Únor 2014

HP povídky!

28. února 2014 v 23:45 | Annie Potterová
Prosím nevíte někdo o dobré jednoráyové(třeba i kapitolové) povídce na pár Harry a Ginny? STrašně ráda čtu povídkz na tento pár, ale už nemůžu najít skoro žádné. Ve většině těch co jsem nečetla je Harryho nevěra (nejčastěji se Severusem Snapem). Kdyby mi někdo z vás chtěl napsat povídku na přání nikomu v tom nebráním!
Znám potterovske-povidky.blog.cz kdzbz mi sem někdo chtěl psát Ginny real love tak to už dávno čtu.
Děkuju ya ochotu.

Obětovat se pro druhého

22. února 2014 v 17:44 | Annie Potterová
Včera jsem se koukala na Harryho Pottera a prince dvojí krve. Zaujal mě menší monolog, který měl Harry, když v Hagridově boudě přesvědčoval Křiklana, aby mu dal vzpomínku. Mluvil o oběti své matky.
"Víte proč jsem zůstal naživu? Když se mi stalo tohle? D-díky ní, protože ona se pro mě obětovala, protože odmítla ustoupit. Protože její láska, byla silnější než Voldemort."
...
"Buďte statečný profesore! Jako byla má matka, jinak zneuctíte její památku, jinak zemřela zbytečně."
...
Vím, že je to jenom příběh, ale musíte uznat, že to co Lilly Potterová udělala, bylo něco co neudělá jen tak každý. Obětovat se pro rodinu. Přinést oběť aby ti ostatní mohli žít.
Nedávno jsme si na hodině přírodopisu povídali o pudu sebezáchovy a o takovýchto věcech. Je to svým způsobem smutné, ale spíš obětujete život za vaši rodinu, než za úplně cizího člověka. Musím se přiznat a přiznávám to nerada. Já bych něco takového udělat nedokázala. Samožřejmě, že nejsem teď momentálně v té situaci, ale já jsem od narozená zbabělec a položit život za někoho jiného bych prostě nedokázala.
Jestli nedokážu podstoupit obět pro rodinu, nejspíš bych to nedokázala ano pro kamaráda. Obětovat vlasní život pro záchranu jiného...neuvěřitelné ale svým způsobem uvěřitelné.
Nedokážu přesně popsat co ve mně tento dialog po letech probudil, ale když jsem o tom později v noci přemýšlela, začala jsem plakat. Co jsem to za člověka, když bych se nedokázala obětovat pro svoji rodinu? Když bych nedokázala obětovat svůj život abych zachránila jiný ať už by to byl život bratra, sestry, matky, otce, a nebo "jenom" kamaráda...

Knižní řetězovka (4)

9. února 2014 v 19:24 | Annie Potterová |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Čtvrtá část. Snad vás to nenudí.


Knižní řetězovka (3)

9. února 2014 v 19:00 | Annie Potterová |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)

Tak je tu třetí část...

Knižní řetězovka (2)

9. února 2014 v 13:19 | Annie Potterová |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak jdeme na dalších deset otázek...
Jsou to krátké odpovědi, na tyto otázky jsem nevymyslela lepší...

Knižní řetězovka (1)

8. února 2014 v 23:29 | Annie Potterová |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)

Tak dáme se do toho...

2. Kapitola

8. února 2014 v 20:47 | Annie Potterová |  You never loved me...(pozastaveno)

Slibuji, že někdy v budoucnu udělám lepší banner! Takže tu konečně máte 2. kapitolu. Myslím, že první jsem přidávala někdy na začátku prázdnin, takže hodně dávno. No snad se vám tato kapitola bude líbit.


Knižní řetězovka

8. února 2014 v 16:02 | Annie Potterová
Tak jsem se rozhodla taky do nějaké knižní řetězovky zapojit! prvních tak...5-10 otázek čekejte během pár dní. Tato řetězovka je od Luu. A jinak už mám napsanou kapitolu k You never loved me...! Řekla jsem si, že až budu mít čas předělám banner!


"Potterovsky" naladěná

7. února 2014 v 21:38 | Annie Potterová
No...najednou mám strašnou chuť napsat nějaký Potterovský povídky. Ano už to na mě po delší době znovu přišlo. problém je, že na žádnou z mých připravovaných povídek moc nemám náladu, takže chcete někdo napsat povídku, nebo mi aspoň vnuknout nápad? Teď bych chtěla, aby jste psali čistě Potterovské téma! Děkuji moc...kdyby někdo samozřejmě moc chtěl, tak mi sem může napsat i nepotterovské téma...ale honem než mě to zae přejde!


Knihy...jde to se mnou z kopce

6. února 2014 v 12:51 | Annie Potterová |  Knihy (aneb to co miluji nadevše)
Tak fajn. naivně jsem si myslela, že když budu teď dva dny doma, tak kolik toho přečtu a jak se zase nebudu moc odtrhnout od knížky a byl to omyl. Jediné co dělám, tak, že jsem na počítači a nebo jenom tak brouzdám po domě. Dříc jsem četla úplně všude! Na cestě do školy a ze školy. Na cestě na trénink a z tréninku. Doma večer před spaním, někdy i když jsem měla celý odpoledne volno tak jsem jenom četla. A teď?!