. Měla jsem ho ráda, ale na konci sem ho už tak ráda neměla. Nejraději ze všech postav jsem měla strážníka Gahalowooda. To byl správnej chlap! Nevím proč, ale od začátku jsem si ho představovala jako černocha.
Děj byl skvělý. Opravdu propracovaný a hlavně skvělý nápad!
Jediné co bych knize vytkla byla délka. Podle mě by kniha v klidu mohla skončit o 100-150 stránek dřív. Přišlo mi, že pak už se v tom nedalo vyznat. Pořád nový podezřelý, ale na můj vkus jich bylo až moc. Ale zase konec mě překvail a to velice. Vůbec jsem netušila kdo je vrah.
Knize dávám 8/10

"Na internetu jsem četl, že v případech pohřešovaných dětí je viník obvikle z úzkého rodinného kruhu."
Gahalowood obrátil oči v sloup
"Já zas na internetu četl, že jste dobrý spisovatel. Vidíte? Tam najdete leda kecy."