Červenec 2014

Before I die (13)

31. července 2014 v 23:09 | Anna Elizabeth Potter |  Before I die
Ano to bych taky chtěla. Nevím co bych tam dělala, asi zpívala, ale prostě mít skupinu. To je tak...no prostě jeden z mých snů. Ani nevím proč.

Before I die (12)

30. července 2014 v 23:09 | Anna Elizabeth Potter |  Before I die
Umím trochu na klavír, ale chtěla bych se naučit na kytaru. To je ten správný táborový nástroj. Taky bych chtěla zdokonalit svoji hru na klavír. Po sedmi letech neumím vůbec nic...dost mě to mrzí, ale vím že je to mým přístupem, takže ho chci od základů změnit!

Tumblr chvilky (2)

29. července 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Takže tu máme další Tumblr chvilku. nenasbírala jsem toho moc, ale snad to nevadí.
Obrázky jsem našla pod #quote

Nové knihy aneb tatínek vzal holčičku do knihkupectví!

28. července 2014 v 17:18 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Táta mě včera vzal do knihkupectví a řekl, že si můžu vybrat co chci. Původně jsem si chtěla vzít jenom životopis, ale on řekl, že chce abych si toho vybrala víc. Takže mám tři knihy.
Obálka titulu PanenkaMo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...

Pětistovka je jen číslo

20. července 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak jsem se rozhodla zapojit do výzvy. Z názvu je asi jasné v čem výzva spočívá. Kolik přečtu za léto knížek s aspoň 500 stránkami. Výzva je od Laurdes. A o výzvě jsem se dozvěděla na blogu Lucy-lillianne. Já si dávám hranici pět knížek. Mám doma pět kmížek, které mi táta koupil před rokem, ale já na ně neměla chuť ani náladu, takže to chci teď dohnat :)

4

1.
2.
3.
4.
5.

Recenze- Rozum a cit

19. července 2014 v 8:00 | Anna Elizabeth Potter |  Knižní recenze
Název: Rozum a cit (Sence and Sensibility)
Autor: Jane Austenová
Rok vydání: 2011 (už je několikáté vydání)
Počet stran: 392
Nakladatelství: Otovo nakladatelství
Anotace: Sestry Dashwoodovvy - Elinor, Marianna a Margaret - se po otcově smrti musí spolu s matkou odstěhovat z rodinného panství k vzdáleným příbuzným a žít v mnohem skromnějších podmínkách. Nejstarší z nich, rozvážná Elinor, navenek neprojevující city, a prostření, romanticky založená a impulzivní Marianna, prožívají nová přátelství a vztahy. Na vlastní kůži pocítí, že láska často naráží na společenské konvence a předsudky. Musí se nejednou smířit s krutou životní realitou a najít rovnováhu mezi tím, co káže rozum a co srdce.

Hodnocení: Do knihy jsem se opravdu začetla a přelouskala jsem jí za tři dny. Málokdy mě kniha chytne hned od začátku, ale u této knihy to bylo jinak. Začala jsem číst a napoprvé jsem přečetla asi devadesát stránek.
Kniha se mi velice líbila, ale myslím, že uprostřed byla kniha dost protahovaná. Myslím, že tam mohl být trošku zkrácený pobyt Elinor a Marianny v Londýně.
Co se týče postav, tak mi nejvíc k srdci přirostla nejstarší Elinor. Je rozvážná, chytrá a dokáže utěšit, i když sama má velké problémy. Ale kdybych se měla k jedné ze sester přirovnat, tak k Marianně. Marianna nedokáže vůbec skrýt své city a je strašně citlivá. Margaret tam moc zmíněná nebyla. Nejvíce protivná postava pro mě byl Edward. Pokud nepočítá ty opravdu záporné postavy. Připadal mi, že se nedokáže sám rozhodnout.
Myslela jsem si že konec dopadne jinak. Myslela jsem, že ten kdo si vezme Maiannu si vezme Elinor, ale nedopadlo to tak.
Knihu jsem měla půjčenou z knihovny.
9/10

Harry Potter-obrázky

18. července 2014 v 21:17 | Anna Elizabeth Potter |  Galerie :))
Tady jsem vybrala jedn z nejhezčích obrázků z mé knihovny. Co se týče složky Harry Potter mám tam něco kolem 2000 obrázků, takže jsem opravdu nemohla vybrat všechny...dostala jsem se asi do půlky složky a dál už jsem nemohla, protože se to strašně špatně nahrává.

Anna Raddlová (II. část A.E.P.) Prolog

15. července 2014 v 22:49 | Anna Elizabeth Potter |  Anna Raddle (Anna Elizabeth Potter II.)

Anna Elizabeth Potterová byla dcera Harryho a Ginny Potterových. Po celé její studium jí miloval záhadný chlapec jménem Tom Raddle. V jejím pátém ročníku ji znásilnil. Měla také nejlepšího přítele. Přišla však o něj kvůli neopětovaným citům. Když bylo Anně osmnáct, musela si Toma vzít, protože kdyby to neudělala, vyvraždil by celou její rodinu. Její blízcí to nechtěli dovolit, ale ona věděla, že si ho musí vzít, i když jím opovrhovala. Po obřadu se Tom nepohodl s otcem Anny a vyslal a něho kletbu Avada kedavra . Anna však před otce dokázala skočit a zemřela místo něj.

Nikdo kromě její rodiny však neznal její malé tajemství. Když ji Tom Raddle v pátém ročníku znásilnil, nebylo to bez následků. Krátce na to Anna zjistila, že je těhotná. Její rodiče chtěli, aby dostudovala v klidu a tak přijali dítě, které se naštěstí narodilo o prázdninách za své vlastní. Její dceři tedy byly pouhé tři roky, když Tom Raddle Annu zabil. Dítě ani Tom nevěděli nic. Harry si ale myslel, že by se to otec měl dozvědět. Měl pocit, že to dluží své dceři, která za něj položila život.

Ano je to tu. Anna Elizabeth Potterová je zpátky...respektive její dítě je na tomto světě a nemůžeme ho nechat bez povšimnutí. Začíná nová část. Část Anny Raddlové...

Tumblr chvilky (1)

15. července 2014 v 22:24 | Anna Elizabeth Potter |  Tumblr chvilky
Následující obrázky jsem našla pod #depressing tumblr
Do některých obrázků jsme se přímo zamilovala.
Takovéhle obrázky hledám když nejsem zrovna v dobré náladě. Pokud někdo bude chtít můj timblr stačí napsat na e-mail.

Before I die (11)

12. července 2014 v 23:09 | Anna Elizabeth Potter |  Before I die
Jednou chci bydlet se svojí nejlepší kamarádkou. Chci bydlet už teď, ale ještě to jaks nejde. Všichni mi říkájí, že si začneme lézt na nervy a že se rozhádáme. Pardon, ale já se nerozhádala s kamarádkou když jsme spolu byly dva týdny na táboře a nezačala mi ani na minutu vadit. Ano nemůžu bydlení srovnávat s táborem, ale tak například Anglie. Bydlela jsem tam s Lily a ještě s jednou naší kamarádkou. Ani na minutu mi ani jedna nevadila a klidně bych tam bydlela do teď.