Červenec 2014

Tumblr chvilky (2)

29. července 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Takže tu máme další Tumblr chvilku. nenasbírala jsem toho moc, ale snad to nevadí.
Obrázky jsem našla pod #quote

Nové knihy aneb tatínek vzal holčičku do knihkupectví!

28. července 2014 v 17:18 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Táta mě včera vzal do knihkupectví a řekl, že si můžu vybrat co chci. Původně jsem si chtěla vzít jenom životopis, ale on řekl, že chce abych si toho vybrala víc. Takže mám tři knihy.
Obálka titulu PanenkaMo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...

Recenze- Rozum a cit

19. července 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Rozum a cit (Sence and Sensibility)
Autor: Jane Austenová
Rok vydání: 2011 (už je několikáté vydání)
Počet stran: 392
Nakladatelství: Otovo nakladatelství
Anotace: Sestry Dashwoodovvy - Elinor, Marianna a Margaret - se po otcově smrti musí spolu s matkou odstěhovat z rodinného panství k vzdáleným příbuzným a žít v mnohem skromnějších podmínkách. Nejstarší z nich, rozvážná Elinor, navenek neprojevující city, a prostření, romanticky založená a impulzivní Marianna, prožívají nová přátelství a vztahy. Na vlastní kůži pocítí, že láska často naráží na společenské konvence a předsudky. Musí se nejednou smířit s krutou životní realitou a najít rovnováhu mezi tím, co káže rozum a co srdce.

Hodnocení: Do knihy jsem se opravdu začetla a přelouskala jsem jí za tři dny. Málokdy mě kniha chytne hned od začátku, ale u této knihy to bylo jinak. Začala jsem číst a napoprvé jsem přečetla asi devadesát stránek.
Kniha se mi velice líbila, ale myslím, že uprostřed byla kniha dost protahovaná. Myslím, že tam mohl být trošku zkrácený pobyt Elinor a Marianny v Londýně.
Co se týče postav, tak mi nejvíc k srdci přirostla nejstarší Elinor. Je rozvážná, chytrá a dokáže utěšit, i když sama má velké problémy. Ale kdybych se měla k jedné ze sester přirovnat, tak k Marianně. Marianna nedokáže vůbec skrýt své city a je strašně citlivá. Margaret tam moc zmíněná nebyla. Nejvíce protivná postava pro mě byl Edward. Pokud nepočítá ty opravdu záporné postavy. Připadal mi, že se nedokáže sám rozhodnout.
Myslela jsem si že konec dopadne jinak. Myslela jsem, že ten kdo si vezme Maiannu si vezme Elinor, ale nedopadlo to tak.
Knihu jsem měla půjčenou z knihovny.
9/10

Harry Potter-obrázky

18. července 2014 v 21:17 | Anna Elizabeth Potter |  Galerie :))
Tady jsem vybrala jedn z nejhezčích obrázků z mé knihovny. Co se týče složky Harry Potter mám tam něco kolem 2000 obrázků, takže jsem opravdu nemohla vybrat všechny...dostala jsem se asi do půlky složky a dál už jsem nemohla, protože se to strašně špatně nahrává.

Anna Raddlová (II. část A.E.P.) Prolog

15. července 2014 v 22:49 | Anna Elizabeth Potter |  Anna Raddle (Anna Elizabeth Potter II.)

Anna Elizabeth Potterová byla dcera Harryho a Ginny Potterových. Po celé její studium jí miloval záhadný chlapec jménem Tom Raddle. V jejím pátém ročníku ji znásilnil. Měla také nejlepšího přítele. Přišla však o něj kvůli neopětovaným citům. Když bylo Anně osmnáct, musela si Toma vzít, protože kdyby to neudělala, vyvraždil by celou její rodinu. Její blízcí to nechtěli dovolit, ale ona věděla, že si ho musí vzít, i když jím opovrhovala. Po obřadu se Tom nepohodl s otcem Anny a vyslal a něho kletbu Avada kedavra . Anna však před otce dokázala skočit a zemřela místo něj.

Nikdo kromě její rodiny však neznal její malé tajemství. Když ji Tom Raddle v pátém ročníku znásilnil, nebylo to bez následků. Krátce na to Anna zjistila, že je těhotná. Její rodiče chtěli, aby dostudovala v klidu a tak přijali dítě, které se naštěstí narodilo o prázdninách za své vlastní. Její dceři tedy byly pouhé tři roky, když Tom Raddle Annu zabil. Dítě ani Tom nevěděli nic. Harry si ale myslel, že by se to otec měl dozvědět. Měl pocit, že to dluží své dceři, která za něj položila život.

Ano je to tu. Anna Elizabeth Potterová je zpátky...respektive její dítě je na tomto světě a nemůžeme ho nechat bez povšimnutí. Začíná nová část. Část Anny Raddlové...

Tumblr chvilky (1)

15. července 2014 v 22:24 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Následující obrázky jsem našla pod #depressing tumblr
Do některých obrázků jsme se přímo zamilovala.
Takovéhle obrázky hledám když nejsem zrovna v dobré náladě. Pokud někdo bude chtít můj timblr stačí napsat na e-mail.

Vaše téma

5. července 2014 v 13:00 | Anna Elizabeth Potter


V anketě v menu jste si rozhodli, že budu psát jednou za čas článek, na který mi poskytnete téma. Takže do komentářů můžete psát vaše nápady. Nevím s jakým odstupem budu články zveřejňovat, myslím že to nebude nic pravidelného.

Tumblr chvilky-Úvod

3. července 2014 v 21:35 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Jelikož prostě miluju Tumblr rozhodla jsem se udělat tenhle...projekt? No něco takového.
Bude to spočívat v tom, že když najdete na tumblr nějaké pěkné obrázky, tak je přidáte. A když budete vědět můžete přidat i tag pod kterým jste to našli.

Neviditelná

3. července 2014 v 19:56 | Anna Elizabeth Potter |  No Fanfictions (one-off stories)
Tak tu mám další jednorázovku. Zase mě dosatala ta moje chmurná nálada, tak jsem si řekla, že něco napíšu a vyšlo z toho tohle. Jinak SP neboj jednou (píšu jednou!) ti tu povídku napíšu, ale víš jak to se mnou je. A to, že ta poslední byla dobrá, neznamená, že ta tvoje bude taky. Bojím se, že to zvořu!